Test kompa MKV.błąd nr 38

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zrobiłem dzisiaj test komputerka w moim Essim,okazało się że mam błąd nr38 czyli:czujnik tlenu1(cylindry 1,4)mieszanka uboga lub uszkodzenie czujnika.
Moje pytanie gdzie mam szukac tego czujnika?czy do kazdej pary cylindrów jest jeden czujnik?jeżeli tak to wtedy mógłbym zamienic je miejscami i zobaczyć czy w 100% jest on uszkodzony.

[ wiadomość edytowana przez: DRIVER_PL dnia 2005-07-02 14:52:28 ]
  
 
Chodzi o sonde Lamde - jest jedna ale wlasnie dlatego, ze jest jedna to podaje blad tylko dla pierwszego cylindra
  
 
coś z sondą jest nie tak??? przecież miesiąc temu wymieniałem na nową
  
 
DRIVER, źle odczytałeś kod Hihi tzn. opis. Pewnie ze strony no-ip Błąd 38 dla Twojego autka odnosi się do wszystkich cylindrów. Dla cyl. 1-4 jest w RS2000.

A błąd 38 to ogólnie uboga mieszanka w wydechu. Najpierw sprawdź, czy gdzieś nieszczelności nie masz, ew. wtyczkę lambdy.
  
 
Sprawdz czy jest dobrze podlaczona, czy daje poprawne odczyty, czy jest wszystko oki z grzalka
  
 
sonda na pewno jest dobrze podlączona.Co moge sprawdzic?zasilanie grzalki,a co powinno być na dwoch nastepnych przewodach??
  
 
dokładnie to brzmi"uboga mieszanka lub uszkodzona sonda"
  
 
Dokładnie Ale jeśli mojego brałbym tak dokładnie, to bym nie jeździł
  
 
Skoro wymieniłeś somdę na nową to powinna być ok. Ale jeśli pojawia się kod 38 to na pewno ona nie pracuje.
Prawdopodobnie nie masz połączenia sondy z masą - nie łączy gdzieś na wydechu (lub też mogłeś założyć sondę bez wewnętrznego połączenia). Sprawdź więc czy masz masę na szarym przewodzie. A najlepiej pociągnij ją (od karoserii) kawałkiem przewodu i podłącz przy wtyczce.
Na 99% taka jest przyczyna tego stanu rzeczy.
  
 
I jak to Alf mawiał..
  
 
Cytat:
2005-07-03 19:15:29, WilK pisze:
Dokładnie Ale jeśli mojego brałbym tak dokładnie, to bym nie jeździł



zacytowałem tylko tabelę kodów ale naturalnie trzeba jeszcze ruszyć głową oprócz cytowania.Mozna np mieć założoną nową sondę a wywalony bezpiecznik od grzałki tejże sondy i efekt podobny.