Corolla 1.4vvt 2002 problem z ogrzewaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jakiś miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem corolki 1.4vvt 2002r. Ogólny stan techniczny samochodu jest bardzo dobry i nie mam do niego zastrzeżeń. Problem tkwi natomiast w ogrzewaniu...Po tym jak zaczęły się obecne mrozy zacząłem mocniej z niego korzystać, i okazało się że nie działa tak jak trzeba, w samochodzie jest ogólnie chłodno, szyby nie do końca się nagrzewają. Ktoś powiedział mi że to może być termostat, ale kolega z autoryzowanego serwisu (nie toyoty) powiedział że jakby to był termostat, to temparatura silnika byłaby źle wskazywana, a z nią jest wszystko w porządku. I powiedział że może to być filtr kabinowy.Możecie to jakoś potwierdzić lub zaprzeczyć? może można to łatwo sprawdzić, albo z praktyki wiecie że to coś innego Czy może trzeba od razu walić do ASO?
z góry dzięki za każdą radę

edit:
oczywiście chodzi o toyotę e12, bez klimy

pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: 666edek dnia 2010-01-05 08:20:33 ]
  
 
Gazior jest plyn chlodniczy jest???
Jak jest zapchany filtr to ogolnie slabo dmucha,wiec moze byc chlodniej w aucie.Wyjmij go na probe to sie przekonasz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
płyn chłodniczy jest, gazu nie mam.
  
 
Panowie podobnie problemy mam ja ogrzewanie długo się nagrzewa. Po stronie kierowcy jest jako tako a na pasażera nadmuch idzie zimny. Jakaś rada na taka usterkę??
Ten sam model, wyposażenie i rocznik.
  
 
filtr kabinowy (znajduje się za schowkiem od strony pasażera) załatwił sprawę, teraz grzeje jak zły ale kolega zauważył jakieś wibracje przy ~1500 obr. wyjął graty spod machy ale niestety nic nie znalazł... jakieś pomysły?