Problem z parą w czasie deszczu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich klubowiczów, jestem tu nowy, a pojawiłem się bo nabyłem wspaniałą carinę e tylko mam jeden malutki problem: w czasie deszczu bardzo szybko zaparowywują mi szyby, czym może to być spowodowane. (model carina e 1997 1.6). Może są jakieś środki które temu zapobiegają , a może coś trzeba poprawić bo przeciez to już nie nowy samochód... Z góry dzięki za wskazówki. Pozdrawiam, Jarek.
  
 
Witamy!
Prosze bardzo tu:
Zaparowane 1
albo tu
zaparowane 2
tu:
albo nie. Teraz czas na Ciebie . Na dole, na stronie głównej (i nie tylko) jest opcja "szukaj". Chyba wiesz o co chodzi

Pozdrawiam.

PS
Carina E to nie taki znowu nie-nowy samochód
  
 
Dzięki za namiar ale zastosowalem się już do instrukcji i przerylem cale forum i znalazlem na niejedno pytanie odpowiedź, Pozdrawiam.
  
 
Jedyna odpowiedz brzmi : obieg zewnetrzny + czysty filtr pylkowy
  
 
Czyli dmuchawa na szybę i uchylone okienko Przypadłość większości "japończyków".
  
 
Dlaczego przypadlosc japonczykow ? Mam Corolle z 1991 roku i nie paruja mi szyby jak ustawie obieg powietrza na zewnetrzny.
  
 
Cytat:
2004-07-14 14:51:42, mirwin pisze:
Dlaczego przypadlosc japonczykow ? Mam Corolle z 1991 roku i nie paruja mi szyby jak ustawie obieg powietrza na zewnetrzny.



Większość japończyków miało mało wydajne systemy nawiewu i małe kratki, pewnie o to chodziło.
  
 
Moim zdaniem problem polega na tym, że powietrze ma słabe ujście ... Szczególnie w sedanach - do bagażnika są tylko takie małe otwory. A co a bagażniku? Też nie za ciekawie.
Popatrzcie np na Nissana Bluebirda - one z tyłu, przy światłach mają takie kratki ... chyba własnie do tego.
Megane Classic ma takie lotki za zderzakiem z tyłu. Takie jakby żaluzje - jak nic nie wieje to zamknięte - jak zrobi sie ciśnienie to się otwierają.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Dlaczego przypadlosc japonczykow ? Mam Corolle z 1991 roku i nie paruja mi szyby jak ustawie obieg powietrza na zewnetrzny.


Zgadza się - wystarczy tylko ustawić obieg powietrza na zewnętrzny a masz po kłopocie Ja też tak miałam w swojej tz. gdy troche popadało to zaraz wszystkie szyby były zaparowane. Kłopoty się skończyły. A jaśli parować będzie tylna szybka to na chwilkę włącz podgrzewanie tylnej szyby i będzie OK.
  
 
Cytat:
2004-07-14 14:51:42, mirwin pisze:
Dlaczego przypadlosc japonczykow ? Mam Corolle z 1991 roku i nie paruja mi szyby jak ustawie obieg powietrza na zewnetrzny.



To słowa pewnego redaktora z tvp2 sprzed ładnych paru lat. No i rzeczywiscie sprawdzają się w praktyce Co oczywiście nie umniejsza klasy japońskim samochodzikom.