Przepustnica

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam prosbe moze ktos wie czy na forum znajde jakies zdjecia jak podłaczyc korpus przepustnicy , chodzi mi o te wezyki od spodu espero 1,8 . Podczas rozkrecania niestety ich nie oznaczyłem. Z gory dziekuje za pomoc .
  
 
Cytat:
2007-09-02 00:50:00, slawek1973 pisze:
Witam Mam prosbe moze ktos wie czy na forum znajde jakies zdjecia jak podłaczyc korpus przepustnicy , chodzi mi o te wezyki od spodu espero 1,8 . Podczas rozkrecania niestety ich nie oznaczyłem. Z gory dziekuje za pomoc .



przecież na korpusie przepustnicy masz oznaczenia dla każdego króćca...
egr - wiadomo
purge - kanister oparów
vac - sterowanie nawiewami
map - map
dwa najgrubsze - płyn chłodzący
nie pamiętam co tam jeszcze jest
poza tym chyba każdy króciec ma inną średnicę i to może bbyć pomocne
  
 
Mam pytanko. Może ktoś z Was czyścił przepustnicę? Naszła mnie myśl żeby wyczyścić, tyle tylko że dziś byłem w norauto i nie znalazłem żadnego środka do czyszczenia przepustnicy. Jak zadałem pytanie sprzedawcy zrobił śmieszną minę i odpowiedział, że nie ma takich rzeczy. Może ktoś z Was pamięta nazwę jakiegoś dobrego środka?
  
 
benzyna i szczotka
  
 
Cytat:
2009-09-11 09:43:53, pawel12356 pisze:
benzyna i szczotka


Szczotka najlepiej teściowej do zębów
NMSP
  
 
Cytat:
2009-09-11 09:54:16, slayter pisze:
Szczotka najlepiej teściowej do zębów NMSP



Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
  
 
Cytat:
2009-09-10 21:25:48, Michal7e91 pisze:
... Może ktoś z Was pamięta nazwę jakiegoś dobrego środka?


tak

STP

u mnie się sprawdził

..iiiii można go kupić nawet podobno w Auchan ..swego czasu na stacjach JET (mieli całą gamę produktów STP) ale nie wiem jak to wygląda aktualnie, po przejęciu przez Łukoil
  
 
Cytat:
2009-09-10 21:25:48, Michal7e91 pisze:
Mam pytanko. Może ktoś z Was czyścił przepustnicę? Naszła mnie myśl żeby wyczyścić, tyle tylko że dziś byłem w norauto i nie znalazłem żadnego środka do czyszczenia przepustnicy. Jak zadałem pytanie sprzedawcy zrobił śmieszną minę i odpowiedział, że nie ma takich rzeczy. Może ktoś z Was pamięta nazwę jakiegoś dobrego środka?


w sumie moze coś pomogę.
Ja czyściłem u Siebie środkiem w areozolu STP do przepustnic i gażików Takie Cudo
Bardzo fajnie i ładnie czyści, usówa syf i stare dziadosto l(tłuste-olejne) również można nim czyścić krokowca, gniazda itp. Zajerzdza naftą ale radzi Sobie znakomicie.
Instrukcja w Moim wykonainu:
SIlnik 2.0 poluzowałem obejmy trzymające gumę dolotową powietrza do przepustnicy i na wyłączonym silniku zpsikałem wstępnie ile się dało, odczekałem... zszedł syf, otwarłem przepustnicę psiknołem do środka i chwilę pozniej na pracującym silniku powtórzyłem manewr.
Wszystko.

Ahhhh!
B1 mnie uprzedził Klient Mnie zagadał i stąd te opoznienie.

Srodek powinieni kosztować nie wiecej jak 20zł. Kupiłem w Auchan czy też Plejada ... ??? w Real duzo sobie za to cacko krzyczeli.




[ wiadomość edytowana przez: franko25 dnia 2009-09-11 10:42:56 ]
  
 
Cytat:
2009-09-11 10:39:44, franko25 pisze:
w sumie moze coś pomogę. Ja czyściłem u Siebie środkiem w areozolu STP do przepustnic i gażików Takie Cudo Bardzo fajnie i ładnie czyści, usówa syf i stare dziadosto l(tłuste-olejne) również można nim czyścić krokowca, gniazda itp. ...



Cytat:
2009-09-11 10:35:58, bogdan1 pisze:
tak STP u mnie się sprawdził ..iiiii można go kupić nawet podobno w Auchan ..swego czasu na stacjach JET (mieli całą gamę produktów STP) ale nie wiem jak to wygląda aktualnie, po przejęciu przez Łukoil



Kupiłem dokładnie taki sam. Objeździłem markety, stacje benzynowe i nic. Dopiero znalazłem w inter carsie prawie ze pod nosem . Koszt to 25 zł. Dzięki panowie za pomoc. Myakam czyścić.
Pozdro.