Po jakim czasie mozna sprzedac auto sprowadzone z zagranicy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
NO wlasnie, jw. Zarejestrowane juz, jezdzi jakies 3 miechy. Trzeba czekac pol roku, czy mozna sprzedac szybciej. Wie ktos?? dzieki z gory za info.
  
 
Chyba trza śmigac pół roku, albo zapłacić jakiś tam podatek w US. Można też sprzedać i dogadać się z kupującym że do czasu jak minie te pół roku będzie jeździł na twoich papierach ( troche ryzykowne - chyba że znajomy)
  
 
a wiec... auto mozna sprzedac zawsze ale jest cos takiego (chyba ze sie myle) ze jak sprzedaz szybciej niz 6 miesiecy od zakupu to zapłacisz 19 % podatku dochodowego ale z tego co wiem to tylko od zarobku (róznicy miedzy zakupem a sprzedażą) a wiec idąc tym tokiem myslenia sprzedaj po kosztach albo w zwiazku z tym ze samochody tanieja sprzedaj za mniej niz kupiłeś ( na papierze). chyba dobrze rozumuje.... aha jak masz problem z wartością to napisz ze auto jest do lakierowania i skrzynia jest padnieta... nie doczepia sie w US. pozdrawiam
  
 
Problem w tym, ze na umowie kupna bylo .... 100 Euro, a w to chyba nikt mi nie uwierzy, jak sprzedam za tyle Kiedys slyszalem, ze nie hcodzi o to, zeby sprzedac dopiero po pół roku, ale zeby w JEDNYM roku móc kupić i sprzedać tylko 2 samochody. Wiec wydaje mi się, że można sprzedać nawet dzień po dniu, ale tylko 2 w ciagu roku. Być może się mylę, ale może jeszcze ktoś się wypowie.
Pozdro
  
 
"W razie sprzedaży lub zamiany ruchomości (rzeczy), np. samochodu, danina się nie należy, jeśli do sprzedaży doszło po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym owa rzecz została nabyta. Podatek przy sprzedaży i zamianie ruchomości obowiązuje tylko wówczas, gdy sprzedający lub zamieniający się uzyskał dochód (sprzedał za więcej niż kupił). Od dochodu tego płaci się podatek według skali podatkowej. Dolicza się go więc do innych dochodów (jako dochód z tzw. innych źródeł) w rocznym zeznaniu podatkowym."

Google Twoim przyjacielem.

  
 
Cytat:
2005-07-14 09:33:29, maristez pisze:
ze jak sprzedaz szybciej niz 6 miesiecy od zakupu



czy tutaj liczy sie data z umowy kupna czy data przejechania przez granice ktora podajemy placac akcyze w UC czy tez data rejestracji ?

Cytat:
to zapłacisz 19 % podatku dochodowego ale z tego co wiem to tylko od zarobku (róznicy miedzy zakupem a sprzedażą)



wg wartosci rynkowej ?
przyklad 1:
auto wg infotax (srednia wartosc rynkowa) niech bedzie warte 20.000zl

sprzedaje za 22.000
czyli place podatek od 2000 ?

jak taniej to nie place nic

czy tez
przyklad 2:
kupilem auto za 100 euro /tak jest na umowie/
sprzedaje za 15.000

wartosc rynkowa jak wyzej czyli 20.000

to place cos czy nie ??


pozdro
  
 
Szczuro,
kupiłeś auto za 100 € czyli:
100 € x (kurs euro) + akcyza = koszt zakupu (tyle ile cie kosztował) np 2000 zł
Sprzedajesz za 15 000.
15000 - 2000 = 13 000 zł
Płacisz podatek dochodowy ( 19%) od 13 000 zł.
Pozdrowiam
Dario
  
 
Cytat:
2005-07-14 10:07:21, Dario pisze:
Szczuro, kupiłeś auto za 100 € czyli: 100 € x (kurs euro) + akcyza = koszt zakupu (tyle ile cie kosztował) np 2000 zł Sprzedajesz za 15 000. 15000 - 2000 = 13 000 zł Płacisz podatek dochodowy ( 19%) od 13 000 zł. Pozdrowiam Dario



no wlasnie i o to mi chodzilo
krotko i konkretnie

PS z babkami wole to robic dlugo i konkretnie
  
 
Cytat:
2005-07-14 10:07:21, Dario pisze:
Płacisz podatek dochodowy ( 19%) od 13 000 zł. Pozdrowiam Dario



Nie 19 tylko w/g skali. Doliczasz go sobie do dochodu z innych źródeł i możesz się załapać w wyszy próg podatkowy.
Trzeba uważać.
  
 
Witam

Jak sprzedajesz auto ktore bylo sprowadzone, to po pol roku mozesz sprzedac je nawet za 30 000zl i nie wazne ze kupiles je za 100Euro - musi minac pol roku. Rzad w ten sposob chcial ograniczyc handel sciaganymi autami, jest to w pewnym sensie utrudnienie - chociaz i tak handlarze je obeszli. )
  
 
Cytat:
2005-07-14 11:19:23, PiotrS pisze:
Nie 19 tylko w/g skali. Doliczasz go sobie do dochodu z innych źródeł i możesz się załapać w wyszy próg podatkowy. Trzeba uważać.



chyba nie do konca masz racje. wydaje mi sie ze jak sie sprzeda auto ( czy dom) to sie idzie do US i wypełnia odpowiedni PCC-1 ( Deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilno prawnych) i sie wpłaca do kasy nalezne sianko. jak sie nie zapłaci to za jakis czas przychodzi wezwanie. mnie jak wezwali po sprzedazy Una to siedziała se otyła pani i powiedziala ze zanizyłem wartosc, na dowód czego otworzyła autogiełde i mi pokazała ile najtanszy kosztuje itd itp. podsumowujac nic nie zapłaciłem ale taka była procedura. teraz u nas juz nie wzywaja bo jest zalew autek dalej zza miedzy i chyba maja za duzo roboty.

co do wartosci to jeszcze raz mówie Panowie piszemy : auto do poprawek blacharskich, do malowania, uszkodzona skrzynia biegów, pęknięta przednia szyba, loch w siedzeniu itp itd. tylko nie kazdy klijent sie zgodzi na taka umowe...
  
 
Polecam lekturę ustawy o podatku dochodwym dla osób fizycznych. Podatku od czynności cywilno prawnych w to nie mieszaj to odrębna rzecz.
  
 
poprostu mówie jak miałem...