Citizen Band (27MHz) w mobilu... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jedno sprostowanie musze wprowadzić...
Do tej pory myślałem że ANL to filtr zakłóceń z instalacji elektrycznej auta...
Otóż ANL owszem, ma znaczny wpływ na obniżenie ww. zakłóceń, ale z zasady służy on do czego innego.
Mianowcie jest to filtr eliminujący zakłócenia o charakterze ciągłym, a nie impulsowym. Czyli ma on wycinać zakłócenia typowo eterowe...
Moje (już byłe) radio miało właśnie filterek ANL, a jako że w moim aucie pojawia się problem zakłóceń z instalacji elektrycznej filtr ten sprawdzał się całkiem nieźle, choć nie eliminował tych zakłóceń całkowicie (nieznacznie słyszalny pozostawał wentylator chłodzenia silnika), eliminował za to szumy na tyle dobrze że przy włączonym ANL można było praktycznie nie używać squelcha (squelch - reduktor szumów kosztem utraty słyszalności słabszych stacji)

Typowym filtrem eliminującym zakłócenia o charakterze impulsowym jest NB - Noise Blanker - to on ma z zasady służyć wyeliminowaniu zakłóceń pochodzących z układu zapłonowego, elektrycznych szyb, wentylatora itp... układów elektrycznych.

To takie małe sprostowanko



[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-07-03 00:36:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-07-03 00:40:23 ]
  
 
Szpecjalisto mam pytanie Moj braciak cioteczny mieszka nie daleko trsy katowickiej. Baaardzo nie daleko. Pisze o odleglosci zeby potem nie bylo gadki o zasiegu. Ma w domu radio, alana 28. I ma postawiony maszt. Co prawda wszystko jest robione metoda domowa i wlasnorecznie, wiec to tez moze miec znaczenie. No i ma strasznie zaklocenia na tym radiu. Dobrze slychac (czyt. zrozumiale) jest tylko autko znajdujace sie w bardzo nie dalekiej okolicy. Reszta lapie mase zaklocen i koniec. Nie stroil radia i anteny, bo nie ma tego miernika swr czy cos. Ale mniejsza z tym. Czy wogole stroi sie radio bazowe z masztem? Opisalem malo technicznie ten problem ale po prostu nie wiem dokladnie jak on to wszystko zrobil. A moze to wina radia, ktore jest juz troszke zmeczone?
  
 
Szpecjalisto - dobrze napisane Bo specjalistą się nie czuję
Raczej takim domorosłym szpecem co liznął trochę tematu, oczytał się, zapalił do CB
Szczerze mówiąc to co wiem o CB to CB w samochodzie, i to też jest bardziej wiedza teoretyczna i często musze ją weryfikować...
Sądzę że bazową antenę też się stroi, w końcu zasadniczo działa tak samo jak mobilowa... Od tego bym zaczął w tym przypadku.
  
 
Mac dobre toto?
  
 
Wolałbym Valora, a już na pewno K-30. No i 102 zł za Hustlera to za dużo, można taniej znaleźć
  
 
spasiba Jutro chyba bedzie radio Antena w przyszlym tygodniu najprawdopodobniej
  
 
Po przeliczeniach kasy, jutro chyba bedzie komplet. I radio i antena
  
 
A moje radio nie wiem kiedy będzie... Już powinno...
  
 
i radio kupione Jutro wieczorem odbior. I chyba jutro skocze rowniez po antene, wiec w sobote z rana na trasie katowickiej bedzie testowanie
  
 
Mam radio Antena Sirtel rocky 90. K30 nie mial na walicow. Musialbym czekac z tydzien czasu. Jestem happy, radio smiga
  
 
Super Cieszę się Fajna antenka Sirtel! Hehe...
A na czym to stoi? Tzn na jaki magnesik wylądowała?
  
 
magnesik tez sirtela 120mm chyba. Antena ma 90 cm dlugosci i ladnie smiga. U mojego taty w nubirze ciezko bylo zestroic (radiotelefon-taxi, kogut i inne pierdoly) i jest na 2-2,5 swr. Zalozylismy na chwile w cieniaku (faceta u ktorego kupowalem radio) i od razu antenka zestroila sie na 1,1... Podjade swoim w poniedzialek i zobacze na ile u mnie w autku bedzie. Ale jak narazie jestem bardzo zadowolony. Teraz moj tata jezdzi i testuje, a jutro rano pobawimy sie na trasie katowickiej
  
 
Focus, jak tam radyjo u Ciebie lata? Pochwal się wrażeniami po pierwszym okresie użytkowania
  
 
a lata jak szalone. Antena non stop na dachu, albo u mnie albo u taty Pare razy mi tylek uratowalo tzn moj portfel
Ostatnio CB przydalo sie bardzo w skierniewicach. Mam tam rodzinke ale zawsze bladze po miescie i trafic nie moge. Ale teraz z CB trafilem bez problemu
Jestem mega zadowolony z zakupu
Kielon pisales do mnie priva z pytaniem o CB czemu nie chcesz o tym poinformowac innych ludzi?
  
 
Cytat:
2005-09-03 15:12:44, Focus pisze:
Kielon pisales do mnie priva z pytaniem o CB czemu nie chcesz o tym poinformowac innych ludzi?



Narazie rozmawiałem z MacTb. Zobaczymy jak z finansami będzie
  
 
mnie lacznie zakup radia wyniosl okolo 450 zl. Ale naprawde warto Zwraca sie szybko
  
 
wlasnie sobie wrocilem do domku. Ruch na trasie grojec-wawa dosyc sporo, radyjek rowniez. cibik fajnie umilal jazde. Jesli ktos by teraz jechal to na 385 w kierunku grojca zaraz za IKEA stoja misiak z szuszara
  
 
kielon i jak z zakupem?
  
 
Cytat:
2005-09-21 11:17:38, Focus pisze:
kielon i jak z zakupem?



Narazie kasy brak. W pierwszej kolejności jest założenie gazu.
  
 
oj tam gaz z gazem nie pogadasz