Co wstawić ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mamam silnik 1.5gle chodzi jak brzytfa,wstawiłem strumięnice,zmodyfikowałem powietsze do gazu i takie pierdoły,silnik wkręca się pięknie ,ale nijak to niema do przyspieszenia.myśle nad zmianą skrzyni,bo się chyba rużni od nowszychmodeli po92.Most koniecznie na szerszy,mam okazje kupić most i skrzynie za300 od traka+ stan idealny.Gościu przejechał tylko 28 tyś.Czy wie ktoś jak to mi się spasi,jak podłączyć linke od plusa narazie.Nieposiadam tego dystansu elektronicznego,na szrotach niema a w polmozbycie jest pięć rodzai po 115 zł..?
  
 
Mostu od truck araczej nie wstawisz, a napewno nie obejdzie sie bez przerobek- w trucku resory byly nad a w reszcie poldkow pod mostem. Takze na most z trucka nie liczylbym, ale skrzynia (pod warunkiem, ze od polonezowskiego silnika0 powinna Ci pasowac
  
 
wszystko da sie zrobic. Tylko pamietaj ze w moscie od traka sa bebny a nie tarcze.
  
 
Pewnie, ze wszystko, ale po co! Truck ma inne resory i mopcowania nie pasuja. Lepiej kupic most od kombi.
  
 
Cytat:
2003-06-21 20:38:52, kruciutki pisze:
mamam silnik 1.5gle chodzi jak brzytfa,wstawiłem strumięnice,zmodyfikowałem powietsze do gazu i takie pierdoły,silnik wkręca się pięknie ,ale nijak to niema do przyspieszenia.myśle nad zmianą skrzyni,bo się chyba rużni od nowszychmodeli po92.Most koniecznie na szerszy,mam okazje kupić most i skrzynie za300 od traka+ stan idealny.Gościu przejechał tylko 28 tyś.Czy wie ktoś jak to mi się spasi,jak podłączyć linke od plusa narazie.Nieposiadam tego dystansu elektronicznego,na szrotach niema a w polmozbycie jest pięć rodzai po 115 zł..?



Skrzynia praktycznie sie nie różni. Owszem zmieniono moduły kół zębatych, ale przełozenia są paktycznie takie same. Truckowski??? Hmm ma króciutkie przełożenie - szybciej by sie wkręcał, ale Vmax by spadła. Do 1.5 najfajniejszy byłby most od kombi van. z przełozeniem 4.3. BTW co to jest dystans elektroniczny???????

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Koledze chodzi chyba o ślimacznicę z elektronicznym czunikem prędkości. Może jest nieco dłuższa niż do zwykłej linki.
  
 
O te mosty od trucka to niektórzy się zabijają, na giełdzie poniżej 800 zł nie kupisz, więc za taką kasę to bym się nie zastanawiał, nawet jeżeli miałoby to być na wymianę za most od osobówki albo na handel ( na pewno nie będzie problemu ze sprzedażą).
Co do ślimacznicy to w przypadku plusa jest taka sama, a moduł elektroniczny jest tylko dokręcany do reduktora(taka przejściówka pomiędzy ślimacznicą a linką).