KEN KDC 7070 wielki problem, help

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam z tym radiem wielki problem, wszystko było ok dopóki nie podłączyłem do niego wzmacniacza. Momentami w głośnikasz słychać stuki harmoniczne do pracy silnika(tzw cykanie). próbowałem różnych rzeczy a mianowicie:
- mase do wzmacniacza podłączyłem do akumulatora
- uziemiłem obudowę radia z aku..
- kupiłem filtr na kabel prądowy do radia
- pobudzenie wzmacniacza nie jest z radia lecz z aku, przez włącznik

zakłucenia te na pewno dostają się do wzmacniacza przez chincze, po ich odpięciu wszystko zanika
Zakupiłem filtry na kabel chinch w MMarkt firmy Caliber i działały pół dnia, po czym przestały podawać na wzmacniacz jakiekolwiek sygnały(głuche basy w głośnikach)
Nie wiem czy się spaliły czy można z nich jeszcze coś zrobić??

Co mam zrobić z tym BUBLEM?? proszę o rady
moje GG 7094523

pozdrawiam
 
 
Cytat:
2005-06-28 23:02:22, zajob pisze:
zakłucenia te na pewno dostają się do wzmacniacza przez chincze, po ich odpięciu wszystko zanika



Nie do końca jest tak jak myślisz. jeżeli odłączysz chinch, to nie podajesz żadnego sygnału na wzmacniacz, wzmacniacz wtedy nie ma nic do przetworzenia. Jest tylko podane napięcie i nic więcej.
Spróbuj podłączyć ten wzmacniacz pod inne radio (np. u kolegi, który nie ma w swojej instalacji zakłóceń). Włącznik wzmacniacza radzę wyeliminować i podłączyć pod radio.
  
 
Inne radio działa dobrze, a włącznik jest osobno ponieważ zakłucenia szły również przez kabel REM z radia, jak był podłączony a chincze odłączone również były zakłucenia

Zapomniałem dodać że zakłucenia nie występują przez cały czas, pojawiają się i znikają, czasem wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć radio żeby ustały.

zauważyłem jeszcze, że gdy np zakłucenia występują i zgasi się silnik, wszystko gra normalnie, tylko słychać szelest podczas ruchu lasera w radiu(np zmiana piosenki), czego nie słychać gdy zakłuceń nie ma

[ wiadomość edytowana przez: zajob dnia 2005-06-29 20:56:57 ]
 
 
laser słychać w głośnikach, czy bezpośrednioe ... ?
  
 
chyba w głosnikach bo ja np od pewnego czasu mam u siebie to samo ale wystarczy ze przesune kable chinch w jednym miejscu i wsio znika
  
 
gdyby to było takie proste
kable chinch to chyba nie antena ale skoro u ciebie ten sposób działa to problem jest conajmniej mały
Ja praktycznie już wymieniłem ostatni kabelek ze starej istalacji samochodu a mianowicie prąd podłączyłem bezpośrednio do akumulatora, dodałem po drodze filtr przeciwzakłuceniowy i działa na razie dobrze.
na chinczach też wylądowały filtry.

morał z tego taki:

WYMIENIAJCIE KABELKI NA NOWE BEZ WYJĄTKÓW
kable to tylko kable

Temat uważam za zamknięty
BOLLS NO1 dzięki za pomoc!
POZDRAWIAM!