Kupiłem Łade - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Silnik i skrzynia idą na sprzedaż - najprawdopodobniej weźmie jedno i drugi ADASCO. komplet 1500 zł. W silniku wymieniłem pompe wody, świece, olej, płyn chłodniczy - trza jeszcze ustawić zawory i wymienić napinacz łańcuszka!!!
  
 
a co to za magiczne drazki na zdjeciach??? do czego???


pozdrawiam
  
 
Kiedyś z kumplem siedzieliśmy i zastanawialiśmy się jak wzmocnić te pir... tuleje na drążkach (długich) tylnego mostu i wpadliśmy. Drążek Ładowski a tuleje wraz pierścieniem od poloneza!!!!!
PATENT ZAJEBISTY - jak zobacze coś takiego na zlocie u gogoś w Ładzie to normalnie widze od gościa piwko za prawa autorskie!!!!!
  
 
No to super spawa- musze zaraz zdjecia obgladnac( zaleglosci mam)
Przeczytaj co na bloku cylindrow pisze- 2106?? tak chyba powinno!

Wiem jedno - jak kiedys bylem u p. inz. Czecha z lada, to jeden z jego mechanikow mowil, ze byl tam kiedys(dawno dawno) gosc i mial wlasnie z boku znaczek 1600 na 2107 - no i on opowiada mi tak
_pytam sie goscia- panie- ten znaczek tos se pan tak przyczepil dla bajeru?
- wlasciciel mowi- ee no skad- oryginal.
A zaraz pozniej dodal- ja tym licznik zamykam!!!

Tak czy inaczej- jesli Adasco- kupisz te bebechy- na 1568% bedziesz zadowolony- co prawda nie wiem ile ma toto przebiegu, ale nawet jakby mialo byc do generalki- to brac i nie pytac!

Ciekawe co bedzie z 2.0!! whow
  
 
Witam
Cytat:
2004-02-16 18:38:33, Bartek-Lodz pisze:
Kiedyś z kumplem siedzieliśmy i zastanawialiśmy się jak wzmocnić te pir... tuleje na drążkach (długich) tylnego mostu i wpadliśmy. Drążek Ładowski a tuleje wraz pierścieniem od poloneza!!!!!
PATENT ZAJEBISTY - jak zobacze coś takiego na zlocie u gogoś w Ładzie to normalnie widze od gościa piwko za prawa autorskie!!!!!


hahahahahaha, Bartek, raczej Ty postaw piwo Admirałowi, pisał o tym jakis miesiąc temu
ale warto o tym pamietac, musimy kiedyś wreszcie zebrać do kupy wszystkie patenty i zrobić jedną modelowa superhiperturbopowerŁadę
  
 
To ja pisze sie na ochotnika z mojej mozemy zrobic "superhiperturbopowerŁadę"
  
 
Pomysł na drążki zrodził się w październiku 2003 roku, a życie został wprowadzony pod koniec grudnia - więc tak czy inaczej byliśmy pierwszi.
Silnik ma przejechane 93 tysie. Ja pojechałem nim 170 km/h (na zjebanym aparacie zapłonowym i spier. gaźniku) ten motor ma 82 KM moment 118 przy 3000 tys. obr/min. Całkiem nieźle się nim jeździ. Ze 110 na piątce ciągnie bez najmniejszego problemu a 140 jest bardzo szybko na liczniku - (ale i tak 2.0 to 2.0) wgniata w fotel.
  
 
Witam
Bartku, ja tam się sprzeczał nie bedę, piwo chetnie razem na zlocie z Toba wypiję, czy już będę miał to załozone czy nie
co do silnika 1600 to potwierdzam , w mojej Toscanie był taki, trochę dopręzony, podobno lepiej wywazony, i gaziorem od Mirafiorki, mój kolega, pierwszy włąsciciel założył ten motorek w Rosji, wersja tzw. policyjna ok 85-90 kucyków, co jeszcze było tam zmienione, nie potrafię powiedziec, ale kopa i predkośc toto miało
planuję przerobić 1500 co został mi z kombiaka, na 1600, bo obecny 1300 to jednak jest mało
  
 
Witam kolegow ,Mirku a jak chcesz to zrobic ?(bo sa chyba 2 mozliwosci).Mnie tez to ciekawi.Jakbym kiedys mial robic remoncik to pomyslalbym o czyms takim moze ;].Pozdrawiam
  
 
Psiaaa
poogladajcie wyszukiwarke- chyba z 3 razy pisalem o tym jak przerobic 1500- na 1600
albo 1300 na 1600 i wiecej!
  
 
Witam
Krzysiu dobrze gada, wódki mu dac , łatwiej mi bedzie zrobić motor 1500, rozwierce cylindry na 79 i doprężę lekko, dam powywazać wał, korby i tłoki, pomyślę nad jakimś wałkiem i popracuje nad gażnikiem i dolotem. jest trochę pomysłow, można częśc spraw ciagnąć etapami, silnik mam bo wyciagnę go z nieuzywanego teraz auta, najpierw ocenię jego stan, 1300 bedę przerabiał później, jak zdobędę krótsze korbowody
poszukaj watku Krzysia, pt ŁADA doma po remoncie
tam jest naprawdę wszystko na ten temat i w watku chyba?: tunnig silnika 2107
  
 
Witam wszystkich po prawie trzech miesiacach nieobecnosci. Moja stara 21072 juz dawno zostala sprzedana, troszke popracowalem i wczoraj kupilem poraz kolejny 2107 z 91 roku, z gazem. Ogolnie stan jest calkiem dobry, blacharka do przyjecia, zawieszenie tez, jedynie cos sie dzieje z ukladem chlodzenia bo sie grzeje motor. Bardzo prawdopodobne, ze to uszczelka pod glawica lub termostat ale mysle, ze uda sie to zrobic. Reszta jest OK i fajnie, ze to wlasnie kolejna moja lada. Pozdrowienia.
  
 
miło cię widzieć ponownie MIcha.
  
 
Czesc!

Jezeli to nie tajemnica, to ile $$$ dales?
  
 
Cześć Misha

W końcu "coś" kupiłeś. Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służyła...
  
 
Kosztowalo mnie to troszke ponad 2000 ale do tego musze jeszcze teraz powalczyc z ukladem chlodzenia (mam nadzieje, ze nie bedzie to bardzo droga zabawa)
  
 
Misha, a wentylator wlacza sie w odpowiednim momencie? Moze czujnik za pozno go wlacza?
Termostat to 30 zl, ale polecam przy okazji wymiany:
-zmienic wszystkie gumowe przewody wokol niego i pompy i ich obejmy (ok. 40 zl)
-zmienic plyn calowicie (z plukaniem, takze zbiornika wyr.)
-przemyc clodnice porzadnie miedzy lamelkami
-nowy korek chlodnicy (7 zl)
ja mialem maxymalny syf... normlanie szlam w chlodnicy...
a i pewnie reszta dzialan nie zaszkodzila..

i nie zapomnij dobrze odpowietrzyc. Najlepij za punkt odpowietrznika przyjmij wezyki kolo parownika
  
 
A czy termostat nie jest tak zaprojektowany, ze w przypadku jego schrzanienia po prostu sie otwiera i puszcza na duzy obieg??? Mi sie wydawalo, ze jak siadzie to autko jest niedogrzane...
  
 
Cytat:
2004-09-12 00:41:00, soop pisze:
A czy termostat nie jest tak zaprojektowany, ze w przypadku jego schrzanienia po prostu sie otwiera i puszcza na duzy obieg??? Mi sie wydawalo, ze jak siadzie to autko jest niedogrzane...



No niezupełnie, wszystko zależy w jakiej pozycji sie zatnie. I wówczas albo masz cały czas otwarty mały obieg albo duży. A najczęściej coś pośredniego


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2004-09-12 00:56:29 ]
  
 
Soop, moze sie nei otwirac. ja tak mialem.