Fotoradar - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-01-26 00:10:31, archivi pisze:
otoz podobno nie niewiem jak to dziala, wiec nie bede sie wypowiadal... podobno to jest jeden ze sposobow... osoba nie posiadajaca uprawnien, nie moze dostac mandatu za przekroczenie predkosci, ani pkt karnych... i podobno nie moze zostac ukarana za prowadzenie bez uprawnien bo nie moze to zostac udowodnione w chwili prowadzenia pojazdu (sick! ) nie miala uprawnien. a jeszcze inna sprawa ze moze powiedziec ze to nie ona jednak prowadzila ten pojazd - przeciez niema uprawnien.... zakrecone... trzeba by sprobowac, zeby powiedziec jak jest w rzeczywistosci polskie prawo jest dziwne... zawiera strasznie duzo glupich niedopatrzen... pytanie tylko czy warto w ten sposob walczyc....



Tak nie wygrasz, bo przecież co jeśli auto jest na firmę leasingową?
Prawda jest taka, że zdjęcie na którym nie ma twarzy (podobno rzadko się zdarza) oda razu powinno leżeć w koszu.
Jak twarz widać, to przeważnie wiadomo kto jest na fotce.
Poza tym nie wiem czy wiecie, ale jak dostaniecie fotkę w odpowiednim terminie (rzadkość), to można zawsze po negocjować karę.
  
 
Cytat:
2009-01-26 00:13:42, deathrider_85 pisze:
Tak nie wygrasz, bo przecież co jeśli auto jest na firmę leasingową? Prawda jest taka, że zdjęcie na którym nie ma twarzy (podobno rzadko się zdarza) oda razu powinno leżeć w koszu. Jak twarz widać, to przeważnie wiadomo kto jest na fotce. Poza tym nie wiem czy wiecie, ale jak dostaniecie fotkę w odpowiednim terminie (rzadkość), to można zawsze po negocjować karę.




deathrider_85 ale jesli by bylo tak jak mowisz, to faktycznie zrobilbym sobie maske PODOBNA do mojego sasiada ktorego nielubie, zrobil taka sama rejestracje (pokrywajac ja jakims takim odblaskowym lakierem) i jezdzil przy fotoradarze, sprawdzajac przy jakiej maksymalnej predkosci mnie nie zlapie a sasiad dostal by rachunek na kilkanascie tysiecy zlotych.... i odebrali by mu prawko za pkt... a potem jeszcze dowalili pare latek za jazde bez uprawnien...

jak na moj gust - jest to faktycznie nie do udowodnienia... to jest tylko zdjecie... nie da sie w 100% potwierdzic autentycznosci tablic... niema dowodu rejestracyjnego z nr nadwozia... i twarz... moge miec okulary... moze mnie oslonic oslona przeciwsloneczna....

no ciekawe...



EDIT:
a jeszcze wykombinoawc jakies alibii mocne...

[ wiadomość edytowana przez: archivi dnia 2009-01-26 00:21:41 ]
  
 
no ale moj problem tkwi w tym ze ja nie pracuje tzn ze nie mam dochodow na papierze mam 21 lat prawko od 3 zadnego mandatu i zero pkt ale ja jestem włascicielem samochodu i co wtedy?? ja beda chcieli dac.. jak co bede gadał ze nie pracuje nie mam z czego zapłacic i bede prosił o umozenie jezeli sie da, to bedzie nauczka na przyszłosc a jak sie tak nie da to poprosze o przesuniecie zapłaty na czas blizej nie okreslony czas badz zmniejszenie wyskokosci tego mandatu...

tylko moj ojciec jest wspołwłascicielem jak juz nizej napisałem i czy jak ja nie jestem w stanie zapłacic to jego obciaza kosztami i ew pkt??
  
 
Włściwie kogo to obchodzi czy pracujesz czy nie. Jeżeli udowodnią ci, że to Ty jechałeś mandat będzie dla Ciebie. Kogo to skąd weźmiesz kasę. Jak nie zapłcisz na czas to zdaje się będzie postępowanie np. komornicze .
Chyba, że mylę się. Jeśli tak to życzę powodzenia
  
 
lepiej zebys sie mylił a tak po za tym nie musza mi nic udowadniac bo sie przyznam jak wogole przyjdzie mandat a tam nizjej na dole pisali całkiem cos innego o bezrobotnym.. mi chodzi tylko o to by sie jakos wywinac z płacenia za moja głupote badz obnizyc jak najmozliwiej wysokosc zapłaty... nie zebym panikował tylko usiłuje sie dowiedziec jak najwiecej w tego typu sprawie.. zyje nadzieja ze te fotorarady były nieczynne a jak juz cos to bede miał nauczke na przyszłosc i naucze sie szanowac pln tylko jak tu nie gonic do przodu jak samochod ma taki odpał
  
 
Cytat:
2009-01-26 16:01:37, chalu87 pisze:
no ale moj problem tkwi w tym ze ja nie pracuje tzn ze nie mam dochodow na papierze mam 21 lat prawko od 3 zadnego mandatu i zero pkt ale ja jestem włascicielem samochodu i co wtedy?? ja beda chcieli dac.. jak co bede gadał ze nie pracuje nie mam z czego zapłacic i bede prosił o umozenie jezeli sie da, to bedzie nauczka na przyszłosc



nie pracujesz nie zarabiasz...
ale wlascicielem samochodu jestes, zeby jechac tez paliwo trzeba kupic

wiec o czym mowa
  
 
Cytat:
2009-01-25 18:32:21, chalu87 pisze:
za bochnia na brzesko sa 2 z tego co pamietam przed bochnia na krakow ze 3.. jak by ktos chciał wiedziec w wojniczu sa 2 nie mowie o obwodnicy 1 zaraz przy wjezdzie na centrum i 2 na koncu koło cmentarza przed wjazem na obwodnice i tam przekładaja skrzynke 3 dni w tyg jest z przodu a reszte na tyle i to jest fakt ale nie wiem dokładnie gdzie kiedy...



z tego co ja pamietam to sa 3 bochnia, gorzkow i jasien i oczywiscie mnustwo swiatel doszlo odkad tamtedy jezdze :/
  
 
Cytat:
no ale moj problem tkwi w tym ze ja nie pracuje tzn ze nie mam dochodow na papierze mam 21 lat prawko od 3 zadnego mandatu i zero pkt ale ja jestem włascicielem samochodu i co wtedy?? ja beda chcieli dac.. jak co bede gadał ze nie pracuje nie mam z czego zapłacic i bede prosił o umozenie jezeli sie da, to bedzie nauczka na przyszłosc a jak sie tak nie da to poprosze o przesuniecie zapłaty na czas blizej nie okreslony czas badz zmniejszenie wyskokosci tego mandatu...

tylko moj ojciec jest wspołwłascicielem jak juz nizej napisałem i czy jak ja nie jestem w stanie zapłacic to jego obciaza kosztami i ew pkt??



Ze nie pracujesz nie ma nic do rzeczy. Nie zapłacisz , zapuka komornik jak powiesz ze nie masz z czego zapłacić rozpocznie egzekucja najprawdopodobniej będzie próbował samochód zając. Z doświadczenie wiem ze o umorzeniu nie ma mowy możesz tylko napisać podanie o rozłożenie na raty zazwyczaj sie zgadzaj.
  
 
Cytat:
2009-01-25 16:00:52, JmB pisze:
a własnie jest przepis że fotoradar musi być wcześniej oznakowany znakiem informacyjnym.



To co z fotoradarami przenośnymi, które rozkładają, gdzie im się żywnie podoba? Znaki przenośne też mają stawiać?
  
 
Cytat:
2009-01-26 19:10:21, lagarto pisze:
To co z fotoradarami przenośnymi, które rozkładają, gdzie im się żywnie podoba? Znaki przenośne też mają stawiać?



To jest troszkę inna sprawa.
Generalnie fotoradary mają działać prewencyjnie, a nie jako maszynki do trzepania kasy.
Tak poza tym to czytałem nowy taryfikator mandatów. Wiecie ile było pkt. za nieczytelną tablicę "0". A wiecie ile jest teraz? "1"! Pozostaje tylko naklejka na szybie (jak ją macie).
Jak coś zawsze blachę możesz ściągnąć, ale należy pamiętać:
NALEŻY MIEĆ ZAWSZE ŁEB NA KARKU I MYŚLEĆ ZA KÓŁKIEM!
Wtedy fotoradary nie straszne.
  
 
Cytat:
2009-01-26 19:10:21, lagarto pisze:
To co z fotoradarami przenośnymi, które rozkładają, gdzie im się żywnie podoba? Znaki przenośne też mają stawiać?




u mnie jak maja przenosny to maja i znak przenosny... jakies 50 - 100 metrow przed tym jak sie rozloza w malo widocznym miejscu rozstawiaja znak " kontrola radarowa " czy jakos tak...ale tak ze ciezko go dostrzec
  
 
No i przyszła kolej na mnie

Właśnie dostałem telefon z domu że mam fotkę z 03.11.2009 gdzie w terenie zabudowanym mam 75km|h.
Zdjęcie zrobione z tyłu przez Straż Miejską.Nie widać mnie na zdjęciu.

Premia świąteczna 200 zeta i 4 punkty .
Oczywiście jeszcze jakieś dokumenty do wypełnienia.

Czy to nie za długi okres wystawiania mandatu?
Ponad 4 miechy .
  
 
mandaty mogą przychodzic do 12 m-cy
  
 
Cytat:
2010-03-19 14:42:44, Marcino23 pisze:
mandaty mogą przychodzic do 12 m-cy



A już myślałem że się wywinę
  
 
Cytat:
2010-03-19 18:09:57, warzywisko pisze:
A już myślałem że się wywinę



ty sie ciesz, ze masz 4 pkt i 200 zl. kolega ktory ma renault megane f1 ( 220 KM ) w radomiu dostal strzala dwa razy po 500zl i 10pkt. w ubiegle wakacje w ten sam dzien z dwoch roznych masztow.
  
 
kto ma radio ,ten nie płaci u mnie czarnuchy szaleją z fotoradarem,dzisiaj też szaleli