Kontrole - uffffff.... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No to macie niezły procent ( o ile dobraliście właściwą próbę statystyczną) - nie do pozazdroszczenia
Andrzej
  
 
NIE WIECIE GDZIE NA "CZARNYCH " LISTACH WYDZIAŁU OCHRONY KONKURECCJI I KONSUMENTÓW PODZIAŁO SIĘ ZACHODNIOPOMORSKIE??
PZDR
  
 
Nawet jeszcze lepszy Andrzej, okazało się , ze nie 10 a 9 skontrolowali . Ale z tego co wiem, to same małe stacje.

  
 
Troche nie na temat, ale zobaczcie na co idą pieniądze na drogi


artykuł
  
 
Heja!
Troll: dzisiaj w Panoramie widziałem, że na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta jest cała czarna lista, podobno ciągle sprawdzają i 25 procent stacji żeni paliwo, a trochę więcej oszukuje na ilości...
Adres internetowy nie zapamiętałem, ale mniej więcej taki:
uokik.com.pl
Bartek-Łódź: byłem niedawno w Niemczech i (specjalnie to się nawet nie rozglądałem...) nie widziałem stacji z LPG.
Koleś, z którym byłem mówił, że w RFN mało jest stacji ładujących gaz.
Czy mógłbyś mi coś więcej na ten temat powiedzieć?
Pozdrawiam!
Pón
  
 
WITAM
DZIEKI PUN ZA ODZEW . STRONKĘ , NA KTÓRĄ SIĘ ODWOŁUJESZ ( http://www.uokik.gov.pl/start.phtml?z=no )ZNALAZŁEM WCZORAJ, ALE LISTY TAM NIE MOGĘ ŻADNEJ ZNALEŻĆ (SĄ CHYBA BŁĘDY NA STRONIE ).
LISTĘ PARE DNI WCZEŚNIEJ ZNALAZŁEM NA STRONCE: http://www.radiozet.pl/opinie.html?wid=1197240&OID=2027473&widn=%3Cb%3E%3Cfont%20color%3D%22black%22%3ECzarna%20lista%3C%2Fb%3E%3C%2Ffont%3E
ALE ZACHODNIOPOMORSKIEGO NIE URACZYSZ
  
 
A w dzisiejszym Pulsie Biznesu oprócz sprawozdania z ostatniego CWSLK (Czwartkowego Warszawskiego Spotkania Lada Klubu) pojawił się tekst pt: "Premier grozi fałszerzom paliw". A tam: cyt. "...idą złe czasy dla fałszerzy paliw. Oprócz więzienia grozić im będą też wysokie kary pieniężne. Rząd chce, żeby nowe przepisy o monitoringu paliw pojawiły się już 1 października. Jeśli Inspekcja Handlowa stwierdzi, że paliwo jest złej jakości, wymierzy karę 25 tys. EUR, a stacja zostanie oznaczona żółtą kartką. Powtórna wpadka to już 50 tys. EUR i czerwona kartka. Po trzecim stwierdzeniu sprzedaży paliwa złej jakości przedsiębiorca straci koncesję na handel paliwem"
  
 
To sie bedzie dzialo . Juz widze te "lotne brygady" kontrolerow wlepiajace zolte i czerwone kartki . A przeciez kontroler tez czlowiek, a 25tys Euro to juz duzo kasy i jest sie czyms dzielic......
  
 
W Polszcze niestety ludzie są przekupni, ale - jeśli nawet - , to wziatka dla kontrolera będzie chyba tutaj musiała być na tyle wysoka, że i tak wielu oszustów zastanowi się nad opłacalnością chrzczenia paliwa.
Poza tym ludzie z IH nie robią tego jednoosobowo, ale w komisji, więc to trochę zminimalizuje prawdopodobieństwo wzięcia łapówki (no troszkę chociaż... ). Pobiorą próbkę paliwa i chyba wyślą do zbadania przez jakieś niezależne laboratorium i nie będzie tak łatwo tego zatuszować.
Poza tym No.2 -> z tymi z IH nie jest tak łatwo (tak słyszałem ).

Jeśli te przepisy wejdą w życie, to jestem raczej bardziej oopty- , niż pesymistą
  
 
No w każdym razie -> skala oszustw powinna się z mniejszyć
  
 
No w każdym razie -> skala oszustw powinna się z mniejszyć
  
 
No w każdym razie -> skala oszustw powinna się z mniejszyć
  
 
Ale fajnie -> udało mi się 3 razy wysłać tą samą wiadomość...

... następnym razem poklikam sobie 137 razy (ale będziecie mieli przegladania ).

Hie, hie...

A tak swoją drogą -> to chyba jakiś błąd Matriksa
  
 
Gaz po 90 gr jest mozliwy z tego powodu, iz w hurcie kosztuje on w granicach 55-65 gr. Ale "gazowcy" to silne lobby i trzymaja sie w kupie i nikt na danym obszarze raczej nie probuje sie za bardzo wybijac. Stacja LPG w dobrym miejscu to kapucha jest spora. A koszt inwestycji smieszny, jakies 60 tys. zl wliczajac projekt.
  
 
No tak, ale premier powinien siedzieć juz dawno w więzieniu razem z panem Kwiatkowskim- prezesem TVP (Prywatnej telewizji polskiej) i z innymi "działaczami".
ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tych kontroli i watpie w ich skuteczność.
jak wyzej ktoś się wypowiedział to, że kontrole nie są jednoosobowe zmniejsza prawdopodobieństwo przekrętu- to nie jest realne. Panowie: najniższa kara 25000 Eurasów to jest ponad 1000000pln.
Kto jest w stanie tyle zapłacić?Zwłaszcza, ze i tak będzie na czarnej liście, czy miał żółtą kartke, czy jakąś inną szykanę?
I warto będzie zapłaćić max. stawkę ludziom z inspekcji żeby się odczepili. Znam z autopsji przebieg kontroli skarbowej i wiem, że wszystko mozna załatwic.
A nawet gdyby kontrole były nieprzekupne i działały naprawdę, to i tak wiadomo, że ryba psuje sie od głowy, a ocenę wypełniania funkcji przez marka Pola pewnie większość z Was ma podobną do mnie...
Przepraszam, że tak dosadnie sie wypowiadam, ale męczy mnie zycie w kraju gdzie wszyscy wszystko wiedzą, ale nie wiadomo o co chodzi...
Pozdrawiam!
R
  
 

Nie mozna chyba być aż takim sceptykiem Niestety z autopsji bliskich znajomych znam sytuacje kontroli IH, gdzie nie było "zmiłuj się", zaś - niestety z opowiadań tylko - znam sprawę, gdzie właściciel sklepu w P-niu ma sprawę za próbę przekupstwa urzędnika państwowego (IH) i potencjalną karę w wys. kilkukrotnej wart. pierwotnego "mandatu". Myślę, że nie ma co generalizowac i mówić, ze wszyscy bez wyjątku "biorą".

Jak ktos będzie musiał zapłacic 50.000,- PLN łapówki (żeby uniknąć 110 kPLN kary i czerwonej kartki), to się chyba jednak naprawdę zastanowi, czy mu się opłaca chrzcic paliwo. Zwłaszcza, że za miesiąc może miec drugą kontrolę


Zapewne pozostanie jakaś szara strefa, ale powinna się mocno skurczyć.

Jeśli ktos tak totalnie nie wierzy w możliwość egzekwowania prawa w tym kraju, to... właściwie ja na jego miejscu natychmiast bym wyemigrował.
  
 
Cytat:
Myślę, że nie ma co generalizowac i mówić, ze wszyscy bez wyjątku "biorą".


TYLKO RYBY W POLSCE NIE BIORĄ.

MOIM ZDANIEM NA POCZĄTKU BĘDZIE DOBRZE ,TZN. TAK JAK POWINNY WYGLĄDAĆ KONTROLE, ALE Z CZASEM LUDZISKA ZWĄCHAJĄ SYSTEM KONTROLI I SIĘ POSYPIĄ.............ŁAPÓWKI NIEZAPOWIEDZIANE KONTROLE JUŻ NIE BĘDĄ NIEZAPOWIEDZIANE, TYLKO ZAPOWIEDZIANE . POZIOM ŻYCIA W POLSCE JEST ZBYT NISKI I MYŚLĘ , ŻE PENSJE KONTROLERÓW NIE SĄ DOŚC WYSOKIE ŻEBY "ODMÓWIĆ " ŁAPÓWECZKI. PRZECIEŻ WSZYSCY JEMY TEN SAM CHLEB.....
A CO DO POLITYKI MOŻE NIE PORUSZAJMY TU TEGO TEMATU

PZDR
  
 
No, rzeczywiście nie można generalizować, ale wszyscy wiemy, że jak nas zatrzyma szkieł na jakimś przewinieniu, to najpierw próbujemy się "dogadać"- a Mariusznia masz rację są kontrole i kontrole. Osobiście spotkałem się kilka razy z kontrolą Sanepidu i zawsze była panika, zawsze było NO MERCY! Nie wiem, jak Inspekcja Handlowa, ale Urząd Skarbowy bardzo często "idzie na rękę".
Może zacznijmy sami walczyć z korupcją- najłatwiej byłoby zacząć od ewentualnego kontaktu z drogówką...
No, to kto się na to pisze?
  
 
Hej, Troll!
Jest na stronie UOKIK mała wzmianka na temat kontroli, widocznie uaktualniają strone raz na miesiąc.
Jest to adres:

Urząd

albo wpisz w wyszukiwarkę "PALIWA"
Pozdrawiam!
Pón
  
 
Kurcze myślałem, że kontrole na stacjach dotyczą też lpg . a tu guzik prawda.
Przecież jakość gazu pozostawia wiele do życzenia.

hmm...............

pzdr