Kontrolka cisnienia oleju - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bez cycatów bo mi się nie chciało kopiować

"Bryzdało" zrodziło się od bryzgało co oznacza chlapać pluskać pryskać, ochlapywać, itp takie słowotwórstwo slangiem zwane. Coś jak pozojdy (co oznaczają słodycze albo inaczej dojadanie po obiedzie ciastka lub inne cukierki)

Druga sprawa

"wymiana pomogła na dolegliwości wskaźnika, który już przestał świecić od paru dni do wymiany.."

wymiana czujnika pomogła na dolegliwości wskaźnika - dolegliwościami wskaźnika było mrużenie przy dodawaniu gazu, albo sporadyczne zaświecanie się i po chwili gaśnięcie albo palenie się non stop.

"który już przestał świecić od paru dni do wymiany" - skrót myślowy. Świecić przestał wskaźnik - inaczej kontrolka ciśnienia oleju, a do wymiany - chodziło do wymiany czujnika od tej kontrolki .
Konkretnie:
kilka dni przed wymianą czujnika kontrolka nie paliła się już w ogóle (tylko na zapłonie się paliła ale po odpaleniu silnika gasła normalnie jak sprawny czujnik) ale po dojeździe na warsztat nagle jak autko stało na nierówności skądś kapał olej. Na kanale było widać że kapie z czujnika a całe podwozie mokre, obryzgane olejem.

okazało się że ciekło z jednej wsuwki, która wchodzi do wtyczki. Gdzieś się musiała wdać nieszczelność (albo poprzedni właściciel kupił bubla albo od nowości się już zestarzał ) po wymianie jak ręką odjął.

Zauważę jeszcze jednak, że na benzynce czasem przerywał jak się kontrolka świeciła. Gdzieś doczytałem, albo usłyszałem że nasze czujniki są podpięte pod pompę paliwa. Po to aby przy słabym smarowaniu nie zatarł silnika?

Przepraszam Was za slangi i słowotwórstwa Będę pamiętać że dla Was muszę pisać prostym jęzorem
  
 
Cytat:
2011-09-08 14:28:37, seboos pisze:
Bez cycatów ..



Dżizus!
...ciekawe czy ktoś doczytał do końca co teraz wyrzuciłeś z siebie

Posługujesz się takim "slangiem" , że dot. chyba tylko Twojej klatki schodowej... więc faktycznie lepiej żebyś tutaj używał literackiego polskiego ..tylko i wyłącznie ...wtedy 2 zdania wystarczą ..elaboratów interpretacyjnych już nie będziemy wymagać
  
 
B1 masz czasem dziwne pytania i odpowiedzi.
Nie pierwszy post gdzie tylko Ty się czepiasz.
Musisz zrozumieć, że na forum są również ludzie młodszego pokolenie, którzy używają nowych słów, które chcesz, czy nie chcesz musisz zaakceptować, bo są i będą.
Sam zwróć uwagę, że może piszesz po staropolsku co niektórzy młodzi nie rozumieją i mogą uznać, że piłeś coś i poprzeinaczałeś wyrazy.
Tak samo Oni jak i Ty mają prawo pisać po swojemu.

Proponuje to samo zrobić co zaproponowałeś mi.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2011-09-08 22:48:06, bogdan1 pisze:
Dżizus! ...ciekawe czy ktoś doczytał do końca co teraz wyrzuciłeś z siebie [/img]



Wiem, że Ty na pewno

Zrobiłem to specjalnie dla Ciebie (elaborat oczywiście)

Dzięki Autokarku za słowa otuchy

(sorry B1 miało być w 2 zdaniach ^^)
  
 
Cytat:
2011-09-08 23:27:32, Ikarus260 pisze:
Musisz zrozumieć, że na forum są również ludzie młodszego pokolenie, którzy używają nowych słów, które chcesz, czy nie chcesz musisz zaakceptować, bo są i będą.


To nie są żadne nowe słowa. To zwykłe niechlujstwo, lenistwo i wstręt do słownika.

Cytat:
2011-09-09 00:40:19, seboos pisze:
(elaborat oczywiście) [..] (sorry B1 miało być w 2 zdaniach ^^)


No i tak się potem dzieje że przez własne niechlujstwo roboty jest trzy razy więcej, bo po co napisać jedno składne zdanie na temat, bez byków, skoro potem można się rozpisać na dwie strony w celu wytłumaczenia co autor miał na myśli

PS. Co to jest:
Cytat:
^^

?

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Staję murem za Adamem i Bogdanem.

Co innego jest używanie skrótów myślowych, czy nawet literówek, tego nikt tutaj się nie czepia, ale lenistwo i pisanie tylko sobie znane słówka należy nazwać po imieniu ...
Dla mnie to brak szacunku dla osób czytających.

Na koniec taka refleksja mi się nasunęła:
To co piszemy i w jaki sposób piszemy świadczy o nas samych.
Gdzie te pełne uroki wyczerpujące temat wpisy Spider'a lub Tomka M.?


Ech....
  
 
Dzięki takim sytuacjom przynajmniej na forum się coś dzieje

^^ jest w tym emotku ->

Można też (^^,) na Gadu-Gadu wpisując ^^ pojawia się emotek uśmiechnięty. Przyzwyczajenie po prostu

A wyczerpujących wpisów brak bo dzisiaj się wszystko dzieje za szybko. Z resztą pewnie sami to zauważacie w życiu...

Pozdrawiam i przepraszam. Będę pisał ładnie, składnie i bez byków tak abyście wszystko zrozumieli