Pożeracz paliwa - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
I z tych prostych danych podanych przez Vino wiem, że miał na liczniku 250 km/h i spalał 1 litr paliwa w ciągu 45 sekund pokonująć przy tym 3 km prostej równej autobany niemieckiej .

Zgadłem?
  
 
Cytat:
2005-07-13 13:16:25, PiotrS pisze:
I z tych prostych danych podanych przez Vino wiem, że miał na liczniku 250 km/h i spalał 1 litr paliwa w ciągu 45 sekund pokonująć przy tym 3 km prostej równej autobany niemieckiej . Zgadłem?



Pudlo ... polskiej. I niekoniecznie rownej I nie wiem czy to bylo 250, ale faktycznie licznik tyle pokazal, bo w 15 sekund to jakies 66metrow sie robi, a to nie jest 250....
  
 
15 sekund Vino to robisz 1 kilometr - przy 240 km/h.
U mnie na filmiku to widać
  
 
"A to nie jest 250..." mialo wlasnie oznaczac ze to bylo tyle



  
 
Ja nie wierze w to spalanie, ale niech Ci nawet przybywa paliwa w czasie jazdy...
Napis 3.0 znaczyło, że jest, a silnik inny - bardziej ekonomiczny.

Pozdro
  
 
A jest wogóle z tyłu napis 3,0 na jakiejś omie???????????
 
 
Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale
  
 
Cytat:
2005-07-13 22:55:14, zabojad pisze:
Ja nie wierze w to spalanie, ale niech Ci nawet przybywa paliwa w czasie jazdy... Napis 3.0 znaczyło, że jest, a silnik inny - bardziej ekonomiczny. Pozdro



W ktore nie wierzysz ?
32/100 czy 7.2/100 ?

Z profilu wynika ze masz klekota, wiec moze on ci pali wiecej i nie mozesz sie z tym pogodzic ze benzyna potrafi spalic mniej niz twoj diesel ?



[ wiadomość edytowana przez: Vino dnia 2005-07-14 00:51:16 ]
  
 
Oczywiście, że w 7,2 i to nie tylko ja, jak widać...a mój samochód pali dokładnie tyle ile powinien i ani ml. mniej. Z Mediolanu do Sosnowca spalił mi średnio 8,3 - jazda 140 na trasie, w mieście bez sportowych uniesień...
Z tym pogodzeniem się, to raczej właściciele benzyny mają problem, że tak dużo pali, bo mam w lokalu obok gościa, co ma 3.0 i ostatnio mi powiedział, że mu po mieście pali 7,6
  
 
W miescie pali 15.
Ale da sie zejsc do 10. I to potwierdzi pare osob, ktore tego probowaly.

A co do tych niedowiarkow, to chyba tylko to sa ci co 3.0 to na forum tylko ogladaja albo w TV. Wtedy w sumie nie ma co sie dziwic.

Bo w sumie "blogoslawieni sa ci co nie widzieli a uwierzyli"
  
 
Vino może chodziło o spalanie oleju silnikowego a nie paliwa???

Miej więcej jak w tym kawale.....Ty podnieś spalanie a ja zgaszę światła z wyłowionego motoru z czasów wojny .......
  
 
Mój przy ostrej jeździe pali 1 litr benzyny na 100km. W warsztacie powidzieli, że to normalne jak się jeździ na LPG

pozdro
3

[ wiadomość edytowana przez: 3 dnia 2005-07-14 12:14:07 ]
  
 
Człowieku, nowa Astra z silnikiem 2.0 na trasie przy super spokojnej jeździe tyle pali, więc nie nawijaj makaronu na uszy, że silnik starszej generacji o 1000cm3 większy, tyle pali, wiem że chciałbyś i możliwe że wyzerowałeś wskazania i po niewielkim odcinku spokojnie przejechanej trasy (bez zatrzymań i startów) sprawdziłeś spalanie i tyle pokazało...ale bez przesady...
  
 
Zabojad a co powiesz o mnie?
3982 cm3, 286KM i 400 Nm - i wynik 7,7 l/100 km z trasy 100 km.
Auto zaliczyło juz wiek 10-ciu lat.
Tez makaron ?
  
 
Cytat:
2005-07-14 12:52:49, zabojad pisze:
Człowieku, nowa Astra z silnikiem 2.0 na trasie przy super spokojnej jeździe tyle pali, więc nie nawijaj makaronu na uszy, że silnik starszej generacji o 1000cm3 większy, tyle pali, wiem że chciałbyś i możliwe że wyzerowałeś wskazania i po niewielkim odcinku spokojnie przejechanej trasy (bez zatrzymań i startów) sprawdziłeś spalanie i tyle pokazało...ale bez przesady...



Hahahahaha, komu tyle pali ????

Mysle ze ten ktos powinen albo oddac auto do naprawy albo zaliczyc ponownie kurs techniki jazdy.

Nic nie zerowalem. Ten wynik jest powtarzalny. I widze ze ci co sie oburzaja i nie wierza to klekociarze. No coz....w zwiazku z robiacym sie syfem w atomosferze mozemy zakonczyc temat niskiego spalania i jak chcecie to wierzycie a jak nie to nie. Mi to rybka.
A wasze diesla pala tyle ile pala, ze nie wierzyce, bo jezdzic nie potraficie i to wszystko. Bo skoro benzyna robi 7.2 to diesel powinien robic 6 (z umiejacym prowadzic) (chyba ze diesla waza 200 kilo wiecej od benzyn, waza?).

Cytat:
3982 cm3, 286KM i 400 Nm - i wynik 7,7 l/100 km z trasy 100 km.



No wlasnie, to co mowilem, ze jest pare osob co probowalo jechac w ten sposob. I mysle ze to nie jest ostatnie slowo boogiego auta. Jak by sprobowal jeszcze raz to by zszedl moze i nizej (chyba ze ma ciezsze auto od omegi).
Boogi ile wazy twoj monster ?
  
 
Co się tak zawiesiłeś na temacie naszych klekotów...ja ani razu nie napisałem złego słowa o 3.0, jedynie nie wierzę w to spalanie, bo mam kilku kolegów, co mają ten samochód w idealnym stanie i uwierz mi umieją jeździć, ale spalanie nie do osiągnięcia na naszych drogach nawet przy takich prędkościach...chyba że masz ustawiony silnik na minimalne spalanie...ale tego chyba nie da się za bardzo ustawić biorąc pod uwagę rozwiązania technologiczne tych napędów (w dobrym słowa tego znaczeniu), bo pewnie zaraz coś innego zaczęło by źle działać, poprostu musi być ustawienie w normie i wszyzstko chodzi jak trzeba. Gdybyś napisał, że na autobahnie jechałeś sobie 100-110 przez powiedzmy 300-400 km bez większych zatrzymań i przyspieszeń, to nie powiedziałbym ani słowa, bo wtedy spali 7L., ale u nas 7,2 średnia to nierealne...

Pozdro
  
 
A co to znaczy "umieja jezdzic" ? bo jezdza szybko ? bo umieja trzymac kierownice ? Bo jezdza dryftem, czy co tam jeszcze ?
To nie ma nic wspolnego z tym. Moze byc koles mistrzem street racingu i zapierdalaczem szos, a auto mu bedzie palilo duzo, nawet jek bedzie jechal wolno. Bo nie umie. Technika jazdy tu jest wazna. Jezdzic kazdy moze..... a palac malo tylko niektorzy, jak widac.
w ogole problem jest nieodosobniony. Nie chodzi tu tylko o omegi tylko o wszystkie auta - znam takich co pala malo samochodami, powszechnie uwazanymi za palace duzo, np. Lanos. Opinia publiczna jest ze pali osiem, a znam kogos kto nim przejechal 250kkm i mu palil 5.5 i mniej na 100. I nie na autostradzie. Tylko na trasie (np. Warszawa - Poznan).

A na autobanie to sie da zejsc ponizej 7. Jak bede jechal po naszej, to wezme i sprawdze. Obstawiam miedzy 6.5 a 6.8.

Cytat:
Gdybyś napisał, że na autobahnie jechałeś sobie 100-110 przez powiedzmy 300-400 km bez większych zatrzymań i przyspieszeń



Nie powiem tak, bo nikt tak nie robi (chyba ze specjalnie) i mowienie ze tak jechalem byloby bzdura. 8 z hakiem na autobahnie to bierze przy 140-160.
  
 
No to widać, tylko Ty masz dobrą technikę jazdy...reszta Świata to zapierdalacze bez mózgów...

Pozdro
  
 
Samochod wazy 1620, tyle jest w papierach.
Niżej sie chyba już nie da zejść. Ja jechałem na trasie 2 pasmowej, a potem normanlej. Jak jechałem po dwupasmóce to było 7,2l ale potem nie było juz takie płynnej jazdy i skoczyło.
Obroty były od 1200 do 1500 max.
  
 
Cytat:
2005-07-14 15:17:24, zabojad pisze:
No to widać, tylko Ty masz dobrą technikę jazdy...reszta Świata to zapierdalacze bez mózgów... Pozdro



Typowy przyklad reakcji "wiedzacych i umiejacych wszystko najlepiej".

Nie nie tylko ja tak umiem. Ma ja wiele osob. Najblizszy przyklad to Boogie. I jeszcze paru chlopakow z forum, ktory tez ropbili takie wyniki - poszukaj sobie, albo i nie bo im tez nie uwierzysz.

To prawda, ze wieksza czesc swiata nie ma. Tak juz jest.

Tak samo jak tylko 10% ludzi na ziemi ma swoj dom, prace, nie jest glodna i ma telewizor.