Tuby co wybrać???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam co myslicie na ten temat bo chce sobie kupic tube i tak sie zastanawiam nad takimi TUBA BLAUPUNKT i TUBA MAC AUDIO co wybrac i na co zwracac uwage
z gory dzieki za podpowiedzi
  
 
Cytat:
2005-06-03 21:18:23, boombel pisze:
witam co myslicie na ten temat bo chce sobie kupic tube i tak sie zastanawiam nad takimi TUBA BLAUPUNKT i TUBA MAC AUDIO co wybrac i na co zwracac uwage z gory dzieki za podpowiedzi



Ile ten BLAUPUNKT ma w RMS ??
Jeżeli mniej niż MAC AUDIO to wybierz MAC AUDIO
 
 
Tutaj sie nie zgodzę z przedmówcą, nie stawiaj mocy na pierwszym miejscu, najpierw napisz czym to bedziesz zasilał kolego-jeśli Twój wzmak daje moc w okolicach 250 watt RMS na mostku lub na kanale ( jesli to monoblok ) to faktycznie bierz MacAudio, jeśli poniżej 200watt to lepszy bedzie Blaupunkt-nie wiem jaka mocą dysponuje ten Blaupunkt ale kolegi miał coś pomiędzy 130-150watt RMS.
A teraz żeby dopełnic tradycji panującej na forum ( nie tylko tym z resztą )...odradzam zakup tuby, na rzecz oczywiście najprostszej skrzynki "zamknietej" , np ( choc to akurat Bas-reflex )Kenwood, Crunch, JBL..

Pozdro
  
 
Cytat:
2005-06-04 17:10:19, Rookie1984 pisze:
Tutaj sie nie zgodzę z przedmówcą, nie stawiaj mocy na pierwszym miejscu, najpierw napisz czym to bedziesz zasilał



Rzeczywiście, nie spytałem się czym będziesz zasilał taką "tubę"
 
 
tez wlasnie mysalem nad skrzynka wlasnej roboty z np takim glosnikiem MAGNAT a co do wzmaka to jeszcze nie wiem ale niechce czegos strasznie mocnego tylko chce zeby ladnie gralo i jak wiadomo ladnie dudnilo basem a o tym co myslicie jaki wzmacniacz do tego magnata byl by dobry
aha i jeszcze jaka lepsza skrzynka zamknieta czy bass reflex???

[ wiadomość edytowana przez: boombel dnia 2005-06-05 08:11:13 ]
  
 
Z tańszych propozycji może być jakis Blaupunkt z serii GTA, Magnat Classic, MacAUDIO np.taki. Generalnie każda wielokanałówka o mocy 50-60 watt RMS na kanał da sobie radę.

Co do rodzaju skrzyni pod zabudowę magnata to najłatwiej "zbić" samem skrzynke zamknietą, jesli do głosnika będą dorzucone jego parametry to z wykorzystaniem odpowiednich programów, jak chocby WinISD, można pokusic sie o bas reflex, a zważywszy na niedużą moc głośnika warto poeksperymentować jeśli zalezy Ci na mocnym kopnięciu.
Pozdro.
  
 
hej
mam jeszcze takie pytanie wiem ze juz sam bede sobie skladal skrzynke w WinISD i mialem zamiar kupic taki glosnik MAGNAT ale podobno on ma tam cos przeklamane chyba SPL ale tez slyszalem ze glosniki STX sa porownywalnie dobre a nawet zagraja lepiej niz tamten magnat 1 STX i 2 STX
a ta skrzynka ma byc do samochodu
  
 
Heja!
No nie wiem czy STX będą lepsze niz Magnat, natomiast z pewnościa odradzam glośnik o średnicy 30cm, jesli zależy Ci Kolego na szybkim basie który w razie potrzeby będzie potrafił walnąć nieco mocniej to proponuję 2 razy te STXy w skrzyni zamknietej, czy jaką ci tam pokaże WinISD... Połączysz je "równolegle" i na mostek do wzmaka, mają po 8Ohm więc impedancja zastępcza przy tym połączeniu będzie wynosic 4 i nie będzie żadnego zagrożenia dla pieca.

Pozdro.
  
 
Uprzedzając możliwe pytane: "czy z tak małych głośników da sie otrzymać bas, przecież to tylko 20cm..." - tak da się, powierzchnia czynna membrany takiego duetu jest mniej wiecej taka sama jak jednej 30cm, więc jak trzeba to i ciśnienia nie brakuje , a bass jest zdecydowanie szybszy. Wiem co pisze bo mam taka właśnie skrzynkę( zamknietą a nie bas reflex-ale mi to odpowiada ), u siebie w aucie tylko że na przetwornikach innej firmy.
Generalnie zabieg ten jest często stosowany w autach startujących w zawodach Sound-off, jak choćby w mistrzowskim Citroenie Xantii, weteranie zawodów Car-Audio w Polsce-Audi 100, czy ostatnio opisywanym w "auto Hi-Fi & Tuning" Audi A3. Co jeszcze ciekawsze w każdym z tych samochodów zastosowano produkty tego samego producenta, mianowicie gośniki Infinity Beta 8 (choć co do A3 nie podano dokładnych danych, ale podejrzewam włożono sprawdzony juz sprzęt ).

Pozdro.
  
 
po dlugiej rozmowie doszlismy z Rookie1984 ze bedze sub na 2Xstx gdn/20/120/8 a czy kevlar czy poliweglan sie okaze... amm takie pytanie o to połaczenie rownoległe ..kolega mi raz cos mowił o połaczeniu jednego w fazie a drugiego w przeciw fazie co to daje ???