[Scoupe] Tylna lampa nie świeci.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przestała mi świecić tylna prawa lampa tzn światło postoju i mijania. Sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że jeden jest przepalony jednak po wymianie na nowy od razu się przepalił po włączeniu świateł. Czy ktoś wie jak to naprawić. Z góry dziękuje za pomoc.

A ja będę wdzięczny jak zaczniesz właściwie tytułować wątki. Kolejny źle zatytułowany zostanie wykasowany

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-17 13:39:02 ]
  
 
no to masz gdzies zwarcie wykrec zarowke i sprawdz czy tam sie cos niezwiera sprawdz tez przekaznik sa pod kierownica ale niepamietam ktory dokladnie bo jest tam ich kilka
  
 
wykręciłem tylną lampe i nie widziałem żadnych oznak zwarcia, aha i nie jest to bezpiecznik pod kierownicą tylko ten pod maską
  
 
no to ci pada głowny bezpiecznik na swiatla ? czy jak mam to rozumiec ?napewno ci nieswieci tylko jedna zarowka z tylu czy moze cala prawa strona (tyl i przod)
ewentualnie wykrec ta zarowke z tylu i zobacz czy tez ci poleci bezpiecznik
noi sprawdz przekaznik pod kierownica nie bezbiecznki
  
 
w prawej lampie z przodu świeci mi tylko światło mijania,a z tyłu nic się nie pali tylko migacze i światło stopu działa, jak wygląda ten przekaźnik i gdzie dokładnie jest w którym miejscu pod kierownicą
  
 
Postaraj sie pisac na samym poczatku najdokladniej ...
jesli chodzi o te przekazniki to musisz wsadzic glowe az do pedalow i i patrzac w gore bedziesz mial takie czarne puszeczki niepamietam ile czy 5-6 zapal swiatla i wyciagaj pokolei jak wyciagniesz ktorys i niebada swiecic to znaczy ze masz wlasciwy wtedy otworz obudowe i zobacz czy cos niepopalone zreszta se mozesz sprawdzic wszystkie
srodkowy jest do migaczy tyle pamietam
  
 
a ile kosztuje taki przekaźnik jeżeli będe musiał go wymienić i czy na stacji benzynowej taki dostanę? dzięki za informacje
  
 
przekaznik to sprawa groszowa
a czy do staniesz na stacji to raczej nie
  
 
wielkie dzięki mam nadzieje że to będzie to
  
 
jak by co to ja mam takie przekazniki ale to nawiasem ;] miałem tą samą sytuacje ale umnie była głupia przyczyna mianowicie miałem CB i było one podłączone gdzieś w takim miejscu ze prad mprzechodził przez ten bezpiecznik i przetar mi sie kabel od anteny i jak zamykałem bagaznik, bezpiecznik sie palił (właśnie ten pod maska) i gasła lewa strona świateł postojowych.

Moja rada na sprawdzenie, wypnij kostke z lampy i włącz, jak padnie to w lampie masz wszystko ok, sprawdz tez przod (bo to na jednym idzie). Jak bedzie padać to właź w przekazniki bo to nie proste ;] dostep do nich niejest zbyt ciekawy, a jeszcze jak masz alarm, centralny czy cos w tym rodzaju to najczesciej jest on właśnie tam i oprócz tego w koło plata sie mnustwo kabli ;]
  
 
Dzięki za podpowiedź ale znalazłem swoją przyczynę awri i była naprawdę błacha przetarty był kabelek od lampki postojowej z przody i wystarczyło tylko zaizolowac