Zabezpieczenie alusow przed kradzieza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy..czy mozecie mi poradzic jakiej firmy typ nakretek zabezpieczajacych alusy przed kradzieza nalezy kupic ?Slyszalem ze od Lexusa podobno ale..na razie zadnych do toyoty nie moge kupic a wole miec pewniejsze koleczka.Gdzie za ile i ...powiedzcie.Dzieki
  
 
Wiem, ze sa w sklepie Toyoty takie zabezpieczenia, ale szczerze mowiac nie wiem ile kosztuja.
Ja do swojej kupilem w sklepie w Łodzi za 84 PLN. Były również droższe po 130 (podobno sporo lepsze) ale ja stwierdziłem, że te mi wystarczą.
Widziałem też na allegro gości, którzy sprzedają takie nakrętki.
Ogólnie rzecz biorąc --> jeśli się bardzo obawiasz o swoje alu to kup sobie nakrętki dla których klucz działa tylko dociskowo. Jest pewien mankament - dla takich nakrętek wskazany by był krzyżakowy klucz do kół, żeby w trakcie odkręcania można było dociskać nakrętkę.
Z tymi, które ja kupiłem nie ma problemu, zakłada się przejściówkę na nakrętkę i jazda
  
 
mój mechanik 2 dni temu zgubił moją nakładkę do śrub zabezpieczających. no i co zrobiłem??? odkręciłem w minutę bez. tak działają śruby zabezpieczające. już wiem jak obejść te zabezpiecznia.
  
 
Czyli nie ma pewnego zabezpieczenia kół przed kradzieżą?
widziałem kiedyś chyba na allegro,takie sruby z zabezpiczeniem na zamek(kluczyk)
To też nie zdaje egzaminu?
  
 
zabezpieczenie na kluczyk działa do pierwszej zimy. sól i woda swoje robią
  
 
Mądry Polak po szkodzie...
We święta zdjęli mi elegancko 15" z michelinkami 195/55, samochód na cegiełkach, alarm nie zadziałał.
Teraz mam blaszaki i na wszelki wypadek zabezpieczenia toyotowskie za 140 zeta. Może gdybym mial je wcześniej to czujnik wstrząsowy by zadziałał przy próbie odkręcania?
Te które mam są na stożku i teoretycznie próba odkręcenia żabką się nie powiedzie, ale nie sprawdzałem