Pytanie dot sterowania radiem w kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moze orientuje się, czy można zamontować przyciski do sterowania radiem (CDR 500) do kierownicy, która tego nie ma?

Czy trzeba zmienić kierownice?

Pozdrawiam
~M

Ps. aaaa.... i czy trzeba kłaść instalację elektryczną do tego sterownika, czy jest wbudowana fabrycznie? (Oma CD '94 2.5V6 manual)
  
 
widziałeś może sterowanie w kierownicy w Omedze z 94 r ??
więc sam sobie odpowiedz na to pytanie
  
 
tak widzialem, nie mialem mozliwosci zweryfikwoania czy to byla oryginalna kierownica czy nie.

jeśli masz jakiś kłopot z odpowiadaniem po ludzku, to proponuje przeczytaj ostatni wers w swojej stopce.

pozdrawiam mimo wszystko.

Cytat:
2005-06-28 16:26:36, Res pisze:
widziałeś może sterowanie w kierownicy w Omedze z 94 r ?? więc sam sobie odpowiedz na to pytanie

  
 
Witam! Posiadam omege rocznik prod 96, modelowy 97 i mam do kupienia za symboliczny grosz takie przyciski. Czy w mojej omedze bedzie juz mozliwosc zamontowania tych przycisków?
  
 
Cytat:
2005-07-10 11:21:24, BBronx pisze:
(...)rocznik prod 96, modelowy 97 (...)



Ze jak ? jakis skok czasowo-przestrzenny ?
Chyb zamiast 97 mialo byc 94...
  
 
A o co Vino chodzi ??

Ja tez mam 96 rm 97
  
 
takVino modelowy 97.... a ja dalej nie wiem co z tymi przyciskami ...
  
 
Cytat:
2005-07-10 16:10:55, DrA pisze:
A o co Vino chodzi ?? Ja tez mam 96 rm 97



Jak moze byc model samochodu z 97 a produkowany w 96 ??

Nie kumam, dlatego sie dziwie.
  
 
Jeżeli ten model radia jest przystosowany do sterowania z kierownicy to przyciski możesz dokupić (nie trzeba zmieniać całej kierownicy). Komplet takich przycisków był nawet ostatnio wystawiony na allegro i poszedł chyba za ok. 100zł
  
 
Tak, tak, Vino, jesteś widzę nie dzisiejszy
Od chyba października każdego roku zmienia się rok modelowy, ale nie data produkcji.
  
 
A dlaczego tak robia ?
  
 
no to spoko mam CAR500 i z tego co wiem to on je obsługuje a przyciski mam za niecałe 30PLN
  
 
Wracająć do tematu. Czy komukolwiek udało się dołozyć przyciski do sterowania z kierwonicy? Zwłaszcza do modelu do CAR400 (podobno nim daje się też sterować). Sam się zastanawiam czy to jest wykonalne i czy nie dokupić przycisków lub całej kierownicy z guzikami. Czy trzeba samemu prowadzić kable od kierownicy do radia, czy są już położone (ewentualnie w jakich rocznikach)?
  
 
Nikt się nie kwapił, więc poszukałem sam .
Lista odtwarzaczy nadajacych się do przeróbki do sterowania z kierownicy:
Radia Opel
Schemat pilota i sposób podłączenia (jak ktoś ma talent Adama Słodowego sam może sobie wstawić dowolne przyciski ):
Piloty
I na koniec złącza ISO odtwarzaczy:
Złącza ISO
Czekam teraz na relacje z przeróbek. Ciekawi mnie czy kierownica nie mająca guzików umożliwia ich łatwe wstawienie bez cięcia plastików itp. Ktoś ma może tanio do sprzedania takie klawisze to chętnie sam pomajsterkuję i zdam relację.
Czy guziki ASTRA II ,ZAFIRA z allegro za 50 zł są kompatybilne?

[ wiadomość edytowana przez: mar_k dnia 2005-08-25 18:36:25 ]