Czyżby sprzęgło diabli wzieli? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
i ja moge polecić Panther, jak kupowąłem moje sprzegło w komplecie docisk, tarcza i łozysko, ( przeznavcznie Łada, fiat mirafiori itd..), zapłaciłem nieiwele więcej niz za polskie, kombiakiem przelatałem na tym spztręgle coś ok 100 tyś km , potem przełozyłem wraz ze szkrzynia biegów do 2107 i zrobiłem kolejne 70 tys km.. bardzo pewnie pracuje, polskie siadłąo z reguły przed 100 tys km, rosyjski oryginał potrafił pociągnąc do 150 tys
  
 
Ja właśnie jestem świerzo po wymianie tarczy sprzęgła .

Koszty:
80 zeta tarcza (rosyjska)
0 zeta robocizna - robiłem we własnym zakresie

Najgorsze jest to, że trzeba całą skrzynke wyciągnąc, żeby do tego wszystkiego się dostać.No i jeszcze pogoda zostawia wiele do życzenia...............
  
 
Już kiedyś wspomniałem że na wielkanoc szwagier robił mi silnik
wymiane sprzegła ,głowice , docisk,łożysko,skrzynie na 5bieg
niestety kupiłem polskie sprzegło Jeżdziłen na nim dwa miesiace
i spręzyna sie wysypała z tarczy pojechałem do szwagra koło KIelc i zrobił mi to w ciągu 2 godzin bez kanału ,ale zniego wariat
jak by mógł to spałby przy samochodzie i robił
opłacało sie jechać bo to była sobota i wszyscy wołali zato żę sobota od 150-270zł za wymiane szprzęgła a ja kupiłem
mu szlifierke i wiertarke i 50zł na gaz tyle wydałem ,a-ha na wielkanoc nic niechciał za robote odemnie to chyba mu sie należało ?
  
 
Dowiedziałem się że tarcza sprzęgła do 2107 jest taka sama jak do Poldka.
Czy docisk od Poldka również pasuje?
  
 
Pasuje czy nie pasuje. NIE WARTO,

Kupujcie Panthera - jest naprawde niewiele droższe, a różice widać już "na oko"

Ja przejeździłem juz pare sprzęgieł.
  
 
Wiem ze panther ale jak w sklepie powiem ze Lada to nie ma a jak powiem Poldek - a no jest Sprzedawcy czasem nie wiedzą ze niektóre rzeczy pasuja tu i tu.

A przy okazji: moze ktos wie gdzie w W-wie mozna kupic te legendarne panthery?
  
 
Panowie i Panie. Dowiedziałem się w sklepie, że tarcza sprzęgła i docisk są takie same w 2107 i w Poldku. Łożysko jest inne. Jeśli się mylę to bardzo proszę wyprowadzić mnie z błędu zanim kupie.

I jeszcze pytanie o firmę Kożuchów. Mam do kupienia docisk i tarcze tej firmy. Co szanowni Klubowicze sądzą o tej firmie? Ja wiem że zaraz odezwą się głosy że Panther, że Sachs.... Ale to jest 2x droższe, no i najpierw chciałbym wiedzieć co z tym Kożuchowem....
  
 
O sprzęgle Poldka że pasuje do Łady też słyszałem ale nie zakładałem osobiście. Co do łożyska to faktycznie jest inne bo mam skrzynię od Poldka i tam jest całkiem inaczej zrobiona dzwignia.,
O Kożuchowie słyszałem pozytywne opinie chociaz ja jeżdze na ruskim.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Korzuchow, to nic innego jak Licencja VALEO - Fiat Polonez -LADA.
Co do sprzegla w ladzie, kiedys wynalazlem w jednym katalogu, od czego spasi- tarcza-
A wiec:
POLONEZ 1,3/1,5/1,6 # Fiat 1300/1500/1600 Tipo 1,6 Tempra 1,8 Ritmo 1,6 Croma 1,6 Argenta 1600/1800 # Lada 1200/1300/1500/1600 # Lancia Delta 1600/1800.

Jest gdzies do tego odpowiednik Valeo i Sachs(mam te numery gdzies)

I tak, chcialbym dorwac od Lanci jakies sportiwne.

Ale zadowalam sie na razie jakims dziwnym - do tego z plastikiem w srodku- coz jak sie posypie, to za 1.5 godziny powinienem zmienic.
W sumei nie potrzebnie sie w nie pchalem, bo moje Korzuchow-Licencja Valeo(tak na nim napisano) bylo tak samo grube - wymienilem razem z dociskiem.
  
 
Postanowiłem tutaj napisać, ponieważ nie chce otwierać nowego wątku z tak błahego powodu. Moje pytanie brzmi następująco; Jak sprawdzić zużycie tarczy sprzęgła bez rozbierania go?? Jak długo ?powinno? wytrzymać fabryczne ładowskie sprzęgło?? Dzięki za odpowiedzi.
  
 
Dobra! Jak ktoś mi jeszcze napisze od czego pasuje łożysko (bo w sklepie Lady mają tylko ruskie) to będę bardzo wdzięczny
  
 
Witam
Cytat:
2004-10-04 12:09:49, mwarchalowski pisze:
Postanowiłem tutaj napisać, ponieważ nie chce otwierać nowego wątku z tak błahego powodu. Moje pytanie brzmi następująco; Jak sprawdzić zużycie tarczy sprzęgła bez rozbierania go?? Jak długo ?powinno? wytrzymać fabryczne ładowskie sprzęgło?? Dzięki za odpowiedzi.


o ile sprzęgło nagle Ci się nie rozsypie, to najpierw zacznie Ci się powoli slizgać, wcześniej może być konieczna regulacja. bo zacznie łapać coraz niżej, powinienes przy takich objawach spokojnie zdażyć wymienić, ogólnie jeśli jest porzadne fabryczne, powinno wytrzymać ok 150-200 tyś km, zalezy to też oczywiście od stylu jazdy
  
 
co do Kożuchowa to...

ja zrobiłem na kożuchu 10 tys km i sie po prostu rozleciało (całe kompletne sprzęgło szlak trafił). Nie polecam
  
 
Cytat:
ja zrobiłem na kożuchu 10 tys km i sie po prostu rozleciało (całe kompletne sprzęgło szlak trafił).



No to pięknie. Tylko sprawa jest taka że Kożuchów kosztuje nie cale dwie stówki (tarcza + docisk). A ile może kosztować taki Sachs???
I czy mógłby mi ktoś polecić gdzie w stolicy takiego Sachsa dostać?
  
 
Witam
Tyle samo mniej więcje kosztuje Panther, a warty jest swojej ceny
a sachs? sprawdź tutaj
kontakt na sachs



[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2004-10-05 10:36:42 ]
  
 
Sorry że jestem upierdliwy, ale nie chciałbym kupić sobie sprzęgła i włożyć go do szuflady
Dzwoniłem tam gdzie sheriffnt polecił i mają. Tylko facet wymienił m (czytał z katalogu) że ma do ady 2105, 2106 i 2108 Nic o siódemce tam nie było. Ale zapytałem o numery (typy, modele) i podyktował mi (Sachs):

Docisk - 3082133042
Tarcza - 1861647142
Łożysko - 1850282185

Czy ktoś byłby tak miły i powiedział mi czy jak to kupie to będzie OK?
  
 
Jeżeli pasuje do 2106 albo do 2105 to tymbardziej pasuje do 2107.

2108 (samara) ma chyba inne sprzęgło z tego co pamietam.
  
 
Kamil - komplet Panthera (rok temu) był droższy od Kożuchowa o jakies 20-30 PLN.
Tylko ze to było w Lublinie.
Namiarów poza lublinem nie mam.
  
 
Dobra. Sachs w drodze. Powiedzcie mi jescze czy przy okazji wymienia sie jakieśl uszczelki, zawleczki itp czy tylko dac mechanikowi komplet tarcza/docisk/lozysko i niech robi
  
 
Tylko dać to i niech robi. Nic wiecej nie trzeba.