Sony Ericson 610 VS Motorola E365... inne z aparatem - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hm... caroline. wyslij mi zdjecia na nool@poczta.onet.pl to je umieszcze ok?
  
 
RICO tak swoją drogą co to za parownik - niezły z niego gigant
  
 
Cytat:
2004-02-05 15:29:07, RICO__ pisze:
hm... caroline. wyslij mi zdjecia na nool@poczta.onet.pl to je umieszcze ok?


Oki
  
 
Cytat:
RICO tak swoją drogą co to za parownik - niezły z niego gigant



Wiem tylko ze instalacja nazywa sie Romano i jest dosc zadko spotykana.
  
 
http://www.mobile.inspiracja.com

Dzięki
  
 
To są dobre fotki? Gradacją przypominają mi jakość pierwszych skanerów, a kolorystyką zdjęcia na filmach ORWO.
  
 
piotrek wez pod uwage ze to sa zdjecia zrobione aparatem komorkowym a nie cyfra, jak chcesz to moge zamiescic zdjecia zrobione moja cyfra w nawiekszej jakosci ale pewnie wiekszosci klubowiczom zdjecia sie nie otworza.
  
 
Zdjęcia cyfrowym aparatem robiłem i drukowałem. Jedno zdjęcie dobrej jakości zajmuje ponad 2 Mb, ale na wydruku jest miodzio. Ciekawe dlaczego producenci komórek tak dbają o to, aby nie zamontować lepszego przetwornika?
  
 
Piotr-ek, tak z ciekawosci pytam, ile kosztowala cyfrowka, ktora robiles zdjecia? Bo komorki z "aparatem" dostepne sa za zlotowke.
Wedlug mnie zdjecie przyzwoitej jakosci zajmuje okolo 28,4MB, ma wymiary 3857x2572pix i jest zapisane jako TIFF (takie skany dostaje kiedy oddaje klisze do skanowania) a i tak przy wydrukach o wielkosci 21x30cm wychodzi juz pikseloza.
  
 
Cytat:
2004-02-06 09:23:55, Ptaszyna pisze:
Piotr-ek, tak z ciekawosci pytam, ile kosztowala cyfrowka, ktora robiles zdjecia? Bo komorki z "aparatem" dostepne sa za zlotowke.
Wedlug mnie zdjecie przyzwoitej jakosci zajmuje okolo 28,4MB, ma wymiary 3857x2572pix i jest zapisane jako TIFF (takie skany dostaje kiedy oddaje klisze do skanowania) a i tak przy wydrukach o wielkosci 21x30cm wychodzi juz pikseloza.



Pixelioza przy takiej rozdzielczości?????
Jak kupowałem aparacik od MaćkaGT (Olympus C-740, 3,34 Mpix)
to pokazywał mi zdjęcie wykonane tym właśnie aparatem i wywołane w wielkosci chyba 21x30cm i żadnej pixeliozy nie było - było wręcz idelane.


[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2004-02-06 09:30:52 ]
  
 
Cytat:
2004-02-06 09:23:55, Ptaszyna pisze:
Piotr-ek, tak z ciekawosci pytam, ile kosztowala cyfrowka, ktora robiles zdjecia?



W momencie zakupu 2 lata temu coś koło 4-5 tys zł. Był to jakiś Canon 3 MPix)

Cytat:
Bo komorki z "aparatem" dostepne sa za zlotowke.



Tak! To kup za złotówkę, a ja od Ciebie odkupię za 10 zł - zarobisz 900%

Cytat:
Wedlug mnie zdjecie przyzwoitej jakosci zajmuje okolo 28,4MB, ma wymiary 3857x2572pix i jest zapisane jako TIFF



Ale nie ma to miejsca w zastosowaniach domowych - jeszcze.

PS. O co Ci chodziło z tymi oponami - bo nie zrozumiałem?
  
 
Cytat:
Pixelioza przy takiej rozdzielczości?????


Wszystko zalezy od tego co jest na zdjeciu, z jakiej odleglosci ogladasz i kiedy to uznac za idealne. Jakby sie zastanowic to tu raczej byl problem z maszyna robiaca odbitki w labie, tzn maszyna i laboranci ok tylko wymagania za duze.




Cytat:
O co Ci chodziło z tymi oponami - bo nie zrozumiałem?



Od dzis pytanie bedzie brzmialo: "Lepiej powiedz jaki kupic aparat"...
  
 
Cytat:
2004-02-06 10:25:54, Ptaszyna pisze:
Cytat:
Pixelioza przy takiej rozdzielczości?????


Wszystko zalezy od tego co jest na zdjeciu, z jakiej odleglosci ogladasz i kiedy to uznac za idealne. Jakby sie zastanowic to tu raczej byl problem z maszyna robiaca odbitki w labie, tzn maszyna i laboranci ok tylko wymagania za duze.



aaa rozumiem ,że chodzi Ci o profesjonalne podejscie do sprawy.
  
 
Cytat:
2004-02-06 10:25:54, Ptaszyna pisze:
Od dzis pytanie bedzie brzmialo: "Lepiej powiedz jaki kupic aparat"



Alem tempy! Nie rozumiem. Nigdy nie kupiłem i nie zamierzam prze najbliższe kilka lat kupić jakiegokolwiek aparatu fotograficznego.
  
 
Cytat:
Nigdy nie kupiłem i nie zamierzam prze najbliższe kilka lat kupić jakiegokolwiek aparatu fotograficznego.



Dziwne wyznanie jak na osobe, ktora ma najwiecej do powiedzenia w tym temacie.
To ja przepraszam...
  
 
Cytat:
2004-02-06 11:34:40, Ptaszyna pisze:
Dziwne wyznanie jak na osobe, ktora ma najwiecej do powiedzenia w tym temacie.
To ja przepraszam...



Wiesz co:
1. Jakość zdjęcia to nawet taki głupek jak ja potrafi ocenić - nie jest do tego potrzebny fotoaparat
2. W najbliższym czasie (a nawet wogóle) nie zamierzam również nabywać:
- serwera firmy Sun
- systemu operacyjnego HP-UX
- streamera
- aplikacji do centralnego backupu
- bazy danych Oracle
... na jaki z w/w tematów chcesz podyskutować?
  
 
Ptaszyna!
3800 pixeli na 30 cm wychodzi 12,(6) pixeli na milimetr - jeśli to jest pikseloza to masz wysokie wymagania...
  
 
Miewam wysokie, dlatego uzywam analoga i Reali. Przy duzych powiekszeniach widac ziarno, analogowe ziarno a odbitki ze skanow nie radza sobie z oddaniem przejsc tonacji na skorze, wlasnie trzymam portret w rekach i twierdze, ze jest tragicznie kiedy patrzy sie z odleglosci okolo 30cm.