Głośniki - gdy nie mogą być w drzwiach.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hyundai Sonata. Drzwi są wypelnione bebechami (tzw pełna opcja) i głośników tam nie ma i nie będzie.
Są niewielkie maskownice na desce, patrza trochę w szybę. Tam jest miejsce pewnie na głośnik 10cm, góóóóra 13cm.
Z tyłu fabryczne otwory w stalowej półce średnicy ok.16cm i tzreba je i tak zatkać.

Jaką wizję nagłośnienia można zrealizować ? Trudno jest utrzymać przewage głośników przednich.
Na tweetery gdzies na widoku oczywiście się zgadzam, na subwoofer nie.
Przewidziane standardowe radio 4x, zobaczymy na jaką klase styknie.
  
 
Panele w drzwiach zawsze mozna zrobic. Fakt ze jest zabawy przy tym. Zalezy czego oczekujesz i ile masz kasy na sprzet?
  
 
Cytat:
2006-01-27 22:19:45, Ali-En pisze:
Panele w drzwiach zawsze mozna zrobic. Fakt ze jest zabawy przy tym. Zalezy czego oczekujesz i ile masz kasy na sprzet?


Dzwi mają przetłoczenia, krzywizny, całą instalację (klawisze, szyba, lusterko, nawiew, lampa i nie wiadomoco jeszcze pod spodem). Wolę spasować.
Sprawdzilem w car-configuratorze blaupunkta że z przodu mam głośniki (oryginalne wymienię czyli mam ) miejsce pod 100mm. Pytanie co najlepszego z tymi 100mm da sie zrobić.
  
 
Cytat:
2006-01-27 22:40:44, JacekCz pisze:
Dzwi mają przetłoczenia, krzywizny, całą instalację (klawisze, szyba, lusterko, nawiew, lampa i nie wiadomoco jeszcze pod spodem). Wolę spasować. Sprawdzilem w car-configuratorze blaupunkta że z przodu mam głośniki (oryginalne wymienię czyli mam ) miejsce pod 100mm. Pytanie co najlepszego z tymi 100mm da sie zrobić.



Jeżeli masz sonatę Y2 (akurat w 93r była zmiana modelu), to nie ma problemu - w drzwiach spokojnie 16-stki się mieszczą, a na podszybiu możesz zamontować tweetery. Natomiast w sonacie Y1 nie wiem jak wyglądają drzwi, ale zawsze można coś wyrzeźbić (warto). Pomysł z głośnikami o średnicy 10cm sobie odpuść (to jest dobre na typowe średniotonowe).
  
 
to zalezy... mozna zawsze wrzucic takie 10cm w kinckapnele ale to i tak lepiej w takim rozwiazaniu zastosowac 13 no i nie kazdy system sie nadaje do takiej zabudowy W sumie nie jest trudno to zrobic, wystarczy troche cierpliwosci i zdolnosci manualnych... ale mysle ze panele drzwiowe i tak by były najlepszym wyjsciem Z seryjnymi miejscami nie ma co kombinowac, bo zeby to grało pozadnie to po 1 musialby byc to naprawde wysokiej klasy komponent i po 2 rzeźby by przy tym było wiecej niz z panelami drzwiowymi... tutan ekspertem od Hyundaii jest Bolls On chyba tez mial sonate kiedys jezeli mnie pamiec niemyli taka bordowa chyba



[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2006-01-29 20:16:26 ]
  
 
Zalożme że będę sie bił z tymi 16-kami w drzwaich.
Jaka 16-ka z pólki cenowej 200zł za parę jest najbardziej basowa?
Innego źródla basu niż ten nie będzie. (Ew taka sama z tyłu jeśli ma to sens)
W centrum/górze pasma moge jes wspomóc 10cm w otwór i tweeterem zewnetrznym.
A moze jest jakiś zestaw ze zwrotnicą 2-3 elementowy 16cm/10cm/tweeter.

Myśle o muzyce dla tatuśków (60'80', filmowa, wokalne, Vangelisy itd)
  
 
Hmm..... ta muzyke co sluchasz to basu specjalnie duzo nie ma wiec czemu tak bardzo Ci na tym zalezy? Jak juz robilbys panele to bym sie pokusil o jakis bardziej markowy sprzet typu vifa lub mobil audio. Potem do tego dolaczyl wysokotonowe. Z wygluszeniem drzwi da to taki efekt ze kazdego pasma bedzie w sam raz i nic sie nie bedzie narzucalo.