Ile oleju biorą Wasze poldki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ile oleju biorą Wasze poldki, zwłaszcza te starsze i przy jakich wielkościach należy pomyśleć o remoncie silnika. Bo chyba nie istnieją żadne półśrodki, prawda?

PS: Oczywiście wolałbym wysłuchać tych osób, którym polonez ten olej jednak bierze, bardziej niż postów, z których dowiem się, że to już 4 tysiące jak mi nie wziął kropli

Pozdrawiam wszystkich dolewajacych dodatkowe "paliwko"...!
  
 
heh witam! może moje auto niejst super stare!ale ma juz swoje 11lat! oleju bierze okolo 0,7-8L na 10000! jednakrze silonk ten ma przejechane ponad 150tys bez zadnej ingerencji w niego! przez cały okres ekspoatacji tylko raz wymieniany był olej! tera zniewymieniam bo dolewam jest sposób na pozbycie si epalenia olejubez remontu calego solnika! mianowicei wystarczy wymienic uszczelniacze zaworowe! to pomaga!i niejest drogie!
  
 
Cytat:
2005-05-01 10:38:58, Zuczek pisze:
oleju bierze okolo 0,7-8L na 10000! jednakrze silonk ten ma przejechane ponad 150tys bez zadnej ingerencji w niego! przez cały okres ekspoatacji tylko raz wymieniany był olej!


Wybacz, ale nie chce mi się wierzyć... olej powinno się wymieniać raz na 10000 km, a Ty piszesz, że przy 150kkm tylko jedna wymiana Już abstrahując od tego oleju, to razem z olejem wymieniasz filtr oleju, który po takim przebiegu byłby zajewalony i martwy Albo ja Cię nie rozumiem
  
 
Cytat:
2005-05-01 10:38:58, Zuczek pisze:
przez cały okres ekspoatacji tylko raz wymieniany był olej!



tylko nie mów że to robiłeś z premedytacją !? przeciez tak jak poprzednik pisał filtr oleju to nie chce myśleć jak wygląda .. a poza tym raz na 10kkm czy nawet te 15kkm wypadałoby olej wymienic, chocby na jakis tani ale świeży .. to ja nie chce sie pytac jak wygląda np. twój filtr powietrza ..
  
 
Cytat:
2005-05-01 10:38:58, Zuczek pisze:
heh witam! może moje auto niejst super stare!ale ma juz swoje 11lat! oleju bierze okolo 0,7-8L na 10000! jednakrze silonk ten ma przejechane ponad 150tys bez zadnej ingerencji w niego! przez cały okres ekspoatacji tylko raz wymieniany był olej! tera zniewymieniam bo dolewam jest sposób na pozbycie si epalenia olejubez remontu calego solnika! mianowicei wystarczy wymienic uszczelniacze zaworowe! to pomaga!i niejest drogie!

Co ty p*****z człowieku!!!Zastanów sie!
Ja mam 191 000 km bez remontu bierze oleju okolo 1l na 5000 km.Ostatnio wlałem 1.5 l na 10 000 ale norma jest 2l na 10 000 - przynajmniej dlamojego polduta. mam gaz i silnik nigdy nie był rozbierany.


[ wiadomość edytowana przez: BIAŁY dnia 2005-05-01 14:01:50 ]
  
 
no moj nie jest zbyt stary , ma 7.5 roku , no i jakos na 15kkm wzial ok 0.3l takze chyba nie jest tragicznie
  
 
Chcialbym zobaczyc ten olej po 150 kkm Nie wspominajac juz o checi posluchania motoru, ktory 150 kkm przejechal bez zmiany oleju
  
 
Cytat:
2005-05-01 11:57:33, Piotrek_86 pisze:
Chcialbym zobaczyc ten olej po 150 kkm Nie wspominajac juz o checi posluchania motoru, ktory 150 kkm przejechal bez zmiany oleju

nie 150 bez zmiany! bo napisałem ze raz był zmieniany! przy 90tyszmieniany bł w tedy tez fitr oleju! a niezmieniam bo misi enieopłaca! mam w zamiarze zmienc silnik to do tego niedokładam! dlatego niezmianiam ani oleju ani rozżadu! a cop do tego ze raz na 10kkm wumienic olej ?przecierz niebede co 1,5-2 miesice ojeu wymieniał!??a ostatnio jezdze sporo! zresztą boje si eze jak bym wlał siwrzy olej taki jak mamlotos mineral15w40 to cisnienie oleju wahalo by si eblisko zeru musiał bym lac takli do diesli a tak to sobie spokojnie dolewam co miesiac te 0,5litra i smigam! owszem w trasie pali oleju znacznie wiecej! ale tez cały czas chodzi na wyzszych obrotach!
  
 
Cytat:
2005-05-01 12:14:30, Zuczek pisze:
nie 150 bez zmiany! bo napisałem ze raz był zmieniany! przy 90tyszmieniany bł w tedy tez fitr oleju! a niezmieniam bo misi enieopłaca! mam w zamiarze zmienc silnik to do tego niedokładam! dlatego niezmianiam ani oleju ani rozżadu! a cop do tego ze raz na 10kkm wumienic olej ?przecierz niebede co 1,5-2 miesice ojeu wymieniał!??a ostatnio jezdze sporo! zresztą boje si eze jak bym wlał siwrzy olej taki jak mamlotos mineral15w40 to cisnienie oleju wahalo by si eblisko zeru musiał bym lac takli do diesli a tak to sobie spokojnie dolewam co miesiac te 0,5litra i smigam! owszem w trasie pali oleju znacznie wiecej! ale tez cały czas chodzi na wyzszych obrotach!

Spoko już nic nie powiem.Szkoda ,że pagan jest na zlocie!
  
 
mój ma 10 lat i przebieg 120tys i litre oleju na 1000 trzeba wlać
  
 
Cytat:
2005-05-01 12:14:30, Zuczek pisze:
nie 150 bez zmiany! bo napisałem ze raz był zmieniany! przy 90tyszmieniany bł w tedy tez fitr oleju! a niezmieniam bo misi enieopłaca! mam w zamiarze zmienc silnik to do tego niedokładam! dlatego niezmianiam ani oleju ani rozżadu! a cop do tego ze raz na 10kkm wumienic olej ?przecierz niebede co 1,5-2 miesice ojeu wymieniał!??a ostatnio jezdze sporo! zresztą boje si eze jak bym wlał siwrzy olej taki jak mamlotos mineral15w40 to cisnienie oleju wahalo by si eblisko zeru musiał bym lac takli do diesli a tak to sobie spokojnie dolewam co miesiac te 0,5litra i smigam! owszem w trasie pali oleju znacznie wiecej! ale tez cały czas chodzi na wyzszych obrotach!


Święć Panie Boże nad tym biednym silnikiem... Aż dziw, że to jeszcze znosi Pogratulować podejścia.
Nawet jak nie zmieniasz oleju co przepisowe 10-15 tys. km to przynajmniej filtr powinieneś. Oleju faktycznie nie opłaca się wymieniać, jeśli auto pali go pow. 1 l /1000 km, bo oznacza to, że robiąc ciągle dolewki, przez owe 10 tys. km olej "wymieni" się dwu- albo i trzykrotnie. Co jednak nie zminia faktu, że filtr trzeba wymieniać przepisowo.
Przy zużyciu oleju na poziomie 0,7-0,8 l/10 000 (co jest wynikiem b. dobrym jak na PN-a) aż szkoda silnika niszczyć nie dokonując regularnych wymian oleju. Bardzo wątpię, że jak wymienisz ten silnik na 2.0 to bedzie Ci sie "opłacać" regularnie wymieniać olej.
(Nie)pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-05-01 12:50:50, Mrozek pisze:
Święć Panie Boże nad tym biednym silnikiem...


Mrozek co tu duzo pisac... glupota ludzka nie zna granic... OHV widac twarda sztuka
 
 
no tak... olej sam się wymienia i Mrozek masz rację - chociaż sam filtr by wypadało

A kolega rozrządu też nie robi, bo i po co? Pasek zdaje się co 60 tysięcy, a cały rozrząd co 120 się robi. Cóż... pogratulować podejścia... a jak rozrząd poleci i tłoki z zaworami się pokochają to dopiero kolega będzie miał oszczędności

Słuchajcie - mówiłem już to kiedyś, mój poldek ma 311 tysięcy km (przebieg pewny) i gdyby ojciec i teraz ja robilibyśmi na nim głupie oszczędności, to by się dawno zamienił w wrak... są rzeczy, których zrobienie może poczekać, ale są rzeczy które trzeba robić. No cóż, ale co się będę rozpisywał - w końcu każdy dba o swoje auto tak jak chce...

PS. bo się off-topic robi... mój ma od remontu około 80 tysięcy km i póki co zużycie oleju między wymianami powiedzmy "niemierzalne". Jeszcze nie dolewam
  
 
Cytat:
2005-05-01 12:57:23, robreg pisze:
Mrozek co tu duzo pisac... glupota ludzka nie zna granic... OHV widac twarda sztuka

Robreg po avatarku widze ,że jesteś bardziej doświadczony ode mnie....Wyglądasz na dorosłego faceta itd.Powiedz mi skad sie biorą tacy ludzie?
  
 
hmm? dziwi mnie wasze podejscie? taksamo jak was dziwi moje! otóż! otóz ja wychodze z załozenia ze nieruszać poki dobre! tak jak napisalem przy 90zminilem olej i co? cisnienie odrazu spadło! wiec teraz nietykam! poki jest dobrze! a jak zapodam sobi einny silnik! ktory wczesnie j bede chcial wyremontować! to oczywiscie naleje swierzego oleju zreszta jak wymienialem olej to po tygodniu juz niczym nieroznil sieod tego co go wylałem! wiec niebardzo pojmuje poco to robić! na tymsilniku!
  
 
Boze Ty widzisz i nie grzmisz. Jak czytam takie wypowiedzi to mi sie słabo robi. To ja od dzisiaj nie bede tyłka wycierał jak zrobię kupę bo mi sie nie chce a i tak za jakiś czas znów bede siedział na kiblu robiac kupę. No qwa szok poprostu

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
hmm? dziwi mnie wasze podejscie? taksamo jak was dziwi moje! otóż! otóz ja wychodze z załozenia ze nieruszać poki dobre! tak jak napisalem przy 90zminilem olej i co? cisnienie odrazu spadło! wiec teraz nietykam! poki jest dobrze! a jak zapodam sobi einny silnik! ktory wczesnie j bede chcial wyremontować! to oczywiscie naleje swierzego oleju zreszta jak wymienialem olej to po tygodniu juz niczym nieroznil sieod tego co go wylałem! wiec niebardzo pojmuje poco to robić! na tymsilniku!


ten pan jest naprawdę uparty, co się dziwić że olej po paru kilometrach miał wygląd starego skoro 90tyskm było bez wymiany ale że ciśnienie spadło?? może z czujnika ciśnienia oleju świeżynka spłukała smołę i zaczęło normalnie pokazywać
a może gościowi zera się pomyliły i zamiast 90 powinno być 9?? a może ja sie wogóle nic na tym nie znam
  
 
Oj, dziwicie się, kolega z Krakowa, to dużo wyjaśnia.
  
 
Cytat:
2005-05-01 13:23:46, vistula pisze:
Robreg po avatarku widze ,że jesteś bardziej doświadczony ode mnie....Wyglądasz na dorosłego faceta itd.Powiedz mi skad sie biorą tacy ludzie?


glupich nie sieja sami sie rodza, a niestety czasy mamy takie ze kto glupszy, ten bardziej powazany i mu sie w zyciu lepiej wiedzie... (bo nikt juz od drugiego nie chce niczego wyymagac, jesli tylko to jego samego nie dotyczy)

przepraszam za przyklad od czapy ale...

chocby nasze forum - przeciez nic zlego nie ma w tym, ze ludzie nie zwracaja uwage na ortografie...a co taki matol jeden z drugim (przyklady sa w innych watkach na forum) pokaze swoim dzieciom?

niestety ogol glupieje a Ci ktorzy chca ciagnac wszystko jakos do gory sa wysmiewani przez reszte (przyklad watku o tym czy krecic czy nie krecic silnikow OHV do 5000rpm)... i potem mamy takie kwiatki...
 
 
Cytat:
2005-05-01 10:11:39, Janksok pisze:
PS: Oczywiście wolałbym wysłuchać tych osób, którym polonez ten olej jednak bierze, bardziej niż postów, z których dowiem się, że to już 4 tysiące jak mi nie wziął kropli


nie 4 tylko 12 tysięcy