Filtr kabinowy??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie,natomias czy filtr kabinowy ma duzy wplyw na to czy beda parowaly szyby czy nie??Jedni mowia ze tak inni ze nie,juz nie wioem kogo sluchac!!!

Pozdro wszystkich!!
  
 
Było wiele razy. Będę litościwy i nie walnę tablicą

Oczywiście ma wpływ. Jeśli parują Ci szyby, to zacznij od wymiany filtra
  
 
Cytat:
2005-01-24 10:30:10, Beton pisze:
Mam pytanie,natomias czy filtr kabinowy ma duzy wplyw na to czy beda parowaly szyby czy nie??Jedni mowia ze tak inni ze nie,juz nie wioem kogo sluchac!!! Pozdro wszystkich!!


Jeśli jest zmoczony - to tak.
Suchy - nie powinien. No chyba że jest tak brudny, że masz praktycznie wewnętrzny obieg.

pozdr, Robert
  
 
Dzieki wielkie!!To jade po nowy filterek!!!

Pozdro!!


Wymiana filtra pomogla!!!Chyba nie byl wymieniany od nowosci!!!Calutki czarniutki !!!

Pozdro!!

[ wiadomość edytowana przez: Beton dnia 2005-01-24 20:28:07 ]
  
 
a czy moa A ma takowy filtr?? Bo nie wiem i sie tym nie interesowałem ,a mi coś ostatnio strasznie parują????
Czy poprostu musze sobie kupić spray przeciw parowaniu???
  
 
nie jestem pewien,ale bodajze ma!!!Sprawdz pod maska,przy podszybiu!!!Tam gdzie jest wlot do nagrzewnicy!!!

Pozdro!!
  
 
powiem jeszcze tak
oczywiscie ze ma znaczenie.
filterek musi byc suchy ale to nie tyllko, mowie tez tutaj o czystych kanalach odplywowych (tych ktore sa pod filtrem i ida w kierunku nadkola)
Innymi slowy filtr moze byc czsty ale np. kanaly odplywowe zapaskudzone jakims szlamem, brudem w efekcie czego stoi lub wolno splywa nimi woda, co prowadzi do efektu parowania, takze panowie sprawdzcie tez kanaly odplywowe!!!
  
 
No własnie ja cały czas walcze z tymi kanałami bo auto stoi pod drzewami i cały czas sie tam syfi. Ile wydłubie rękami tyle mojego ale nie mam pojęcia jak te kanały udrożnić. Jeszcze są liście z jesieni bo nie moge ich wydłubać. Jeżeli macie jakiś patent to byłbym wdzięczny. A jutro poszukam tego filtra.
  
 
Na stację podjechać i kompresorem
JaC


Cytat:
Ile wydłubie rękami tyle mojego ale nie mam pojęcia jak te kanały udrożnić.
Jeszcze są liście z jesieni bo nie moge ich wydłubać. Jeżeli macie jakiś patent to byłbym wdzięczny.

  
 
Pewnie tak zrobie -oby nie bylo żadnej dziurki w nadkolu bo wszystko wyląduje w środku na dywaniku
  
 
Witam, ja kanały odpływowe czyszczę stosując metodę węża z wodą pod sporym ciśnieniem + "przystrzyżony" druciak do mycia butelek na elastycznym przedłużeniu; i góra dół z ruchem obrotowym- usuwa szlam i błoto. Trochę detergentu dla zabicia "smrodku" w trakcie ostatniego płukania. Jesienią/ zimą dodatkowo przedmuch ciepłym powietrzem a "dupska" odkurzacza.
  
 
Tak czytam i dorzuce pare groszy....odpływy w podszybiu mam czyste, filt kabinowy wymieniam co ok 5tyś i.... bywają takie dni w miesiacu że bez właczenia klimy nie da rady osuszyć szyb.
Odpływy na parowniku mam odetkane bo woda sobie kapie, tak więc sam filtr to nie wszystko.
Jak jest kupa wilgoci w powietrzu to niestety nie ma szans żeby szyby nie parowały.

[ wiadomość edytowana przez: Mr_B dnia 2007-09-19 17:54:05 ]
  
 
Cytat:
2007-09-19 17:53:11, Mr_B pisze:
Tak czytam i dorzuce pare groszy....odpływy w podszybiu mam czyste, filt kabinowy wymieniam co ok 5tyś i.... bywają takie dni w miesiacu że bez właczenia klimy nie da rady osuszyć szyb. Odpływy na parowniku mam odetkane bo woda sobie kapie, tak więc sam filtr to nie wszystko. Jak jest kupa wilgoci w powietrzu to niestety nie ma szans żeby szyby nie parowały. [ wiadomość edytowana przez: Mr_B dnia 2007-09-19 17:54:05 ]



jak jeździsz po lasach to i wilgoć masz
  
 
O żesz ty...