Literatura

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie książki polecacie do zgłębienia wiedzy fachowej na temat toyoty cariny?
  
 
Witaj.
Chyba jedyne co jest. "Toyota Carina E" Wacława Sobolewskiego (Wydawnictwo Komunikacji i Łącznosci".
Jeśli chodzi o silniki to tylko 4A-FE i 2C,2C-T są opisane.

Pozdrawiam
  
 
no i oczywiście niezgłębione zasoby tgo forum
  
 
dzięki chłopaki, zakupiłem i teraz biorę się do czytania i wprowadzania zagadnień w życie
Choć w tej książce piszą że pasek powinien być wymieniany po 90 tyś , toyota mówi że po 100 tyś. Ciekaw jestem jak z innymi informacjami, czy się pokrywają.
Podobnie jest z przerwą na świecy. Książka 0,8 katalogi 1,3 a w sklepach sprzedają 1,1 mówię o silniku 1,6 model AT - 190
  
 
Ja się ostatnio dowiedziałem,że jak chodzi o pasek rozrządu w 3SFE silniku,to się one naciągają bardziej niż producent przewidział i potem się zapłon przestawia i należy czasami sprawdzić naciąg paska rozrządu - żródło: ASO
wymiana oczywiście po stówce


[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2004-06-27 17:57:45 ]
  
 
Potwierdzam co do książki. Czerwona Carina E WKŁ. Jak ktoś ma silnik 1.8 lub 2.0 to świetnym uzupełnieniem jest książka Haynesa, gdzie są opisane tylko modele z silnikami benzynowymi. Np. w Haynesie nie ma opisanej diagnostyki ABS'u. Obydwie te księgi uzupełniają się i wspólnie tworzą niezłą "biblię Cariny"
Aha, Haynes dorzucił mi gratis mini słownik techniczny angielsko - polski więc nie ma problemu ze zrozumieniem co jest co
Pozdro.
  
 
a ma ktoś jakiś opis 4afe??? diagnostyka i budowa???
  
 
rogacku a nie zakupiłes tej ksiażeczki co ci podałem linka na allegro
  
 
Cytat:
2004-06-27 23:01:15, rogacek pisze:
a ma ktoś jakiś opis 4afe??? diagnostyka i budowa???



A EPC Toyki? Nie opisuje?
  
 
ktoś mnie przelicytował. mam zamiar na urlopie rozebrać silnik i poddac go remontowi. zrobię to chyba sam bo mam dośc mechaników którzy biorą kasę a auto po pół roku ma dalej te same objawy.
  
 
Cytat:
2004-06-27 23:10:03, WilK pisze:
A EPC Toyki? Nie opisuje?



To tylko katalog części z ich numerami - żeby się przyjemniej zamawiało w ASO. Jesli to może być przyjemne

Rogacek - Twój silnik jest opisany właśnie w tym polskim wydaniu - Carina E. Moze nie bylo za dużo zmian...
  
 
MisiekII, zrozumiawszy. To poszukam Haynesów
  
 

Popatrz takze tutaj
Rogacek Ty też Często można kupić oryginalne maunale Toyoty. Nawet do 3S-GE. A do 4A-FE widziałem wiele razy. Trochę kombinacji ale warto... Czasem księgi są po angielsku

Pozdrawiam