GAZ w Carinie przy 150 tys km

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

sluchajcie pewnie temat jest ograny jak organki w swieta ale ......
Czy ktos montowal gaz do toyki z przebiegiem takim jak 150tys km lub wiecej?
Podobno nie oplaca sie tego robic bo gaz rozszczelnia silnik i moze byc wiecej klopotów niz oszczednosci....
Jak sadzicie czy faktycznie tak jest??????????
  
 
Fakt .Było 100x Ja założyłem gazik przy 154 000 . 2 generacja z silniczkiem krokowym i emulatorem wtryskiwaczy firmy Landi. Cena 1900zł + 500 frycowe za zakładanie byle gdzie .2 gen troche muli i w toyce może być troche kłopotów z wolnymi obrotami ale zasadniczo podstawa to dobry warsztat gdzie sie znają i możesz spokojnie zakładać,no a jak masz nadmiar kasy to zakładasz 3 - ok.4 000 tysi albo 4 - od 5 000
Prześledź wątki na forum a wszystkiego sie dowiesz
pozdrawiam...
  
 
Wkładaj śmiało.

Poprawię troszkę Stoned_crazy - 2 a 3 generacja, to nie kwestia kasy, ale kolektora. MAsz plastikowy - robisz 3, masz aluminiowy albo z innego metalu - robisz 2 generację.
Nie chcesz straty na mocy i dynamice, zakłądaj 4 generację. Policz sobie jak Ci się szybko zwróci - jeżeli szybciej niż po roku, to wal śmiało od razu w 4-tą generację. JAkby co, to pisz do mnie na priv.
  
 
Cytat:
MAsz plastikowy - robisz 3, masz aluminiowy albo z innego metalu - robisz 2 generację.


Albo zmieniasz kolektor na metalowy W twoim przypadku kolektor jest aluminiowy (przynajmniej u mnie taki jest)
No i żeby powiedzieć wszystko to na trujce eliminujesz zjawisko "strzałów" choć na dobrze zmontowanej dwujce oraz sprawnych świecach i kablach zap. też ich niema
pozdrawiam...
  
 
Cytat:
Podobno nie oplaca sie tego robic bo gaz rozszczelnia silnik i moze byc wiecej klopotów niz oszczednosci....


Ten gaz, co rozszczelnia silnik, to musi być gaz ... rozweselający !
W ASO Toyoty (W-wa, Ujście k/Piły, Włocławek) V generację (tj. wtrysk w fazie ciekłej) zakładają za ok 8 tys. - instalka Viale.
Ja mam IV gen. Landi - Renzo, przejechałem 13 tys. i O'k.
Podstawa - dobry warsztat i na tym nie oszczędzaj.
Pamiętaj też o tym, że niemal na pewno pojedziesz do nich kilka razy, więc nie wybieraj instalatorów 200km od twego miasta.
  
 
Cytat:
Podobno nie oplaca sie tego robic bo gaz rozszczelnia silnik i moze byc wiecej klopotów niz oszczednosci....


Ten gaz, co rozszczelnia silnik, to musi być gaz ... rozweselający !
W ASO Toyoty (W-wa, Ujście k/Piły, Włocławek) V generację (tj. wtrysk w fazie ciekłej) zakładają za ok 8 tys. - instalka Viale.
Ja mam IV gen. Landi - Renzo, przejechałem 13 tys. i O'k.
Podstawa - dobry warsztat i na tym nie oszczędzaj.
Pamiętaj też o tym, że niemal na pewno pojedziesz do nich kilka razy, więc nie wybieraj instalatorów 200km od twego miasta.
  
 
Stoned -> nie ma to jak precyzja wypowiedzi

TomekR ---> chyba Ci nie uwierzę w tą V-tą generację. Jedyne ASO w Polsce, które zakładają instalację gazową bez utraty gwarancji to ASO Warszawa Marki i któreś ASO w Katowicach.
  
 
Lista ASO Toyoty uprawnionych do instalacji gazowych najnowszej generacji:

1) Toyota - pytania i odpowiedzi
zobacz odpowiedź na pytanie 3.

2) Vialle Polska
  
 
W takim razie w ASO w Kielcach mi bzdur nagadali.
  
 
założyłem w carinie gaz po 110 tyś. przebiegu w 99 roku
Instalka 2 generacji.
przejechałem na tym gazie 150 tyś i jest oki (fakt wymiana parownika po 100 tyś, ale to normalne)
Teraz autko ma 260 tyś. silnik jest w stanie bdb. olej od wymiany do wymiany bez dolewek, a gaz i rozszczelnienie silnika to nic bardziej mylnego. Tylko trzeba zaworki częściej ustawiać bo się szybciej wypalają ale bez przesady. (napewno wolniej niż w innych markach na benzynie).
A jak szukasz dobrego warsztatu to zapraszam do Wyszogrodu.
Ostatnio tam zakładałem gaz do mojej drugiej cariny i jest super Instalka 2 gen. Jak chcesz telefon no problem. Koszt 1600 butla w koło lub 1800 z lepszą elektroniką i butlą w koło.
pozdro
  
 
spoko zając mozesz zakłądac ja zakładałem w carince e 2.0 po modernizacji przy stanie 140 tysiacy i mam już 170 i jest spoko
a i tak jak reszta szanownego grona ci juz mówiła nie oszczedzaj i nie rób byle gdzie bo zamiast prawdziwych oszczednosci bedziesz miał duże kłopoty
  
 
Czyli jaki warsztat w wawie polecacie do tego? bo 8 tys to juz lekka przesada. Myslalem ze wydam na to maxymalnie 3 tys pln.
powiedzcie mi jeszcze jak czesto jezdzi sie zeby na poczatku wyregulowac ten gaz zeby wszystko bylo all right
  
 
Witam! Ja ostatnio zamontowalem gaz do Cariny II 1,6 16V przy przebiegu 135 tys km. Juz na samym poczatku wyczulem spadek mocy (ale niewielki), no i strasznie grzal mi sie silnik. Co sie okazalo, przepalila sie uszczelka pod glowica, prawdopodobnie od wyzszej temp. spalania na gazie. No ale nie oszukujmy sie, uszczelka byla dosyc wiekowa. Poza tym wszystko jest ok
Pozdro
  
 
Cytat:
Czyli jaki warsztat w wawie polecacie do tego?


Co do miejsca to kliknij w temat i poszukaj...
np. ja "poprawiałem" instalke w Alba Gazie i moge ich polecić .Znają tam klub toyki
  
 
ja mam w corollo 13032 v16 jak wymienie kable i swiece bedzie lepiej.gdy jest spra wilgoć na dworku nie odpali..wniosek wymiana kabl WN no i świec rawdopodobnie.

Cytat:
2004-04-15 15:21:42, zajac77 pisze:
Witam

sluchajcie pewnie temat jest ograny jak organki w swieta ale ......
Czy ktos montowal gaz do toyki z przebiegiem takim jak 150tys km lub wiecej?
Podobno nie oplaca sie tego robic bo gaz rozszczelnia silnik i moze byc wiecej klopotów niz oszczednosci....
Jak sadzicie czy faktycznie tak jest??????????

 
 
No to teraz słuchajcie.!!!

Założyłem gaz do cariny E przy 450 tys. i pomyka!
  
 
Cytat:
Założyłem gaz do cariny E przy 450 tys. i pomyka



człowieku gdzie ty nią jeździsz??
  
 
Pewnie na hamowni ciągle coś tuninguje

luki79 - a jaki jest obecny stan licznika?

Pozdrawiam
  
 
Hej ja zakłądałem w maju zeszłego roku przy 171 kkm teraz mam 243 kkm i lata półmetra nad ziemią
  
 
moja zostala zagazowana przy 120tys. pare miesiecy temu.
teraz ma 136000 i smiga jak zloto
instalacja zakladana tez w toruniu.