Chiptuning Megane II ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Czy moze ktos z szacownych forumowiczow mogl by udzielic mi informacji, czy mozliwe jest za pomoca chipa podniesienie mocy w renault meganeII (1,6 16V- 115 KM)- bardziej chodzi mi o zwiekszenie elastycznosci.
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-06-20 17:56:32 ]
  
 
Możliwe jest

A wiesz ile to kosztuje - jeżeli nie to się dowiedz i wtedy powiedz mi, czy ci się to opłaca
 
 
Dzieki za szybka odpowiedz.
Domyslam sie, ze cena nie jest zbyt niska, ale zdaje sie, ze i tak chiptuning jest najtanszym sposobem podniesienia mocy silnika.http://motonews.pl/i/t/icon5.gif
  
 
Cytat:
2005-06-20 17:42:33, Rayan pisze:
ale zdaje sie, ze i tak chiptuning jest najtanszym sposobem podniesienia mocy silnika.



Hehe... nie jest
 
 
Chiptunig w silnikach wolnossących daje wymierny efekt tylko w połączeniu z innymi modyfikacjami. Bez wymiany dolotu i wydechu szkoda kasy na chip.
A i tak te modyfikacje nie dadzą tyle ile kasy będą kosztowały. Chiptuning sprawdza się najlepiej w silnikach wysokoprężnych z turbo. Sam chip i to do silnika wolnossącego to wyrzucone pieniądze moim zdaniem.


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-06-20 19:04:59 ]
  
 
Cytat:
2005-06-20 19:03:16, MacTB pisze:
Sam chip i to do silnika wolnossącego to wyrzucone pieniądze moim zdaniem. [ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-06-20 19:04:59 ]



jasne ze tak
  
 
No i faktycznie doznalem dzisiaj rozczarowania. Cena chiptunigu miedzy 1000 a 1800 zl. To bym jeszcze zniosl ale podwyzszenie mocy jest o okolo 5-8% wiec dalej nie wiem co zrobic??
  
 
jak widac silniki meganki niesa podatne na chip tuning. Jezeli chcesz zrobic samego chipa to daj sobie spokuj a jezeli chcesz troche kasy wpakowac i miec fajne osiagi to dzialaj.
  
 
sprzedaj i kup sobie jakiegos slusznego turboklekota i wloz chip Rada beznadziejna, ale i najprostsza chyba