Grubość tarcz w 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie posiadam książki o ładzie 2107,więc zapytuję:jaka jest dopuszczalna granica po przetoczeniu tarcz hamulcowych
Zmieniałem ostatnio przednie łożysko i stwierdziłem,że są przetaczane przez poprzedniego użytkownika.


[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-05-22 16:21:04 ]
[ powód edycji: korekta tytulu ]
  
 
Minimalna dopuszczalna wynosi- 9mm. Tyle podają. Ale nic nie znalazłem jaka może być po przetoczeniu. Przypuszczam że nie ma to znaczenia, a ktoś poprostu je przetaczał bo mogły być skrzywione.
  
 
Dzięki za informację. Grubość u mnie wynosi 8,5mm.W związku z tym czy wymiar ten ma jakiś wpływ na działanie hamulców
  
 
Cytat:
2003-04-13 19:15:47, Cinek pisze:
Dzięki za informację. Grubość u mnie wynosi 8,5mm.W związku z tym czy wymiar ten ma jakiś wpływ na działanie hamulców


Witam,
grubosc tarczy ponizej minimum grozi w przypadku cieniutkich klockow hamulcowych ze nagle stracisz hamulec (tlok hamulcowy wysunie sie poza dopuszczalny zakres i poleci plyn hamulcowy) albo zablokuje Ci kolo (tlok sie wysunie i juz nie powroci). Pozatym w ekstremalnych sytuacjach tarcza moze peknac i..... dalej juz sobie sam wyobraz co sie bedzie dzialo
  
 
E tam ja jezdzilem i mialem 4 mm

Ps. Na szczescie mam juz nowe
  
 
W Peugeotach 106 nominalna grubośc tarcz hamulcowych wynosi 4 mm, ale on waży połowę tego co Łada.

Nominał Łady ma 11mm, a minimum to 9 mm.
Na każdej tarczy (no chyba, że toczył ją Pan Czesiek z bryły żeliwa) powinna mieć naniesione gdzieś w okolicach oszadzenia na piaście minimalną grubośc tarcz, poniżej którego należy ją wymienić.



  
 
Tak jak poprzednicy - doradzam wymianeCienkie tarcze szybko sie grzeją i po kilkukrotnym gwałtonym hamowaniu tarcza lubi sie przegrzać , zdeformować .
Paweł
 
 
Grubość tarcz u mnie poniżej dopuszczalnej granicy i najwyższy czas wymienić na nowe
  
 
ja wymieniałem profilaktycznie po zakupie autka, razem z klockami. i teraz mam spokój.
  
 
Nie ma sensu przetaczać. Koszt jednej tarczy to ok 30 zł, a zawsze pewniej i bezpieczniej
  
 



Syvo, nie załadujesz obrazka z własnego dysku. musisz go najpierw umieścić na jakimś serwerze. Góral

NIECH MOC ŁAD BĘDZIE Z WAMI ! ! !