Argenta 2.0ie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Chciałem poznać opinie osób które eksploatują/eksploatowały
fiatowską duemilę czyli silnik 2.0 na wtrysku boscha.
Chodzi mi głównie o niezawodność, dostępność i ceny części
układu zasilania .
Silnik który mam pochodzi z Argenty 2.0ie z 1983r. i będe go wstawiał do Caro.
Może ktoś dysponuje schematem elektryki z Argenty IE ?

PS.
Zostało mi trochę części z rozbiórki Argenty.
Zainteresowanym mogę wysłać wykaz mailem.
  
 
Cześć!!!

Schematy mam (trochę w głowie trochę na papierze) podaj maila to Ci wyślę. Części z Argenty mnie interesują więc wyślij wykaz na e-mail maciek_czer25@poczta.onet.pl
Co o silniku 2.0 Ie.
Jest bardzo trwały ja na jednym zrobiłem 220.000 km. Nie pali dużo jak na swoją moc i pojemność. Części dostępne są. Głównie jeżeli chodzi o takie rzeczy jak:
-tłoki
-panewki
-pierścienie
-uszczelniacze
-uszczelki
Nie ma z tym problemu (przynajmniej w Częstochowie)
Części do wtrysku lepiej niepytać tylko szukać używanych.
Przykładowo cena wtryskiwacza ok. 350 zł

Wielu posiadaczy 2.0ie jest na temacie Instalacja elektryczna Argenta
  
 
Masz może jeszcze obręcze z tego auta ?

Pozdrawiam
Slawo
  
 
Cytat:
2003-03-06 17:41:52, Maciek_czer pisze:
Części dostępne są. Głównie jeżeli chodzi o takie rzeczy jak:
-tłoki
-panewki
-pierścienie
-uszczelniacze
-uszczelki
Nie ma z tym problemu (przynajmniej w Częstochowie)
Argenta


Witam - mam prośbę jezeli mógłbys prawdzic po ile i czy są tłoki do 2.0 DOHC na 2 szlif - bardzo są mi potrzebne - bardzo Cię proszę
  
 
Zadzwoń sobie do InterCars'u oni mają tłoki. Ale cena...............
  
 
Cytat:
2003-03-07 08:55:05, SirNazgul pisze:
Zadzwoń sobie do InterCars'u oni mają tłoki. Ale cena...............



Wiem dzwoniłem - cena odpada z przyczyn wiadomych - szukam moze ktos ma np. tłoki z Gorzyc na +0.4 ? do 2.0 DOHC ? W GOrzycach byly swego czasu po 35zł/szt. razem z sworzniem bez pierscieni. A przy okazji - moze ktos z Was ma na zbyciu takowe ?
  
 
A do regeneracji już się nie nadają ? Ja swoje zregenerowałem.
  
 
Ja też bym prosił o wykazik części które Ci zostały blady132@poczta.onet.pl
  
 
Leo ja też poproszę o wykaz części mj_waw@wp.pl
  
 
Mam jeszcze jedno pytanie.
jaki moment obrotowy osiąga silnik 2.0ie bo
2.0 gaźnik 82KW/112KM i 161Nm
2.0ie 90KW/122KM i ???Nm
  
 

z tego co się orientuje:
2.0 wtrysk 122/5300obr , 172/3500obr
  
 
Hej

jezeli kogos interesuje to znajomy ma do sprzedania tloki do 2.0 na 5 szlif - 85mm w cenie 300 zeta. tloki nie sa plaskie tylko wypukle i nizsze po bokach . sprezanie liczylem i bedzie takie same.
pierscienie sa dostepne na taki szlif.

Pozdrawiam
Boguslaw Tabasz
  
 
Były polskie tłoki własnie na drugi szlif po jakieś 50zł/szt. w czerwcu 2002. Robiłem kumplowi remont więc pamiętam. Te tłoki sa oczywiście polskie. Pierścienie można nabyć w firmie PRIMA w Łodzi. Ale nie pamietam ile kosztują (napewno nie były drogie)
  
 
Maćku - mam prosbę - jezeli mozesz w poniedziałek sprawdzić czy są jeszcze i podać mi ich nadwymiar dokładnie -czy to +0,4 ? Proszę Cie bo dla mnie to w tej chwili sprawa gardłowa - jezeli byłyby - proszę kliknij mi na GG 1054653 - dogadamy sie moze co do ew. zakupu i przesyłki - mysle ze mógłbym Cie o to prosic ? Bardzo mi zależy na tych tłokach- jezeli są faktycznie +0,4
  
 
Czy orientuje się ktoś ile kosztuje czujnik położenia wału korbowego do w/w silnika, i czy jest zamienny np. z GLI
Z góry dziękuje za odpowiedź.
  
 
Używany czujnik może kosztować ok 70zł
  
 
Mam Poldka na wtrysku zasilany gazem. Oto moje pytanie, czy bedzie pasowalo urządzenie wtryskjace gaz (parownik) do wtrysku w silniku fiata 132 ie.???
  
 
Cytat:
Mam Poldka na wtrysku zasilany gazem. Oto moje pytanie, czy bedzie pasowalo urządzenie wtryskjace gaz (parownik) do wtrysku w silniku fiata 132 ie.???


Parownik nie jest urządzeniem wtryskującym gaz.Chodzi Ci chyba raczej o mikser.Nie jest to drogi element,więc nawet jak nie pasuje zakładasz inny mikser i po wszystkim.Wszystko zależy od średnicy przewodu dolotowego,w którym jest on zamontowany.Jeśli chodzi o parownik to pasować będzie.Pozdrawiam!