[125p] Kałczuk 125FP - Franky Garage - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
spokojnie taborety czekają razem z szeleczkami , ale do puki nie ma w środku rurek od centralnego ogrzewania to nie montujemy

tak jest bardziej emocjonująco
  
 
małe i duże wspólne wietrzenie

  
 
po dwóch tygodniach użerania się z firmą z allegro dotarła do mnie pedaliada ze sprzęgłem na linkę

  
 
zaglądam dziś do OHVki a tu taki smalec

  
 
aaa to dlatego jeszcze trzyma ciśnienie
  
 
bardzo śmieszne
  
 
musiałem zmodyfikować trochę plany co do fiata na chwilę obecną , dlatego mam pytanie: od jakiego poloneza podejdzie głowica do ohv 1500 z mojego fiata żeby miała już gniazda zaworowe pod bezołowiową??

ona musi być od 1,5 czy od 1,6 to to samo?? i jaka uszczelka pod głowicę bo widzę na allegro że chyba jest więcej niż jeden rodzaj
  
 
Cytat:
2015-03-27 18:49:35, fuso pisze:
po dwóch tygodniach użerania się z firmą z allegro dotarła do mnie pedaliada ze sprzęgłem na linkę



Pedryliada jest z poloneza - pedał gazu też jest na linkę
  
 
no miał być na linkę do dohca , Marcin mówił że na lince od poloneza 1,6

czy coś pojeba.em ??
  
 
Do dohca będzie OK.
  
 
mam pytanko przy okazji czy założenia pompy oleju od poloneza i zrobienie przegród w misce , pomorze coś na chęć gubienia ciśnienia przez fiatową OHVkę ???


a dziś czapka poszła w dół


trochę nie przepalał


no i zawory popuszczają na 4-tym cylindrze




a ogólnie wszędzie ruda i breja





[ wiadomość edytowana przez: fuso dnia 2015-03-31 21:51:03 ]
  
 
Nie ma silnika który lubi być smarowany powietrzem Zrób kieszenie, do tego przegrody i płytkę zapobiegającą chlapaniu oleju na wał i powinno pomóc.
  
 
a jest gdzieś w necie jakieś foto poglądowe co i jak w tej misce??

no i co z tą pompą poloneza bo znalazłem info że ma dużo lepszą wydajność niż ze 125
  
 
masz dohca - nie szkoda Ci kasy na OHV?
  
 
dohc jest do kapitalnego remontu więc muszę uzbierać na jego zrobienie, a chciał bym żeby fiat w międzyczasie jeździł
  
 
Mam na przykładzie DOHC opis jak zrobić porządną miskę, ale analogicznie możesz zrobić w OHV. Podaj maila to Ci wyślę.
  
 
karol.fuss@gmail.com
  
 
Poszło.
  
 
dzięki już przeglądam
  
 
Głowica z grubsza wyczyszczona, teraz kolej na Gie żeby obrobić w niej kanały

i kolejne pytanie dla znawców, da się splanować tą głowicę więcej niż tylko wyrównać , pytam bo ssaki są strasznie blisko krawędzi

w ohv ze skody dało się ciachnąć 1,3mm ale tam to z deka inaczej wyglądało