Fotoradar - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie trza tak pędzić
Skąd ty wykopałeś ten wątek
  
 
Cytat:
2008-02-08 15:21:10, arti31 pisze:
Skąd ty wykopałeś ten wątek


Szukajka A co do prędkości to wszyscy tam tak pedzą Nawet przede mną śmieciara Tylko zastanawiam się czy im też wlepią, pech chciał że to będzie mój drugi w życiu mandat za prędkość - drugi z fotoradaru
  
 
Zawsze aktualne , spis fotoradarów stacjonarnych, przenośnych i suszarek

nawet na moim zad*****iu są zaznaczone wszystkie miejsca gdzie mogą stać.

pozdr
  
 
Cytat:
2008-02-08 15:23:16, czyczu pisze:
pech chciał że to będzie mój drugi w życiu mandat za prędkość - drugi z fotoradaru



No mandatów za prędkość to ja już popłaciłem trochę, ale fotki mi w życiu nigdzie jeszcze nikt nie zrobił
  
 
i czas odkurzyć... przeczytałem wszystkie watki o fotoradarach ale nie dowiedziałem się tego czego chciałem... otóż mam przeczucie ze zostałem uwieczniony i teraz pytanie jezeli nie było znaku ze jest fotoradar to on jest aktualny?? mógł mi czasnac fotke?? postawili nowe puszki dokładnie 3 w na odcinku brzesko-tarnow ale nie zauwazyłem aby było oznakowanie ze jest fotoradar, jechałem juz pare razy swoim samochodem i wujka a ze mi sie zawsze spieszy to mysle tam dalej jest rarad sie zwolnli i ogien a tu ups wczesniej jeszcze jeden albo pozniej, wiecie jak to jest 120 km/h gdzie jest 90 albo 70 nawet nie wiem, widzicie fotoradar i nie wiecie czy zrobił zdjecie czy nie... mam 21 lat nie pracuje obecnie (brak umowy o prace:-p) ucze sie w Profesji na bezpłatnym mam samochod na siebie tzn ja własciciel a ojciec wspołwłasciciel zeby mi znizki przeszły.. prawko mam od 18-tego roku zycia czyli 3 lata, samochod od 2 lat, zarobiłem na niego we wakacje i teraz co jak przyjdzie o ile przyjdzie bo chyba nie oznaczony.. jak przyjdzie gadke juz mam tylko bedzie wtopa jak mnie chyciło kiedys wczesniej moim a teraz wujka


troche namieszałem ale mysle ze idzie zrozumiec...

[ wiadomość edytowana przez: chalu87 dnia 2009-01-25 15:50:59 ]
  
 
a dlaczego mialo by byc nie wazne. bo znaku nie ma?? ten znak ewentualnie jest stawiany tak tylko informacyjnie, ale nakazu nie ma ze musi byc ten znak!! bo wtedy i po co te fotoradary
poprostu uwaznie jezdzic i najlepiej z przepisami :] ja juz zrobilem troche tych kilometrow w zyciu ale nigdy nie dostalem fotki a za predkosc dopiero raz :] mialem az 64 u siebie w miescie na szerokiej ladnej drodze... :]


[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2009-01-25 15:57:44 ]
  
 
Ostatnio jechałem do Lublina z nawigacją.
Spodobało mi sie w Niej to ze oznaczone sa fotoradary. Przydatne na trasie, którą sie nie zna

A co do zdjęcia z trasy brzesko - tarnów .
To myśle ze jeśli je dopiero co je postawili, to jeszcze nie dzialają.
Wiele radarów to tylko atrapy które zawsze nimi pozostaną

Na przykład. W krzyszkowicach, na trasie Kraków - Myślenice, czyli popularnej "zakopiance", jest fotoradar od pół roku i od pół roku ma zaślepke.
Na traise Skawina-Zator postawili niedawno po remonice fotaradary. Od dwóch miesięcy mają zaślepki.
  
 
Cytat:
2009-01-25 15:55:24, pytlar pisze:
a dlaczego mialo by byc nie wazne. bo znaku nie ma?? ten znak ewentualnie jest stawiany tak tylko informacyjnie, ale nakazu nie ma ze musi byc ten znak!! bo wtedy i po co te fotoradary



a własnie jest przepis że fotoradar musi być wcześniej oznakowany znakiem informacyjnym.
  
 
Cytat:
2009-01-25 16:00:52, JmB pisze:
a własnie jest przepis że fotoradar musi być wcześniej oznakowany znakiem informacyjnym.



a ja slyszalem inaczej... moze sie nie znam:] z reszta wiele fotoradarow mijam na drodze i jakos zadko kiedy widac, zeby byly jakies znaki...
  
 
Cytat:
2009-01-25 16:00:52, JmB pisze:
a własnie jest przepis że fotoradar musi być wcześniej oznakowany znakiem informacyjnym.



tez tak słyszałem ale czy to prawda??

własnie świeżo co je postawili bo zaledwie pare tyg wczesniej ich nie było i nie zauwazyłem jakiegos migniecia choc patrzyłem sie na niego i sie nawet ładnie uchmiechnałem..

w Zbłobicach przed Tarnowem jest jeden z nich nie ma oznaczenia jak na kilku innych ale jest na jezdni wielkie czerwone 70 tylko ten fotoradar wogle nie jest skierowany na droge tylko na chodnik co ewidentnie swiadczy o tym ze nie jest ustawiony czego nie mozna powiedziec o tych ktore mogły mnie złapac, przy wjezdzie do miasta T. był fotoradar łapiacy od wjazdu obrucili go na wyjazd z miasta..

a ja własnie w małopolskim i slaskim dosyc duzo widziałem i przed kazdym po obu stronach drogi ze jest oznaczenie... (te nie maja badz jeszcze..)

[ wiadomość edytowana przez: chalu87 dnia 2009-01-25 16:13:01 ]

[ wiadomość edytowana przez: chalu87 dnia 2009-01-25 16:15:08 ]
  
 
jechalem tydzien temu trase krakow-brzesko-krakow. jechalem w pt wieczorem i nie bylo jeszcze fotoradaru w bochni. wracalem w niedziele popoludniu i juz stal w bochni od strony brzeska jadac w kierunku krakowa. jakas choroba chyba z tymi fotoradarami.
  
 
z tego co mi wiadomo to kazdy fotoradar musi byc oznakowany wczesniej i w mojej okolicy tak jest
a jesli chodzi o odmowe skladania zeznan jak to ktos napisal wczesniej to trzeba podac kto kierowal pojazdem inaczej mandat jest wystawiany na wlasciciela pojazdu
  
 
Cytat:
2009-01-25 17:40:25, smallsize pisze:
jechalem tydzien temu trase krakow-brzesko-krakow. jechalem w pt wieczorem i nie bylo jeszcze fotoradaru w bochni. wracalem w niedziele popoludniu i juz stal w bochni od strony brzeska jadac w kierunku krakowa. jakas choroba chyba z tymi fotoradarami.



za bochnia na brzesko sa 2 z tego co pamietam przed bochnia na krakow ze 3..

jak by ktos chciał wiedziec w wojniczu sa 2 nie mowie o obwodnicy 1 zaraz przy wjezdzie na centrum i 2 na koncu koło cmentarza przed wjazem na obwodnice i tam przekładaja skrzynke 3 dni w tyg jest z przodu a reszte na tyle i to jest fakt ale nie wiem dokładnie gdzie kiedy...
  
 
oznakowanie radaru MUSI byc... przynajmniej tak bylo w 2008 . tak samo jak ktos pisal o nagrywaniu rozmowy telefonicznej - tez musi byc powiadomienie... ale to stary post... niewazne...

ale pisze w innej sprawie
wlasciciel pojazdu musi wskazac osobe ktora prowadzila pojazd... ok... ale gdzies czytalem, ze mozesz wskazac osobe, ktora nie posiada prawa jazdy... taka osoba nie moze zostac mandatem za przekroczenie predkosci, poniewaz teoretycznie nie moze jej przekroczyc.... moze wyprzec sie, ze prowadzila ten pojazd... tylko niewiem co dalej... jak na moje, sprawa trafia do sądu i dochodza czy ta osoba prowadzila itp... slyszal ktos o takim sposobie?


ogolnie w sieci "sposobow na fotoradar" cala masa... pytanie tylko jak skutecznie mozna sie wymigac i ile odwagi ma osoba ktora sie w to ma bawic (prawie zawsze sprawa idzie do sądu).



a tak mi sie przypomnialo... jeden gosciu probowal sie wymigac, mowiac ze to nie jego auto, tylko ktos zlosliwie przykleil sobie podrobiona tablice rejestracyjna (hologramu na tablicy nie widac i sprawdzic tez sie nie da czy to prawdziwa tablica), a jesli chodzi o twarz kierowcy, to rownie dobrze mogla to byc maska... nikt nie jest w stanie udowodnic ze tak nie bylo... jak jest w rzeczywistosci? tego nikt nie wie do puki nie sprawdzi;D.
  
 
Cytat:
2009-01-25 22:44:35, archivi pisze:ook... ale gdzies czytalem, ze mozesz wskazac osobe, ktora nie posiada prawa jazdy...



w takim razie zostanie ukarana finansowo za jazde bez uprawnien ca. 800 zl... i co sie bardziej oplaca?
  
 
Cytat:
2009-01-25 23:28:49, psolarz pisze:
w takim razie zostanie ukarana finansowo za jazde bez uprawnien ca. 800 zl... i co sie bardziej oplaca?



Ja mam auto na mamę (ja widnieje jako współwłaściciel), która nie ma prawka i jak nie było by widać twarzy to sobie mogą na nią wystawiać, bo nie koniecznie ja musiałem jechać .
  
 
jak ci fotoradar cyknie zdjecie w nocy to nic nie widzisz przez jakis czas tylko czerwona plame w oczach, więc nie masz prawa nie zobaczyc jak cyknie w dzien to nie wiem ale wydaje mi sie ze napewno widac.
co do jakiegos sciemniania jak ty jechales to bym sie nie bawil bo i tak dostaniesz mandat a jak nie ty to wlasciciel samochodu.
  
 
Cytat:
Ja mam auto na mamę (ja widnieje jako współwłaściciel), która nie ma prawka i jak nie było by widać twarzy to sobie mogą na nią wystawiać, bo nie koniecznie ja musiałem jechać .



To twoja mama dostanie mandat za brak uprawnień i przekroczenie prędkości. Chyba nie myślisz ze punkty karne zapiszą na jej konto pomimo braku prawka.
  
 
Cytat:
2009-01-26 00:01:14, Deny pisze:
To twoja mama dostanie mandat za brak uprawnień i przekroczenie prędkości. Chyba nie myślisz ze punkty karne zapiszą na jej konto pomimo braku prawka.



W takiej sytuacji dostanie mandat i tyle, bo nie można zidentyfikować sprawcy z tego co mi wiadomo .
  
 
Cytat:
2009-01-25 23:28:49, psolarz pisze:
w takim razie zostanie ukarana finansowo za jazde bez uprawnien ca. 800 zl... i co sie bardziej oplaca?




otoz podobno nie
niewiem jak to dziala, wiec nie bede sie wypowiadal... podobno to jest jeden ze sposobow...

osoba nie posiadajaca uprawnien, nie moze dostac mandatu za przekroczenie predkosci, ani pkt karnych... i podobno nie moze zostac ukarana za prowadzenie bez uprawnien bo nie moze to zostac udowodnione w chwili prowadzenia pojazdu (sick! ) nie miala uprawnien. a jeszcze inna sprawa ze moze powiedziec ze to nie ona jednak prowadzila ten pojazd - przeciez niema uprawnien.... zakrecone... trzeba by sprobowac, zeby powiedziec jak jest w rzeczywistosci

polskie prawo jest dziwne... zawiera strasznie duzo glupich niedopatrzen... pytanie tylko czy warto w ten sposob walczyc....