Filtr Paliwa firmy JC po 20tys km - sekcja zwłok

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Postanowiłem przeprowadzic sekcje mojego filtra paliwa zalozonego 20tys km temu w jednym z
serwisów PerfectSerwice.
Jezdziłem caly czas na PB98 i PB95 dobrej gatunkowo, nigdy nie tankowałem na stacjach prywatnych NoNAme.

Te jasne paski to kolor czystego materialu filtrujacego jaki pewnie byl od nowosci.

Dlaczego pisze o tym serwisie, wiekszosc wie kogo mam na mysli, Perzan też
...nie bede pisala dlaczego zwroccie w jaki sposob jest powykrzywiany gwint gornego i dolnego mocowania filtra, toż to kowalstwo
Nawet moj mechanik to skwitował "...Boże a któż to tak zakrecił..."



Filtr z góry i widok skrzywionych gwintów

Filtr po przekrojeniu

Bebechy od środka

Oczywiscie zdjecia mozna powiekszyc co daje lepszy wyraz co w filtrze siedzi..

pozdrawiam wszystkich.

Knechta tez pewnie pokroje za 2 lata



[ wiadomość edytowana przez: Cromm dnia 2006-11-14 11:39:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: Cromm dnia 2006-11-14 12:30:40 ]
  
 
ciekawa sprawa
szkoda że mi to nie przyszło do głowy
dwa czy trzy miesiace temu ja też zmieniałem
  
 
ja swoj bede zmienial w niedlugiej przyszlosci to sie pochwale
  
 
Heh odkąd wymieniam olej i filtry u Wernera to mam tylko oryginały i jest OK
  
 
Ja zmieniam filtr paliwa co 10kkm i zawsze jest tam troche wody i syfu różnego. W zasadzie nie ma zmaczenia jaki jest to filtr tylko jak często go zmieniamy. Nawet najlepszy filtr się zasyfi po pewnym przebiegu. A dokręcić i założyc też trzeba umieć) Pozdro.
  
 
Zmieniam filtr paliwa w swoim dieslu jak mi sie przypomni czasem 10 czasem20 tk w fordzie to sa wymienne wklady wiec widac srodek.Nigdy nie znalazlem tam grama syfu czy nawet wody na dnie,czasem wogole dziwie sie poco to wymieniam,ale kosztuja grosze 25 zl oryginal Motorcraft wiec pro forma wymieniam.Tankuje tylko na 2 stacjach BP w Katowicach ,ostatnio rozciekla sie pompa wtryskowa po 250tk pompiarze stwierdzili ze ze starosci,wykonali uszczelnienie calej pompy.Zapytalem o stan zuzycia pompy i lozysk w skali 1do 10 ...bez uwag.Samochod zrobil 160 tk w Niemczech reszte w polsce wtryski od nowosci...brak kopcenia przy przyspieszaniu.
Zastanawiam sie w takim razie gdzie tankuja nasi drodzy klienci swoje Ave Lexusy i inne drogie auta skoro spuszczamy z nich rope z gnojem woda i opilkami metalu,i czym sie kieruja w doborze stacji?
  
 
Cytat:
2006-11-14 21:42:43, Bigelektron pisze:
czym sie kieruja w doborze stacji?



ceną, kochany, ceną

niektórzy dobrowolnie dolewają sobie opału, bo lubią... inni mieszkają w jakiejś wiosce, gdzie jest tylko jedna stacja o nieznanej jakości paliwa... itp

ale dzięki temu przecież żyjecie, więc nie narzekałbym
  
 
ja naprzykład za duzo jezdze po trasach a wiec jakbym miałe szukac tych sprawdzonych stacji to bym nigdzie nie dojechał jednak nigdy po wymianie filtra zwłaszcza w LT gdzie był sam wkład nie widziałem zeby on był az tak strasznie brudny a zmieniałem filtr paliwa zawsze jak sobie o nim przypomniałem czyli gdzies po 30-40kkm
  
 
Cytat:
2006-11-15 01:21:20, sterciu pisze:
[...]zmieniałem filtr paliwa zawsze jak sobie o nim przypomniałem czyli gdzies po 30-40kkm



Heh, ja o swoim cały czas pamiętam Jak na razie zrobił u mnie 100tys. km, a ile u poprzednich właścicieli tego nie wiem
Niewykluczone że jest od nowości
I jakoś mnie to nie stresuje. W tym roku fruwała na wakacjach aż miło było przycisnąć
Pozdro.
  
 
Poprzedni filterek byl orginalny i przy wymianie wlasnie na ten JC po 11 latach wylecialo z niego takie cos brudnego jak kawa, autentycznie, benzyna w sloiku nie byla wogole przezroczysta, jak smola, teraz po wylaniu benzyny ze starego bylo juz 1000razy lepiej ....

Swoja droga kupuja auto za miliard (stare nazewnictwo bardzie trafia ) a tankuja na syfiastych stacjach zeby oszczedzic kilka groszy....
  
 
niestety jakosc paliw na niektorych stacjach pozostawia wiele do zyzenia.Szczeze mowiac nie wiem kiedy u mnie byl wymieniany filterek paliwa.Bede musial wymienic tak profilaktycznie