BMW-bedziesz miał wydatki??? - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-10-12 23:13:51, biem pisze:
że żeby jeździć dobrym BMW z 95 roku to trzeba wydać conajmniej z 20 tys zł

taaa napewno
  
 
no niekoniecznie same okazje ale trzeba uważać na fryców, uczą się od nas i turków i robią się powoli szczurysie. Zaczynają gmerać w usterkach, cofanie km i podbijanie serwisów wstecz to powoli norma. A ceny... jezeli ktos jedzie po furę 100km od granicy to nie ma się co cudów spodziewac, niemniej polecam taką formę zakupu auta bo zawsze to kupowanie u źródła a nie kolejna reanimacja padaki ! Jednak więcej okazji i mocniejsze silniki chyba po str. zach landów, szukałem tydzień po starym ndrówku i same 1,6 ,1,8 jak cos lepszego to automaty
  
 
Cytat:
2005-10-12 23:13:51, biem pisze:
E36kompakt, nie pisz o takich cenach na tym forum, bo Cię zaraz taki Jeztom z takim Tolo zjadą, że suchej nitki nie zostawią. No bo wiesz, na tym forum panuje silnie ugruntowana opinia, że żeby jeździć dobrym BMW z 95 roku to trzeba wydać conajmniej z 20 tys zł. Także spodziewaj się wnet pytań czy jeszcze auto Ci się na pół nie rozpadło albo czy masz podłogę itp. Ale jak chcesz powalczyć z wiatrakami, to może oświeć takich jegomościów, że za 2-2.5 tys Euro to można zdrową E36 2.5 w całkiem bogatej opcji przywieźć. Albo lepiej nie, jeden wróg publiczny wystarczy. Pozdrawiam ELITĘ



czego sie czepiasz? jeszcze niedawno pisales ze ladna e36 2,5l za 7000zl idzie kupic czyli za jakies 1700euro, widze ze sie poprawiles (2-2,5tys) , compacty sa tansze i nie dziwie sie ze ktos dal 10 tys. ale coupe 2,5 lub 2,8 (bo wtedy juz byl ten silnik) z 95 roku nie kupisz taniej jak za 18tys zl (4000euro +oplaty)czyli prawie masz racje z tymi 20 tys.


[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-10-13 08:49:16 ]
  
 
a takie albo takie coś , nie znam się na silnikach ale to chyba pow 2.0l? pierwsze z brzegu przy czym handlarze u nich podają cenę wyjściową a jak się bierze na export opuszczają z 10-20% ceny
  
 
Cytat:
2005-10-12 23:13:51, biem pisze:
E36kompakt, nie pisz o takich cenach na tym forum, bo Cię zaraz taki Jeztom z takim Tolo zjadą, że suchej nitki nie zostawią. No bo wiesz, na tym forum panuje silnie ugruntowana opinia, że żeby jeździć dobrym BMW z 95 roku to trzeba wydać conajmniej z 20 tys zł.


Biem, czepiasz się, sam tworzysz ogniska kłótni, a później jeszcze napisz, że kłótnie na tym forum to norma, bredzisz i piszesz głupoty i nie zaśmiecaj wątku do tego nieprzeznaczonego, jeżeli masz jakieś skargi na mnie czy np na Tola napisz do moderatora on Cię wysłucha i być może po głowie pogłaszcze.
Cytat:

Ale jak chcesz powalczyć z wiatrakami, to może oświeć takich jegomościów, że za 2-2.5 tys Euro to można zdrową E36 2.5 w całkiem bogatej opcji przywieźć. Albo lepiej nie, jeden wróg publiczny wystarczy.


jak już zostało to zauwazone niedwano było 1700e i zdrowa u Ciebie to lekko bita lub przetarta, albo bez tego i tamtego z 92' . A "wrogiem publicznym" nie jesteś, chyba się przeceniasz...
  
 
Cytat:
2005-10-13 09:52:49, e36kompakt pisze:
a takie albo takie coś , nie znam się na silnikach ale to chyba pow 2.0l? pierwsze z brzegu przy czym handlarze u nich podają cenę wyjściową a jak się bierze na export opuszczają z 10-20% ceny


zaczne od tego że tak to sa 2.5 lecz nie mają nic wspólnego z 95 rokiem produkcji(91;92) nie są to Coupe, których temat poruszaliśmy, więc dosyć znacznie odbiegaja od rozmowy, mało tego, bardzo często tam jedziesz i okazuje się że jest inny samochód na zdjęciu a inny w rzeczywistości pomijając to, ze zdjęcia nie wywnioskujesz czy "zdrowa", a nie wierze, że pierwsza lepsza trafiona do dobry stan. Co do opuszczania ceny to chyba mijasz się z prawdą, praktycznie nie spuszczają cen bo wiedzą, że jeżeli jest dobra to ją i tak łykniesz bo większość tam teraz to szroty w "normalnych cenach". A 10-20% obniżą jeżeli przyjedziesz lawetą na 5 aut, a zazwyczaj jest już tak, że nie obniżą tylko dodadzą "gratisy" do twojego wybrańca, które pochodzą z Twojego wybrańca. Jeszcze wróce do cofania liczników i "robienia" książek serwisowych, ten proceder jest już od dawna co nie oznacza, że wszyscy tak robią. Mam znajomych co wożą samochody z tamtąd, mało tego na forum kilka osób też jest. pzdr
  
 
Co by wątku nie "zaśmiecać", piszę o kosztach ostatnio poczynionych:
- listwa wspomagania, krzyżak 150 zł
- pompa wspomagania, przewody i zbiorniczek - 100 zł
- robocizna - 100 zł
350 zł to może nie jest fortuna za wygodę ale zachodu było tyle, że nie polecam, chyba, że kupi się wszystko pasujące do danego modelu za jednym podejściem i nie będzie problemów z montażem (niech zakłada specjalista).

Cytat:
to sa 2.5 lecz nie mają nic wspólnego z 95 rokiem


Pewnie, bo jeśli kondon z 95 roku jest za 10 tys zł to rakietę 92r. można dostać za 8-10 tys zł.
Cytat:
bredzisz i piszesz głupoty


Jeztom, za to Ty piszesz "najmądrzejsze" rzeczy (np. oparzenie należy polewać "letnią" wodą, żeby nie doznać szoku termiecznego )
Pozdrawiam
  
 
Ale dlaczego tak kurczowo trzeba trzymac się roczników? Niemieckie fury to nie lanosy- moja 10letnia nie ma tylu bąbli na lakierze co fiaty-5 letnie- Więc jeśli o wiek chodzi to w przyp. niemieckich fur jest to pojęcie względne o ile nie byłe przytopiona, kupiona w górach lub nad morzem gdzie więcej solą.
  
 
Cytat:
2005-10-13 14:18:10, e36kompakt pisze:
Ale dlaczego tak kurczowo trzeba trzymac się roczników? Niemieckie fury to nie lanosy- moja 10letnia nie ma tylu bąbli na lakierze co fiaty-5 letnie- Więc jeśli o wiek chodzi to w przyp. niemieckich fur jest to pojęcie względne o ile nie byłe przytopiona, kupiona w górach lub nad morzem gdzie więcej solą.


oczywiście, zgadzam się z tobą, ale jednak jest róznica w wyposazeniu, użytych materiałów, nawet silnika 2.5 a 2.5 pomiędzy 91-92 a 95 bo np silnik 2,5 z 95 ma już VANOS-a. Pomijając fakt, że różnica 4 lat to róznica czterech zim, może być znacząca w przejechanych kilometrach ale oczywiście niekoniecznie, pomijając już fakt, że przy sprzedazy ów auta zazwyczaj kupujący zwracaja uwagę na rocznik. Najlepszym przykładem pomijając zawieche, był stan BMW E30 320 z 88' którą prawie kupiłem, a stanem aktualnej mojej E30 z 92', tamto auto było nieskazitelne(po za zawiechą) , a cena podobna, lecz nie rocznik był u mnie wyznacznikiem przy kupowaniu, zadecydowało co innego. pzdr
  
 
Cytat:
2005-10-12 13:49:27, Jeztom pisze:
lista zakupów(wydatków) BMW E30 324TD Touring 92' PASEK GATES - 63zł ROLKA NAPINAJĄCA FEBI - 127,50zł TERMOSTAT WAHLER - 31zł. śWIECE ŻAROWE BOSCH - 240zł.(6szt) PŁYN 12 LITRÓW TEXACO- ok. 90zł OLEJ DO SKRZYNI MOBILE ATF DEXTRON II 1,25(2 LITRY) - 42zł. USZCZELKA POD KLAWIATURE FEBI - 30zł. całość: ok 620zł.+ robocizna(?)


A robocizna 280zł czyli całość 900zł.
Auto miało już odpowiednią jazdę próbną i wszystko jest ok, jak narazie


[ wiadomość edytowana przez: Jeztom dnia 2005-10-17 20:04:35 ]
  
 
Co do 10-20% mniej za auta które wyjezdzaja np. z niemcowni to i oszem dostaniesz za tyle mniej bo niemiec nie płaci podatku za to auto wiec to normalan procedura

Co do kupowania to 2000E to duzo jak za E36. Osobiscie w qrewsko drogim berlinie widziałem E34 za 2000E z 94' i nie było sie do czego przyczepiec piekny samochód ale juz czakał na włascicieli..z polski) naprawde piekna i w fuul opcji niestety nie było mnie na nią stac.. bo gdybym przebił to kto wieByła tez E34 z 90' za 1000E (przetarta z tyłu) ale juz budziła moje podejzenia
Wiec da sie tano dostac (chociaz nie wiem jak jest teraz bo dawno nie byłem)

Co do mobile.de, autoscont.de i innych podobnych stron to wiadomo ze ceny są wywindowane tak samo jak na naszym alllegro..poprostu trzeba jechac i szukac

Zeby nie było ze nie na tema:
Cewka do VW (chodzi w BMW) 40zł + 10zł za druga nie mam pojecia do czego hehehe
  
 
A jak ktoś chce E34 w karawanie (sorry, touring ) to stoi taka czarna 2.5 24V z 92 r. na celnych tablicach za ... 7.500 zł w komisie.

Wymiana oleju w tylnym moście - 60 zł ( )
  
 
Cytat:
2005-10-18 18:55:56, biem pisze:
A jak ktoś chce E34 w karawanie (sorry, touring ) to stoi taka czarna 2.5 24V z 92 r. na celnych tablicach za ... 7.500 zł w komisie.


Jeżeli w komisie i 2.5 w Touringu to nie wierze, że jest "ŁADNA".pzdr

PS: Chociaż ponoć cuda się zdarzają.

  
 
Cytat:
2005-10-18 18:55:56, biem pisze:
Wymiana oleju w tylnym moście - 60 zł ( )



norma ja ostatnio placilem za sam olej do mostu 74zl (mobil gearlube vs 600) plus wymiana 6zl a za olej do skrzyni 100zl (mobil atf SHC czy jakos tak) plus 6 zl wymiana
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:19:48, tolo84 pisze:
norma ja ostatnio placilem za sam olej do mostu 74zl (mobil gearlube vs 600) plus wymiana 6zl a za olej do skrzyni 100zl (mobil atf SHC czy jakos tak) plus 6 zl wymiana


kurde to dużo za olej do skrzyni, ja płaciłem tak jak pisałem wcześniej MOBIL ATF DEXTRON II 2l-42zł.
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:30:28, Jeztom pisze:
kurde to dużo za olej do skrzyni, ja płaciłem tak jak pisałem wcześniej MOBIL ATF DEXTRON II 2l-42zł.



ja kupilem pelny syntetyk jakis najlepszy 50zl/litr -http://ekonaft.com.pl/mobil_last/samochodowe-mobil/n03_przekladniowe_atf/full-mobil_atf_shc.htm. ten co Ty masz wlalem do wspomagania.


a taki mam w moscie - http://www.ekonaft.com.pl/mobil_last/samochodowe-mobil/n02_przekladniowe/full-gearlube-vs600.htm
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:35:22, tolo84 pisze:
ten co Ty masz wlalem do wspomagania.


no własnie ja sie też dowiedziałem że mogę go wlać do wspomagania, a muszę dolać bo jest na poziomie minimum... pzdr
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:39:02, Jeztom pisze:
no własnie ja sie też dowiedziałem że mogę go wlać do wspomagania, a muszę dolać bo jest na poziomie minimum... pzdr



a ten atf shc warto bylo wlac w moim przypadku bo biegi lzej rano wchodza nawet jak jest zimno a na starym oleju do rozgrzania ciezej chodzila skrzynia.
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:40:54, tolo84 pisze:
a ten atf shc warto bylo wlac w moim przypadku bo biegi lzej rano wchodza nawet jak jest zimno a na starym oleju do rozgrzania ciezej chodzila skrzynia.


a którą tabliczkę masz? KLIK
  
 
Cytat:
2005-10-18 19:43:25, Jeztom pisze:
a którą tabliczkę masz? KLIK



zadna. ale wczesniej wlany byl czerwony czyli jakis atf


[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-10-18 19:44:51 ]