Problemy z zaplonem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam wielki problem - moja samara od czasu do czasu w czasie jazdy traci iskre na swiecy i nie daje sie zapalic. Ostatnio zostala przerobiona na GAZ. Wymienilem palec, swiece, przewody wysokiego napiecia, modul (komutator) i dalej to samo. Zauwazylem troche oleju w kopulce gdzie jest palec rozdzielczy - tam jest chyba aparat zaplonowy - czy moze to pyc powod ? ... a moze jeszcze jakies inne propozycje ?

dzieki za pomoc
koba@irc.pl
koba@irc.pl
  
 
jesłi wymieniałeś moduł to sprawdź jeszcze czy nie wysunęly Ci sie kabelki zwtyczki, która do niego wchodzi. ja miałem taką sytuację ,zenie mogłem odpalić a grzebałem wcześniej przy module i to była przyczyna. Możesz jeszcze wymienic cewkę, ale to raczej rzadko sie psuje ( ale mozliwe).Odrobina Oleju w aparacie nie powinna być tego przyczyna ale powienieś wymienic simmering (takąuszczelkę)na wałku.
Paweł
 
 
Może jednak cewka, miałem to samo, wszystko wymienione (oprócz cewki) i dalej nic. Po założeniu innej cewki (na próbę nawet nie nowej), wszystko minęło jak ręką odjął.
pozdr
  
 
W ładziankach nikt nie zrozumie zapłonu!!! Wymieniłem aparat zapłonowy na nowy, i ładzianką nie szło jechać!!! Wymiwniłem na kolejny i już szła beż problemów!!! Najciekawsze że oba były identyczne i tak samo regulowane!!!
  
 
Miałem podobny problem po założeniu gazu,powymieniałem trohe żeczy a ona stawała mi jak osioł nr7.wymieniłem przerywacz izwiększyłem przerwe od tamtej pory jest ok.
  
 
Z LPG czy bez trzeba się sporo czasem nad zapłonem nakombinować!!