Kombajn TRIFLEX

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co wy na to zreguły wszystko all in 1 jest do d... ale może taka antena się nada by ostrzegać przed misiami

siro triflex

allegro

Raffsa

P.S ale nie mysaleć że to do espero tylko do scenika w zamian za orginał bo wygląda identycznie.
  
 
mi by sie taka przydala bo teraz mam 4na aucie
ale za duzo dziur bym mial...
wydaje mi sie ze o ile radio i telefon wyrobia to z cb bedzie ciezko
  
 
Antena do GSM była dobra, gdy zasięg był marny, a teraz w ostateczności można kupić za parę zł antenę naklejaną na szybę. Zresztą cena tego czegoś jest delikatnie mówiąc chora!!!
  
 
do CB się to nie nadaje
  
 
Tylko dwa kilometry zasięgu dla CB i dużo szumów przy tym... Ładny wygląd to jedyna zaleta. Ja polecam "trochę" dłuższą antenę i jakoś cierpieć z powodu jej wysokości
  
 
witam bardzo ją polecam tylko trzeba ją zestroić i będzie działać napewno jest to jedna z lepszych anten tego typu
  
 
Przecież to antena helikalna i mocowana w określonym miejscu dachu (w miejsce starej anteny FM), więc co tu stroić .

-----------------
Lubię słowo "indolencja". Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.
  
 
Cytat:
2008-06-21 18:21:17, sp9qlm pisze:
witam bardzo ją polecam tylko trzeba ją zestroić i będzie działać napewno jest to jedna z lepszych anten tego typu


ciekawa wypowiedź..

Wszyscy ...., a niektórzy znają się na cibi b.dobrze...są w tym temacie zdecydowanie na NIE
....na czym więc Ty oparłeś swoją pozytywną opinię ?
  
 
witam antenę trzeba stroić a nie jak piszesz że nie
czy ja się na tym znam nie wiem ale jakieś 22 lata jestem w tym interesie i prowadzę serwis i instalacje oraz sprzedaż sprzętu CB

oczywiście instalacja tej anteny tylko na dachu a nie gdzie indziej a w instrukcji pisze jak ja sie stroi i nadal ja bardzo polecam
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 12:01:53, sp9qlm pisze:
"... czy ja się na tym znam nie wiem .."


Sądząc można by....po tym: "22 lata jestem w tym interesie"..., że jesteś dorosłym człowiekiem...

To dlaczego Twoja w/w odpowiedź jest tak mało "dorosła" ?
Czy nie można normalnie i rzeczowo odpowiedzieć skoro masz taką wiedzę ?
..miast tego, się zaraz naburmuszyłeś i już dziwisz ...a przecie dużo bardziej przysłużyło by się wszystkim, żebyś te kilka zdań poświęcił "w temacie"..




Pozdrawiam z Katowic
  
 
witam ponownie nie jestem naburmuszony daleko mi do tego tylko pisze to co sądzę o tym co piszę i odpowiadam co mam więcej napisać jak ktoś pisze że anteny sirio triflex nie stroi się co mam napisac pisze ze się stroi i wtedy pracuje wtedy poprawnie jesli są pytania to mogę oczywiście pomagać nie ma sprawy
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 12:38:15, sp9qlm pisze:
[...] jak ktoś pisze że anteny sirio triflex nie stroi [...]



Widzę, że zostałem wezwany do tablicy .
Ja nie pisałem, że tej anteny się nie stroi, ja, cytując klasyka "tylko pytam" .

Cytat:
2008-06-22 12:38:15, sp9qlm pisze:
[...] jesli są pytania to mogę oczywiście pomagać nie ma sprawy



Zadam zatem pytanie jak 5 letnie dziecko:

Wywalam FM-kę, instaluję w dziurce Sirio Triflex, podłączam sw-miarkę, wychodzi SWR=3,5.
Co dalej ? Który element anteny odpowiada za jej strojenie ? Pozycji na dachu nie zmienię, długości też nie. Czy jest na niej jakiś suwak jak np. na Floridach ?

-----------------
Lubię słowo "indolencja". Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.
  
 
Coś mi się wydaje ze stroi się toto pierścieniem na dole przy podstawie
Ale niech się wypowie nasz Bytomski specjalista
Jego asortyment i warsztat robi wrażenie
Kupiłem u niego dwa lata temu Alana 48 Plus Multi i on mi zestroił antenę Lemm Magnum AT-72 skracając ją o dobre 3-5 cm
Do dzisiaj antena i radyjko "latają" super
  
 
Cytat:
2008-06-22 14:18:28, krzychu_ch pisze:
Coś mi się wydaje ze stroi się toto pierścieniem na dole przy podstawie Ale niech się wypowie nasz Bytomski specjalista



Ze specyfikacji technicznej wynika że:

Cytat:
CB 27 MHz band: tunable from 26.8 to 27.6 MHz by rotation of tuning cap



-----------------
Lubię słowo "indolencja". Dzięki niemu moje lenistwo wydaje się czymś niezwykle wyrafinowanym.
  
 
antenę stroi się końcem elementu na bacie anteny triflex to jest jedyny element jakim idzie stroić
i powina na 20 kanale iść na jakieś 1,3 do 1,6 i jest wtedy ok
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 22:11:14, sp9qlm pisze:
antenę stroi się końcem elementu na bacie anteny



czyli co ucina się tylko? bo wydłużyc do raczej nie ma chyba jak?
  
 
Antenę tą stroi się wykręcając lub wkręcając jej końcówkę