Piszczenie Skrzyni bassowej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, zamontowałem skrzynkę bassową w autku i pojawił się pewien problem
Na wstępie napiszę że subik jest MacAudio, wzmacniacz Kenwood, zestaw kabli Lanzar Audio (całkiem dobrej jakości) więc sprzęt jest całkiem konkretny, a teraz do rzeczy. W momencie kiedy audio jest załączone, samochód "chodzi", a muzyka jest cicho włączona to w subie słychać piszczenie, które że tak powiem zbiera wszystko z auta, włączanie wycieraczek, kierunków, świateł no i najbardziej denerwujące- podwyższanie wysokości piszczenia podczas kręcenia wyżej obrotów, im wyżej kręcę auto tym sub bardziej piszczy bass. Wcześniej nie pojawiały się takie problemy.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc co to może być? Może za słabo "zmasowane" audio? Wykluczam "+" bo jest pociagnięty od aku bezpośrednio myślę że wystarczającym kablem 3mm. Może tak samo pociągnąć "-" bezbośrednio z aku?
Nie jest to nadzwyczaj uciażliwe ale denerwuje mnie że coś jest nie tak.
Prosze o rady..
  
 
Temat się wyjaśnił, jeszcze nie jest to do końca potwierdzone, ale na 90% jest to wina puszczenia obok siebie kabla zasilającego "+" razem z kablami RCA sygnałowymi. Napiszę czy to napewno to jak przełożę.
  
 
ja bym obstawial ze to piszczenie to zaklocenia sa spowodowane silnikiem, w sklepie z glosnikami/sklepie elektronicznym kupisz filtr na zasilanie samochodowe do urzadzen audio i ten nieprzyjemny halas ustapi