Jakie audio do samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Jestem wlasnie w trakcie kupowania samochodu a co za tym idzie chciałbym w nim mieć predzej czy pozniej jakies audio. Chodziloby mi o jakies dobre radio CD/MP3 do ok 500 zł o raz 4 lub 6 dobrych glosnikow. nie chodzi mi o psluchanie łup łup na na full volume tylko o dobre ładne brzmienie o raz o dobry wyrazisty basik. ( z czasem planuje dokupic jakas tube)

Jakie glosniki i radio byscie polecili ?? jakie kable kupic do tego aby byl wszystko ok ? czy kupić tzw Tweetera?? W sumie chodzi mi o kwote do 1000 zł no chyba ze ktos ma jakis dobry zestawik godny polecenia ktory mozna zlozyc z rzeczy z allegro to do 1500 zł max.

Czy powinienem kupic wzmacniacz??

dziekuje z gory za wszelka pomoc
  
 
wszystko zalezy jakiej muzyki słuchasz Jezeli zalezy ci na jakosci to powinienes kupic wzmacniacz tylko pamietaj ze musi byc dosyc dobry jakosciowo co do radia to Najlepszym wyjsciem było by Alpine ew Clarion Troche tańsze to JVC i Pioneer jezeli zamiezasz w przyszłoci podłaczyc subwoofer to dobrze by było aby radio miało 2 pary wyjsc RCA Co do głosnikow to nalezałoby rozwazyc jakis dobry systemik przedni ( czyli woofer + tweeter )
  
 
Zalezy mi aby fajnie sie sluchalo housiku pop i dance.

  
 
to do tego typu muzyki zdecydowanie Clarion głosniczki... hmmm... tu jest problem... do house czy dance super sprawdziły by sie Powerbassy za to z popem juz gozej... bo maja troszeczke wycofane pasmo srodkowe W popie dobrze by sie sprawdziły znow Helixy
  
 
a niewiecie moze czy w Zachodniopomorskim a najlepiej w szczecinie jest jakis sklep ze sprzetem car audio z rozsądnymi cenami i obsługa którą sie na tym zna i by doradzila ??
  
 
a wiec kupilem juz vectre B. w sobote przyjedzie z niemiec. i chcialbym jakis zestawik glosnikow do niej . co polecacie ?? zastanawiam sie jeszcze nad tym radiem.


TUTAJ
  
 
Pamietaj,dobre radio to podstawa !,ja bym Ci polecił pioneera i za troszke wiecej niz 500 zł(np.deh-5800,ma sterowanie subem),do tego wzmacniacz tylko nie zaden boschmann czy inne g.. ,i dobry zestaw przedni,mysle,ze 1000 zł to troche malo na fajny sprzet,z ktorego bys byl naprawde zadowolony i chetnie sluchal muzyki,pozdr.
  
 
dzieki czyli narazie bym kupil radio i z czasem reszte

ale moze ma ktos jeszcze jakis pomysl ??
  
 
Nie można powiedzieć , że Powerbassy idealnie nadają się tylko i wyłacznie do muzyki nowesznej typu house , techno , dance ,hip hop . Akurat Powerbass ma w swojej ofercie zestawy dedykowane do różnej grupy odbiorców .I nie zapomnianio bynajmniej o miłośnikach popu , rocka itp. ( np. zestawy S-6 C i 2XL-6 C ) Wszystko jest wyraznie rozpisane na stronie dystrybutora i moje własne odsłuchy to potwierdzają .

Zestaw , który ma lekko wycofane pasmo średniotonowe z połozeniem większego nacisku na mięsisty bas i detaliczne wysokie tony to L-6 C . Nie oznacza to oczywiście , że te głośniki kompletnie nie nadaje sie do innych gatunków muzyki . Wręcz przeciwnie jest on również jest dosyć uniwersalny . Przy poprawnie wytłumionych drzwiach zestaw ten nawet pod samym radiem potrafi zaskakująco dobrze zagrać .

Właściwie w segmencie cenowym , który cie interesuje są cztery warte rozpatrzenia propozycje :
--Helix blue mk 62
--w.w PB L-6 C
--Hertz Esk-165 ( koniecznie wczesniej sprawdz czy odpowiada ci konrowersyjne brzmienie tweeterów )
--Phase pcs 165.20 ( trochę droższe )

Pojezdzij i postaraj się posłuchać tych zestawów i wybrać taki , który najbardziej ci odpowiada . Nikt na forum nie ma identycznego gustu muzycznego jak ty . Pomijając już fakt , że bardzo często ludziska wypowiadają się na temat głośników , które tylko widzieli w katalogach