Trzy różne dziwne dźwięki ... - pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
1. Czym może być spowodowane stukanie w silniku, które objawia się stukotem wzrastającym wraz ze wzrostem obrotów. Myślałem że to może dźwigienki zaworowe się skończyły ( brzmi jakby były za duże luzy zaworowe ), ale rozebrałem, wsadziłem inną klawiature i dalej dupa :( . Mam wrażenie że to są dźwieki z okolic głowicy. Najgłośniej jest na zimno, po nagrzaniu stuka bardzo cicho ( prawie niesłyszalnie ) , bardzo to słychać też pod obciążeniem ( na zimnym i na ciepłym ) - coś jakby spalanie stukowe ( na ucho ), ale to nie to, bo zapłon jest ustawiony ok .

2. Kolejne stukanie, tym razem brzmi to tak jakby coś się odkręciło w tylnej półce . Słychać szczególnie mocno po odjęciu gazu. Ewidentne latanie czegoś gdzieś z tyłu, uderzanie czegokolwiek w silniku wykluczam. Nie jest to napewno związane z pkt. 1 .

3. Dziwne odgłosy wydawane przez skrzynię biegów przy hamowaniu silnikiem ( na każdym biegu ), brzmi to tak jakby coś się tam mieliło . Olej w skrzyni jest i z zewnątrz nie widzę żeby o coś ocierała bądź stukała.

Sugerujcie i pytajcie, może przypadkiem dzięki wam uda mi się do czegoś dojść, bo doprowadzają mnie te odgłosy do szewskiej pasji .

Pozdrawiam
  
 
1. jak dla mnie stukowe... nie tylko zaplon tu odgrywa role ale tez st. sprezania, slabe paliwo...
  
 
1.LUz zaworowy ? dobrze ustawiles ? ciichnie po nagrzaniu
mozliwe ze to jest to.
Jaki to dziwek ?stuka jak maszyna do pisania ? :]
  
 
jezeli chodzi o pytanie nr 1 to ja mam to samo i tez nie potrafie tego zdjagnozowac ;(
  
 
Po nagrzaniu silnika chyba latwiej o stukowe
i byloby wyraziste
dochodziloby do przegrzania silnika i stracilby moc
Pamietam jak z kumplem jezdzilismy malcem na gazolinie :)
silnik przechodzil takie katusze ze szok :) na wysokich obrootach wolal "dobij mnie" :D
  
 
Cytat:
2003-03-09 20:29:18, schwepes pisze:
1. jak dla mnie stukowe... nie tylko zaplon tu odgrywa role ale tez st. sprezania, slabe paliwo...



Przestawiałem zapłon na słuch i jestem w stanie wyodrębnić stukowe spalanie, paliwo wykluczam bo jest tak od dawna i nieważne gdzie tankuję, sprężania nie sprawdzałem, ale jak wykręcam korek wlewu oleju to nie dmucha praktycznie ( głowica ok ), to samo jest jak wyjmę bagnet pomiaru poziomu oleju ( cylindry, pierścienie i tłoki też ok raczej ), ale mam możliwość sprawdzenia ciśnienia, więc to zrobię :) .

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2003-03-09 20:30:15, BARRY pisze:
1.LUz zaworowy ? dobrze ustawiles ? ciichnie po nagrzaniu
mozliwe ze to jest to.
Jaki to dziwek ?stuka jak maszyna do pisania ? :]



Mniej więcej to jest taki właśnie odgłos. Luzy zaworowe ustawione są poprawnie, tzn. książkowo.
Podobny dźwięk pojawił się kiedyś jak przypadkiem kumpel dostał uszczelkę pod głowicę z 600 i założył ją do 650. Ale uszczelka to napewno nie jest, bo ja tego nie dotykałem, a wcześniej tego nie było...

Pozdrawiam
  
 
to na pewno nie stukowe, bo stukowe albo byłoby pod dużym obciążeniem (a zakładam, że nie masz na tyle doprężonego motoru)-nagle wciskamy gaz , albo na wysokich obrotach, więc to na 99% nie to. wydaje mi się jednak, że to zawory, a może się jakimś cudem pierścień powiesił na tłoku??
co do punktu 3 to też mam coś podobnego, jak dojeżdzam gdzieś na biegu na niskich obrotach, to słyszę takie gyyyyyrrrrry ggggggyrrrrrr z lewej strony, jeszcze nie patrzyłem co to jest, ale wydaje mi się że to przegub lub łożysko
  
 
Cytat:
2003-03-09 21:20:20, widynek pisze:
to na pewno nie stukowe, bo stukowe albo byłoby pod dużym obciążeniem (a zakładam, że nie masz na tyle doprężonego motoru)-nagle wciskamy gaz , albo na wysokich obrotach, więc to na 99% nie to. wydaje mi się jednak, że to zawory, a może się jakimś cudem pierścień powiesił na tłoku??
co do punktu 3 to też mam coś podobnego, jak dojeżdzam gdzieś na biegu na niskich obrotach, to słyszę takie gyyyyyrrrrry ggggggyrrrrrr z lewej strony, jeszcze nie patrzyłem co to jest, ale wydaje mi się że to przegub lub łożysko



Z tą skrzynią jest tak, że brzmi mi to mniej więcej z okolic wałka sterowania wewnętrznym mechnizmem zmiany biegów. Odgłos pojawia się tylko i wyłącznie przy hamowaniu silnikiem, im większa prędkość tym częstotliwość robienia grrr grrrrr jest większa :( .

Pozdrawiam
  
 
zle przeczytalem (na odwrot)... jak jest glosniejsze na zimnym silniku a potem cichsze to to sa raczej za duze luzy zaworowe
  
 
Cytat:
2003-03-09 20:08:21, Swiko pisze:
3. Dziwne odgłosy wydawane przez skrzynię biegów przy hamowaniu silnikiem ( na każdym biegu ), brzmi to tak jakby coś się tam mieliło . Olej w skrzyni jest i z zewnątrz nie widzę żeby o coś ocierała bądź stukała.
Pozdrawiam




Ja miałem dokładnie to samo na starej skrzyni biegów. I właśnie dlatego mam teraz inną skrzynię biegów. Okazało się, że połowa zębów (no przesadzam trochę, ale dużo ich było) była pourywana i latała luzem w środku. Po jakichś 500 km jazdy z takimi odgłosami skrzynia dokończyła swój żywot całkowicie się rozsypując.
  
 
Cytat:
Ja miałem dokładnie to samo na starej skrzyni biegów. I właśnie dlatego mam teraz inną skrzynię biegów. Okazało się, że połowa zębów (no przesadzam trochę, ale dużo ich było) była pourywana i latała luzem w środku. Po jakichś 500 km jazdy z takimi odgłosami skrzynia dokończyła swój żywot całkowicie się rozsypując.



Moja już tyle gdzieś zrobiła też . W środę wyleję olej, a nóż może zębów też trochę tam odszukam . Ostatnio miałem z nią całą masę problemów, więc też o tym sobie pomyślałem .

Pozdrawiam
  
 
ze skrzynia jest tak że rozleciały sie najprawdopodobniej łozyska i mechanizm różnicowy wydaje dziwne dzwięki niekoniecznie tryby sie zepsuły może wystarczy tylko wymiana połowki skrzynki :)
  
 
Cytat:
2003-03-09 20:08:21, Swiko pisze:

2. Kolejne stukanie, tym razem brzmi to tak jakby coś się odkręciło w tylnej półce . Słychać szczególnie mocno po odjęciu gazu. Ewidentne latanie czegoś gdzieś z tyłu, uderzanie czegokolwiek w silniku wykluczam. Nie jest to napewno związane z pkt. 1 .


Pozdrawiam



To już rozwiązałem, problemem była tylna klapa, po prostu latała jakoś tak dziwacznie. Dwustronna taśma klejąca rozwiązala sprawę .

Pozdrawiam