Pomoc w robieniu SKODY 1000MB-dobór gaźnika innego niż seria

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wiem ze to nie jest zwiazane z fiatem ,ale..........
wiec tak koles ma skode 1000MB i wlasnie jest w stanie remontu blachy i zmiany silnika, kol i wogole ( kola maja magiczny rozmiar 8/13 cala z oponkami YOKOHAMY -jakies slicowe) i teraz zalozyl silnik 1,3 od favoritki( bo idealnie pasi na skrzynie) jedank silnik jest na jednopunktowym wtrysku ( silnik z 1990) jednak podlaczenie komputera to nielada problem, wiec podpowiedzialem mu ze mozna gaznik zalozyc i bedzie problem z glowy !!!!! jednak koles jak juz ma wstawaic gaznik to mowi zeby byl jakis lepszy, ja mysle od RITMO 1,3 !!!!!!!! ale czy podpasi pod kolektor !!!!! czy moze jakis gaznik od golfa( mi chodzi narazie o jakas serie - pozniej sie pomysli o jakims SOLEXIE ITP.) wiec jakie macie propozycje?? odpada napweno jednopunkt
pomozcie jesli mozecie ,
ps. niemoze byc to zbyt duzy/wystajacy gaznik bo silnik jest tuz pod klapa

[ wiadomość edytowana przez: widynek dnia 2005-03-08 22:37:24 ]
  
 
w favorkach byly oprocz wtrysku gazniki z automatycznym ssaniem stosowane takze w golfach ale tego to raczej nikt nie poleca bo malo kto umie to ustawic, najlepiej lekko zmodowac kolektor ssacy i zalozyc gaznik od skody 120 w silniku od fav dawalo to bodajrze ok 3KM gazniczek dwugardzielowy pionowy z pompka przyspieszacza, jest stosunkowo latwy konstrukcyjnie wiec dacie sobie rade, byle dysze podobierac, jak sie Koras pojawi to pewnie powie cos wiecej na ten temat, pozdro
  
 
a wiec tak gaznik do 1.3 od fav najlepiej zapodac ze skoday 120 reczne ssanie , ten od fav to dupa straszna ciagle sie automatyczne ssanie zacina i nikt tego wysterowac nie chce :/ ogolnie na gazniczku od 120 takj ak powiedzial evil mozna zauwazyc wzrost mocy ok 3-4 konie (wieksze gardziele od favoritowskiego) jest tylko jedno ale trzeba zrobic podstawke (np z aluminium) o kacie nachylenia 10 stopni ( o tyle wlasnie bedzie silnik odchylony wzgledem poziomu) koszt wykonania jest niewielki wrazie potrzeby moge przeslac rysunki techniczne . ( a i jeszcze trzeba zrobic dwa myki zalozyc pompe wody od skody 120 i kolanko do glowicy tez (nawiercic w nim otwor i zainstalowac termostat ze 120stki ) A propo gdybyscie byli zainteresowani to moge wam zalatwic kolektor i gaznik , w rozliczeniu z checia przyjal bym ten monowtrysk z osprzetem (oczywiscie doplace ) W razie jakis watpliwosci co do swapa walcie bo sam wlasnie cos podobnego koncze wiec troszke sie orientuje w temacie pozdrawiam (sorka za chaos ale jestem po kilku browarkach )
  
 
ja pogadam z kolesiem i sie wtedy dogadamy !!!!!!!! pozdroiwka !!!!!!!aha jak mozesz to przeslij jakies proejkty czy cos tam na mail chrzaniu@o2.pl