Ubezpieczenia OC, AC i inne - Strona 22

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oj Koocie - odpuść sobie tego molocha i poszukaj tańszej oferty, jest tego ogrom aktualnie

ja właśnie dziś opłaciłem Vectrę i wygląda to tak

czekoladka 1,5 - 415 zł/rok
vectra 1,6 - 430 zł/rok
uno 1,0 Moniki - 299 zł/rok

co daje łacznie 1144 zł za 3 samochody ! takze nie jest tak tragicznie
  
 
Wkurza mnie, zę jest sporo w firm, w których nagradza się nowych klientów zamiast tych "wiernych". Tak jest w sieciach komórkowych, telefonii stacjonarnej, Cyfrze Plus no i teraz w PZU. A napisałem o tym zupełnie bezinteresownie, bo jedno auto mam ubezpieczone we Florianie, a drugie w Samopomocy.
  
 
A ja, jak co roku poszedłem do CUKu, gdzie bez problemu ubezpieczyłem auto, które nie należy do mnie . Jak zawsze wydrukowano mi kartkę z porównaniem kilkunastu ubezpieczycieli - jak zawsze wybrałem najtańszą opcję - tym razem był to PZMot.
  
 
GDA , za tylko OC czy cos wiecej ? I w jakiej firmie ?
  
 
@marcij - tylko OC+NW, pamiętaj że mieszkam w najdroższej strefie taryfikacyjnej (taka sama jak w Warszawie) i mam max zniżek

Filar i Alianz (grupa Fiata promocja)
  
 
Będąc w wydziale komunikacji pobrałem taką oto broszurkę, przestawiającą, w świetle naszego prawa, różne sytuację z OC (zgodnie z przepisami) w przypadku kupna/posiadania pojazdu:

Skan01.pdf

skan02.pdf

O tych niezgodnych w następnym odcinku...
  
 
Witam!!!

Wczoraj na koniec roku dobila mnie jedna wiadomosc:

Mialem na Groszka OC do 9 grudnia OC w PZU. Dnia 8 grudnia [czyli dzien przed koncem umowy] wyslalem im listem poleconym oswiadczenie, ze rezygnuje z ich uslug. Wykupilem inna polise w innym TU. Wczoraj dostalem list, ze oswiadczenie doszlo 10 grudnia stad nie ma mocy prawnej i mam im zaplacic 444 zlote za to biedactwo, ktore teraz jest warte 200

Czy ktos mial taka sytuacje? jak z niej wybrnac? Jako jedna z niewielu firm PZU podpiera sie tu ustawa z 1964 roku odnosnie tego, ze nie liczy sie data stempla na twoim liscie, tylko dostarczenia do nich.... Kur..a tak nawet to w Erze i skarbowce nie robia!!!

Prosze o pomysly i sugestie, przyszlo mi do glowy aby auto sprzedac narzeczonej za zlotowke [ z umowa oczywiscie] tego samego dnia ona pojdzie do PZU i wymowi im ubezpieczenie, oczywiscie bede stratny pare groszy, czy ktos wie w przyblizeniu ile???

Pozdr i do ssie go roku
  
 
Jeżeli chcesz zrezygnować z PZU to musisz złożyć podanie miesiąc przed upływem końca ubezpieczenia. Niestety PZU ma rację w tym wypadku i to nie jest ich wymysł tylko ustawy. Zosatłeś nieświadomie ich klientem przez kolejny rok czasu i teraz żeby zrezygnować musisz pamiętać i pilnować tego terminu miesiąc przed końcem ubezpieczenia złożyć podanie o rozwiązaniu umowy.
W tej sytuacji możesz spróbować jeszcze zrezygnować z "nowego" ubezpieczenia (będzie ciężko bo już minęło trochę czasu) i pozostać jeszcze przez rok w PZU.
Najgorsza wersja to zostaną Ci 2 ubezpieczenia na jeden samochód.
Jeżeli nie zależy Ci na tym wozie możesz się "podłożyć" gdzieś na skrzyżowaniu i wtedy kasa za szkody idzie Ci podwójnie.
  
 
Przed upływem okresu ubezpieczenia należy u ubezpieczyciela złożyć wypowiedzenie. Ja to zrobiłem u agentki obok. Data, podpis, heja.
Jeśli wysłałeś poleconym - masz dowód na wysłanie listu a nie na zawartość. Ciężko powiedzieć.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No niestety - takie oświadczenia gdy nie można ich doręczyć osobiście, to trzeba koniecznie przesyłać faksem. Składałem tak na dzień przed końcem w Link4 i nie było problemu. Teraz to niestety w pełnym majestacie prawa musisz zapłacić 2 x za OC. Jak go sprzedasz (proponuję jednak wpisać sumę 200zł, bo tak to będzie podejrzanie wyglądało) to możesz zrezygnować natychmiast. Potrącą Ci za miesiąc czy dwa, więc straty będą niewielkie.
  
 
Ja w PZU wypowiadałem dosłownie ostatniego dnia, nie jest konieczne powiadomienie miesiąc przed - jeśli Wysłałeś listem, to czy poleconym, lub za potwierdzeniem odbioru? Jeśli tak, to spokojnie można iść i w dziale reklamacji odzyskać swoje pieniążki... Choć być może trzeba będzie wylać swoje żale na pismo i czekać na przelew do 2 tygodni.
PS Absolutnie liczy się data stempla pocztowego!
  
 
Liczy sie data dotarcia wypowiedzenia do firmy ubezpieczeniowej, a nie wyslania nawet poleconym! Tak jest napisane w ustawie.
Ja ostatnio wypowiadalem 3 razy - za kazdym razem szedlem do oddzialu firmy i zostawialem wypowiedzenie w 2 egz. i jeden zabieralem po podstemplowaniu z data wplyniecia - tak na wszelki wypadek.

W Twoim przypadku - najtansza opcja - sprzedac komus z rodziny

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Dobra wiadomość dla nas:

Będzie można w każdej chwili zrezygnować z drugiej polisy OC

Jeszcze w tym roku kierowcy, którzy w wyniku zaniedbania mają dwie polisy OC komunikacyjnego, powinni uzyskać prawo rozwiązania jednej z nich. Prace nad zmianami prawa Ministerstwo Finansów zakończy przed wakacjami.

Czytaj całość >>>
  
 
Liberty Direct - czy ktoś z Was ma tam OC? Warto? Papiery szybko docierają? W niedzielę kończy mi się ubezpieczenie w Uniqua, a wg symulacji, którą potwierdziłem telefonicznie, tam wychodzi i taniej, a nawet można na cztery raty rozłożyć - i wtedy wyjdzie tyle samo co w uniqua licząc wszystkie zniżki...
  
 
Jak kupilem bawarke, to przejalem ubezpieczenie ktore jest wlasnie w Liberty - zalatwienie papierow troche trwalo - chyba 4-5 tygodni.
  
 
Ja też przegapiłem czas wypowiedzenia i mam podwójną polisę OC na Diesla. Na szczęście tylko II rata w PZU ale i te 219zł mnie drażni, bo nie wiedziałem, iz poprzedni właściciel zapłacił tylko I ratę i teraz PZU domaga się ode mnie II raty, a auto ubezpieczyłem w Link4 30.12.2007. Na razie walczę o uchylenie, ale liczę sie z tym, że będę musiał wyłożyć tę kasę złodziejom działającym w majestacie obowiązującego prawa.

Ale na błędach się człowiek uczy.
Jak kupowalismy Poldka diesla dla ojca (zarejestrowany na mnie ) to od razu zapytałem się, czy OC jest zapłacone do końca roku czy tylko I rata. Staruszek dojeżdził do konca ubezpieczenia na blachach i OC poprzedniego właściciela i na kilka dni przed upływem terminu płatności składki OC Poldek został przerejestrowany, zerwana zostala umowa ubezpieczeniowa w poprzednim towarzystwie (Uniqa) i zawarta nowa umowa w Link4.

Ogólnie na 5 samochodów zarejestrowanych na mnie bądź na małżonkę... 5 jest ubezpieczonych w Link4
  
 
W link4? Przecież u nich jest drogo.
Poza tym współczuję komuś kto będzie musiał likwidować szkodę z OC w Link4.
  
 
Do tego jak się ma OC w LInk4 i stłuczkę to "współstłuczkowy" na ogół bez wezwania policji nie chce puścić. Wynika to z tego, że jak nie ma protokołu policyjnego, to Link4 często upiera się, że żadnego wypadku nie było... Ogólnie ta firma jeśli chodzi o obsługę klientów i solidność jest na końcu rankingu.
  
 
Cytat:
2008-07-03 10:10:55, Koot pisze:
Do tego jak się ma OC w LInk4 i stłuczkę to "współstłuczkowy" na ogół bez wezwania policji nie chce puścić.


Przy każdej stłuczce radzę wzywać policję - to nie tylko domena Link4 że nie chcą wypłacać odszkodowań,

poza tym - ja zawsze ubezpieczam tam gdzie jest najtaniej, OC to swoisty podatek nałożony na mnie z którego nie mam żadnych korzyści dlatego też nie obchodzi mnie jak ta firma działa na rzecz potencjalnego poszkodowanego
  
 
Wiedziałem, że tak napiszesz - tyle że tak całkiem to racji nie masz. W końcu jak Ci ktoś autko uszkodzi to jak OC nie miał kto za to zapłaci? Poza tym głupio jest czekać np na środku mostu 4 godziny w upalny dzień tylko dlatego, ze masz OC w Link4 i ktoś Cię nie chce puścić bez wizyty patrolu...