Stuki i pulsowanie hamulca...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

od paru dni obserwuje w poldku jakies dziwne stukanie dochodzace tak jakby z tylu. Bylem na diagnostyce, gosc powiedzial mi, ze to przez drazki reakcyjne. Zdziwilo mnie tylko, ze drazki moga powodowac, ze stukanie bedzie odczuwalne pod pedalem hamulca, tzn. jezeli przyhamuje i stukanie w tym czasie wystepuje, to odczuwam to pod noga na hamulcu w postaci takiego pulsowania. Drazki wymienilem i nie pomoglo Przy okazji gosc sprawdzil mi beben przy prawym-tylnim kole, ale byl ok, a stukanie tak jakby dobiegalo wlasnie od tego kola. Dzisiaj jeszcze ew. sprawdze pozostale kola, o ile w dobry kierunku zmierzam :-/
Takze mam do Was prośbę o sugestie na ten temat, moze spotkaliscie sie juz z podobnym problemem i wiecie czym to moze byc spowodowane?

--
pozdrawiam
Damian
  
 
1. odkręcony amortyzator
2. wybite podkładki między piórami resorów
3. umierające łożysko na półosi

A pulsowanie to normalne przy ABS-ie

[ wiadomość edytowana przez: -SerU- dnia 2004-06-22 09:25:11 ]
  
 
To pulsowanie to może nie ma związku z tymi stukami dobiegającymi z tyłu. Może masz mocno zużyte (krzywe) tarcze hamulcowe z przodu.
  
 
Pulsowanie na bank ma zwiazek ze stukami, bo jak slysze "puk" i hamuje, to w tym samym czasie czuje to na hamulcu, tak jakby sie przenosilo To sa rownomierne stuki i kazdy odczuwam przy hamowaniu... Piszac "rownomierne" mam na mysli, ze niezalezne od stanu nawierzchni

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2004-06-22 10:08:45 ]
  
 
a może klocki hamulcowe są już mocno zużyte albo nie trzymają sie dobrze w zaciskach bądź sam zacisk hamulcowy ma luzy
A jak sie ma stan szczęk hamulcowych z tyłu bembny są niby ok a szczęki
  
 
Szczeki gosc mi sprawdzal w jednym kole i powiedzial, ze wszystko ok, o klockach nic nie wspomnial, najwyzej pojade do niego dzisiaj jeszcze raz, niech wszystkie kola sprawdzi...
Czyli najbardziej prawdopodobne jest, ze to jednak cos w kole jest nie tak?
  
 
A przepraszam jaki to ma związek z DOHC
Lecimy...
  
 
Podejrzewałbym bębny hamulcowe, zrobiły się lekko owalne, ale to nie stałoby się z dnia na dzień, trzeba poszukać gdzie indziej