Cordoba Vario - oświetlenie bagażnika i tylna wycieraczka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam problem z oświetleniem bagażnika. Kiedy otwieram lub zamykam bagażnik lampka zapala się tylko na chwilę mniej więcej w połowie uchylenia klapy. Domyślam się, że jest tam włącznik "kulkowy", bo innego nie widzę - jak się do niego dobrać?

I drugie pytanie: czy ktoś może zna schemat kostki do silnika tylnej wycieraczki? Nagle przestała działać, przekaźnik i bezpiecznik ok... (słychać działający przekaźnik, a wycieraczka ani drgnie). Nie chcę zrobić jakiegoś zwarcia i wolałbym wiedzieć zanim się za to zabiorę.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
  
 
A sprawdzałes kabel? On sie lubi łamac w srodku moze nie widac tego ale ja tak miałem w srodku kabel był ułamany i do pewnego momentu sie paliło a pozniej juz nie a wycieraczka moze tez dlatego nie działac!!!
  
 
To się zdecydowanie trzyma kupy
Sprawdzę to na pewno i dam znać.
Dzięki, pozdrawiam.

P.S. Jak to się stało, że sam na to nie wpadłem
  
 
mylisz sie ! wlacznik jest w zamku
  
 
A co ma zamek do włącznika jak otwierasz bagaznik i do połowy sie swieci a jak klape podniesiesz wyzej to co am do tego wąłcznik chyba go nie zatrzaskujesz wiec nie pitol to tylko kabel i zwarcie!! Ja tak miałem
  
 
Cytat:
2006-02-16 20:52:40, uszek pisze:
A co ma zamek do włącznika jak otwierasz bagaznik i do połowy sie swieci a jak klape podniesiesz wyzej to co am do tego wąłcznik chyba go nie zatrzaskujesz wiec nie pitol to tylko kabel i zwarcie!! Ja tak miałem


ja w cordobie mam w zamku
gdy biodniose do momentu wyskoczenia z zaczepow to lamka automatycznie sie zaswieca
jak nie wierzysz to podjedz do mnie do garazu to zademostruje
  
 
Kurde taz ale TY normalnie jestes piiiii No ja tez mam w zamku ale czytaj co pisze ktos otwiera klape podnosi do połowy i oswietlenie swieci podnosi wyzej i juz nie swieci to co do cholery ma zamek przeciez cały czas jest otwarty No wez bo ja CIe nie czaje!!
  
 
a no sory zle przeczytalem
pewnie jakis kabelek robi zwarcie
  
 
u mnie tylna wycieraczka tez nie chodzi poprawnie
problem pojawil sie jakies 10 min temu
spryskalem szybe i na wcisnietym spryskiwaczy wszytko chodzi ok
ale jak zdejme reke z dzwignie wycieraczka przeleci ze 2 razy to zawiesza sie
aby dojechala do konca musze potelepac klapa bagaznika
co to moze byc ?
  
 
to samo co u poprzednika albo przekazniki i obwody w silniczku
  
 
Gotowe Zacząlem od... zakupienia dwóch napojów orzeźwiających typu Tyskie i zabrałem się do pracy. Nie jest to wcale łatwe zadanie, jeśli się nie chce uszkodzić gumowych osłon przewodów między karoserią, a tylną klapą. Lutownica, kawalek miękkiego przewodu, izolacja termokurczliwa i po krzyku
Z lewej strony znajdują się przewody wycieraczki, lampki bagażnika i (chyba) spryskiwacza oraz wężyk doprowadzający płyn. Z prawej strony światło stopu, przeciwmgielne i (chyba) ogrzewanie tylnej szyby (nie jestem pewien, bo to akuat działało). Żeby opisać co tam się działo musiałbym użyć słów niecenzuralnych więc na tym zakończę - grunt, że już wszystko działa.

Pozdrawiam

P.S. Krecha dla Seata za marnej jakości przewody użyte w takim miejscu...