Diesel na olej roślinny !!! - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W Krakowie jest jedna stacja na kamiennej gdzie można kupić tak zwany Bioester. Różnica w stosunku do ropy to jakieś 10 procent tylko. Z zebranych informacji na necie nie można jednoznacznie określić czy jest to dobre czy złe dla samochodu.
Niektóre osoby twierdzą iż samochód staje sie mulasty, inni że wręcz przeciwnie. Jedni piszą że spala więcej , a inni że mniej. Jedni piszą że zapycha filtry, wtryskiwacze , inni że nie maja takich problemów. Wszyscy są zgodni że są problemy z odpalaniem w zimie.
Brak wiarygodnych danych na temat wpływu bioestrów na silnik. Sam producent bioestru czyli orlen zaleca kontakt z producentem danego samochodu czy mozna używać tego produktu. Oczywiscie nie daje żadnej gwarancji, jak ci walnie silnik to już twój problem.
Wnioski. Dawniej wydawałem około 7 tysięcy na wache teraz jakieś 4000 tysiące bo mniej jeżdże. Używanie Bioestru to oszczędność jak dla mnie 400 zł na rok byłaby. Jak wiecie taka kwota to są drobne i niewiele można zrobić w serwisie ) Jak miałbym ryzykować kondycje mojego samochodu dla 4 stówek na rok to byłbym po prostu nierozsądnym człowiekiem.
Zreszta pisałem juz kiedyś iż produkcja Bioestru jest NONSENSEM z ekonomicznego punktu widzenia. Wydobycie i produkcja oleju napędowego jest o wiele tańsza. Zresztą musi być tańsza bo wystarczy dziure w ziemi zrobić i wacha leci ) A bioester musimy chodować bo jest robiony z roślin czyli o wiele wiecej zachodu jest. Oba paliwa obłozone są zajebistą akcyzą która sprawia że każda realna kalkulacja opłacalności weźmie w łeb. Ekologów musze zmartwić bo produkcja bioestru wymaga dużo większego nakładu energii. Jednym słowem wielka lipa. Niech obniżą akcyze na bioester aby był za 50% ceny oleju napedowego to wtedy pogadamy. Ale wtedy po co produkować bioester jak na olej napedowy też można akcyze obniżyć? Wymyślcie samochód na wode a dowalą wam akcyze za samo posiadanie takiego urządzenia ) Pozdro.
  
 
Ja to pwiem tyle jak zaczna robic silniki na olej roslinny to bede lał, na razie mam silnik na olej napedowy.
Ludzie zakladaja LPG i nie moga znaleźć specjalistow ktorzy to dobrze zrobia i wyreguluja to co dopiero z olejem jadalnym.

Zreszta jakby ktos z was wiedzial ile jest dodatkow oleju smarownego mechanicznego w masłach i margarynch to by wymiekł
  
 
Cytat:
2009-02-17 09:35:32, Cromm pisze:
Ja to pwiem tyle jak zaczna robic silniki na olej roslinny to bede lał, na razie mam silnik na olej napedowy. Ludzie zakladaja LPG i nie moga znaleźć specjalistow ktorzy to dobrze zrobia i wyreguluja to co dopiero z olejem jadalnym. Zreszta jakby ktos z was wiedzial ile jest dodatkow oleju smarownego mechanicznego w masłach i margarynch to by wymiekł


Ciiiiiiiicho bo kolega Lmarek uslyszy i zamiast wybierac z kumplami w piwnicy frytki z jadalnego ,zacznie topic maslo na patelni,albo co gorsza wpychac do baku cale kostki.
I znowu maslo bedzie na kartki,ze o teleranku nie wspomne....

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-02-13 21:58:05 , Tragbier pisze:
niedługo to nie tylko motor będziesz robił ale jeszcze zawieszenie


Niema obawy, auto ma ladownosc 750 kg, To nie Toyota
Jezeli chodzi o motorek to za oszczednosci moge juz miec dwa


Cytat:
2009-02-17 18:40:47, Bigelektron pisze:
Ciiiiiiiicho bo kolega Lmarek uslyszy i zamiast wybierac z kumplami w piwnicy frytki z jadalnego ,zacznie topic maslo na patelni,albo co gorsza wpychac do baku cale kostki. I znowu maslo bedzie na kartki,ze o teleranku nie wspomne....



Eeeeeeeee tam niema sprawy widzialem juz jak jezdza na tluszczu. Po prostu do odpowiedniego zbiornika wkladane sa bloki smalcu i innego tluszczu. Zbiornik jest tak przygotowany ze topnieje to i plynie przewodami do pompy wtryskowej. Cos w rodzaju systemu dwuzbiornikowego.
Moj ma przebieg na roslinnym juz ponad 85.000 km i ma sie bardzo dobrze.
  
 
Hallo Bigelektron,
ja tak tylko dla odswiezenia informacji. Moja Zafira ma obecnie przebieg 140.000 km i z tego 120.000 km na oleju roslinnym lub posmazalniczym. Jedynie co mi wysiadlo to pilot do otwierania drzwi , a to by bylo napewno zadanie dla ciebie .
  
 
Cytat:
2009-02-13 21:58:05, Tragbier pisze:
niedługo to nie tylko motor będziesz robił...



motor ???? ten juz przetrawil 15.000 litrow oleju roslinnego
  
 
Cytat:
2010-11-10 10:14:02, l_marek pisze:
motor ???? ten juz przetrawil 15.000 litrow oleju roslinnego




-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
Tak tak Stary ty twoj olej i ta ladownosc 750 kg moze jeszcze masz ten model na blizniakach z tylu?
Zawsze jak ide wyrzucac smieci,to z hasioka wystawia glowe taki chlop,i patrzy na mnie jak na idiote ...No bo chyba jestem idiota ze wyrzucam tyle dobrych rzeczy na smietnik i jedzenie kupuje w hipermarkecie,skoro tutaj mozna sie i ubrac i przyzywic.
Na dodatek wyglada na szczesliwego i zadowolonego.
Pewnie gdy nadejda czasy Madmaxa to bede lal do baku co popadnie,ale narazie nie musze.Moj 2.0 tdci smiga jak marzenie i malo pali wiec nie bede experymentowac.

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2010-11-13 11:50:04 ]
  
 
Cytat:
2010-11-13 11:45:02, Bigelektron pisze:
...Zawsze jak ide wyrzucac smieci,to z hasioka wystawia glowe taki chlop,i patrzy na mnie jak na idiote...No bo chyba jestem idiota...



Niebede tutaj przyznawal racji temu ze smietnika. Musisz ocenic to sam.
Jezeli zaplaciles za swoje cacko 92.000 i placisz dalej to tez jest pewien powod do zadowolenia ze ma sie cos na co mozna wydawac pieniadze. Policz ile kosztowalo zatankowanie auta ktorego przebieg osiagnal 200.000 km. Dodaj do tych 92.000 zl i jaka sume utyskasz
Ja natomiast od sumy 20.000 € ( tyle zaplacilem za moje cacko )odejmuje kazda kwote ktora musialbym wydac na stacji benzynowej ( bo to co leje mam za frajer z imbisuw i restauracji ), a auto ma juz przebieg 184.000 km
Cytat:
Moj 2.0 tdci smiga jak marzenie i malo pali wiec nie bede experymentowac.


To istnieje prawdopodobienstwo ze moje wzale niepali i tez smiga
  
 
A to Big Elektron furdem jeżdzi a czemu nie tojką
  
 
Cytat:
2010-11-15 01:32:40, rng17 pisze:
A to Big Elektron furdem jeżdzi a czemu nie tojką


Widać ma uraz.
  
 
Przeróbka na olej rzepakowy jest możliwa i sprawdza się ( w samochodach ciężarowych). Od 4 lat mamy w testach samochód Renault Premium 6x4 która jeździ w zabudowie chłodni, silnik 11l.
Auto przejechało 427000 km i były wymieniane jedynie 2 pompowtryski, auto było przerobione od nowości w Dani na specjalne zamówienie. Sądząc po oszczędnościach wymiana 2 pompowtryskiwaczy to nie wielki koszt. Najgorsza wada to odpowietrzenie układu po wymianie filtrów i zapach po odpaleniu


https://images40.fotosik.pl/615/e160d0da4e37b599gen.jpg
https://images39.fotosik.pl/627/fd1519087b8f23eegen.jpg
https://images35.fotosik.pl/448/dffb0e592d26e65dgen.jpg
https://images35.fotosik.pl/448/cafdc069abdb83e6gen.jpg
  
 
Cytat:
2011-02-15 23:44:40, gun20 pisze:
Przeróbka na olej rzepakowy jest możliwa i sprawdza się ( w samochodach ciężarowych). Od 4 lat mamy w testach samochód Renault Premium 6x4 która jeździ w zabudowie chłodni, silnik 11l. Auto przejechało 427000 km i były wymieniane jedynie 2 pompowtryski, auto było przerobione od nowości w Dani na specjalne zamówienie. Sądząc po oszczędnościach wymiana 2 pompowtryskiwaczy to nie wielki koszt. Najgorsza wada to odpowietrzenie układu po wymianie filtrów i zapach po odpaleniu https://images40.fotosik.pl/615/e160d0da4e37b599gen.jpg https://images39.fotosik.pl/627/fd1519087b8f23eegen.jpg https://images35.fotosik.pl/448/dffb0e592d26e65dgen.jpg https://images35.fotosik.pl/448/cafdc069abdb83e6gen.jpg


A w ciezarowkach to jestem za jak najbardziej tam jednak sa wyzsze cisnienia wtrysku i wieksze otwory w koncowkach,i pewnie na mazucie tez by poszlo.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Polska mentalnośc nie zna granic

Ludzie jakie przeróbki auta na olej roślinny o co wam chodzi?? Zamiast marnować na jakieś przeróbki pieniądze lepiej jedzcie na wakacje.

Posiadam Opla Astre 1994r 1.7D leje olej roślinny i śmigam całe lato jedynie zimą tankuje rope i to wszystko bez żadnej przeróbki.

Olej roślinny nadaje siędo silników Diesla, ale tylko tych najprstszych czyli bez pompo wtrysków itp. Moja dziewczyna posiada Audi A4 1998r 1.9 TDI i też leje jej do auta olej roślinny i śmiga aż miło nawet mocy nie straciło żadne z naszych aut. Nie wierzycie zapraszam na pokaz
  
 
Halo Tematik87,
niestety tak jest ze przerobka raczej jest konieczna aby jezdzic caly rok, a nietylko latem, wtedy ma to sens oszczednosci. Przeciez wydatek na przerobke to nie tak wielkie pieniadze w porownaniu ile mozesz zaoszczedzic.
Ja wydalem na przerobke ponad 500 € i przejezdzilem juz okolo 20.000 litrow oleju, Przelicz ile musialbym wydac na olej napedowy.

Halo Bigelektron,
Moja zafira przejechala juz 200.000 km na oleju i idzie na sprzedaz bo za oszczednosci kupuje nowe "cacko"
  
 
Cytat:
2011-04-23 10:28:44, l_marek pisze:
Halo Tematik87, niestety tak jest ze przerobka raczej jest konieczna aby jezdzic caly rok, a nietylko latem, wtedy ma to sens oszczednosci. Przeciez wydatek na przerobke to nie tak wielkie pieniadze w porownaniu ile mozesz zaoszczedzic. Ja wydalem na przerobke ponad 500 € i przejezdzilem juz okolo 20.000 litrow oleju, Przelicz ile musialbym wydac na olej napedowy. Halo Bigelektron, Moja zafira przejechala juz 200.000 km na oleju i idzie na sprzedaz bo za oszczednosci kupuje nowe "cacko"


a po ile olej kupujecie bo chyba opał wychodzi taniej
  
 
Cytat:
2011-04-23 12:17:43, rng17 pisze:
a po ile olej kupujecie bo chyba opał wychodzi taniej



Kupowany olej to dla mnie juz historia, od kiedy mam dostarczycieli posmazalniczego, kozystam z darmowego zaopatrzenia. Mam go tyle ze miesieczne nadwyzki dochodza do 300 litrow i po 1 € mozna zrobic dobra kase. Napedowy kosztuje u nas nawet 1,49 €
  
 
Cytat:
2011-04-23 10:28:44, l_marek pisze:
Halo Bigelektron, Moja zafira przejechala juz 200.000 km na oleju i idzie na sprzedaz bo za oszczednosci kupuje nowe "cacko"



napisz prawdę dlaczego idzie na sprzedaż
  
 
jak bym miał za free to też bym smigał
  
 
Cytat:
2011-04-23 10:28:44, l_marek pisze:
Halo Tematik87, niestety tak jest ze przerobka raczej jest konieczna aby jezdzic caly rok, a nietylko latem, wtedy ma to sens oszczednosci. Przeciez wydatek na przerobke to nie tak wielkie pieniadze w porownaniu ile mozesz zaoszczedzic. Ja wydalem na przerobke ponad 500 € i przejezdzilem juz okolo 20.000 litrow oleju, Przelicz ile musialbym wydac na olej napedowy. Halo Bigelektron, Moja zafira przejechala juz 200.000 km na oleju i idzie na sprzedaz bo za oszczednosci kupuje nowe "cacko"


A moj diesel zrobil dopiero 55 tys bule za ultimate 5.30 zl za litr zaciskam zeby i zamierzam go sobie szanowac ,bo to ostatni porzadny diesel jakiego mozna kupic bez filtra czastek stalych.
Jak bym chcial oszczedzac na samochodzie to bym sobie kupil Daewo na gaz.
Jazda samochodem to jedna z przyjemnosci ktora sprawia mi frajde wiec taki a nie inny samochod kupilem sobie na ucieche...a nie po to aby oszczedzac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
może czegoś nie łapie ale jak bym nie zwracał uwagi na ceny paliw tylko na frajdę z jazdy to woził bym się turbobenzyną a nie klekotem ale nie każdego stać na takie luksusy no i czasami samochód służy do pracy i średnia z tego radość . Więc jeśli cię stać na ultiamaita to tylko pogratulować .ps. jakbyś o niego nie dbał to i tak coś się zpsuje