Chce zamontowac glosniki w tylnej półce-POMOCY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Po pierwsze jestem tu nowy wiec witam wszystkich Jestem szczęsliwym posiadaczem własnego auta jakim jest seat ibiza II Ponieważ nie mam radia w bardzo najblizszym czasie planuje jego zakup i chce zamontowac rownież głośniki w tylnej półce.Jednak mam troszeczke inna wizje tego co chce zrobić i prosze was o pomoc czy tak jak myśle bedzie dobrze.
Chce zamontowac głośniki woofery na tylniej półce 135mm jednak nie chce wycinać dziury w półce lecz zamontować je od spodu tak aby nie były widoczne siedząc w kabinie.Myśle aby zastosować pierścień MDF aby membrana od gośników nie dotykała powierzchni półki.A wiec woofery na tylnej półce a tweetery w przedniej częsci auta w desce (jest tam fabryczne miejsce na tweetery)Do tego oczywiście zwrotnice.
Co myślicie o moim pomyśle montarzu tych głośników w tylnej półce? Czy nie strace dużo(badź mało)na dźwieku?Chodzi mi o to czy ta półka nie bedzie zbytnio głuszyła dźwięku? Myśle również o użyciu maty bitumicznej żeby wygłuszyć bagaznik. Jak myślicie? Wyraźcie swoją opinie. Czekam na odpowiedzi.
pozdr
Szymon
  
 
Witam
Jaki jest rok producji tej ibizy?
  
 
Cytat:
2005-12-18 13:05:21, leemarvin pisze:
Witam Jaki jest rok producji tej ibizy?


1994 to juz sa te smukłe ibizki nie kanciaki
  
 
No to powiem Ci, że mam lekkie pojęcie o ty, bo sam jestem "szczęśliwym posiadaczem Cordoby z 99`, więc wnętrze mamy dokładnie takie samo.
PO pierwsze p0oczytaj sobie na tym forum temat zaczęty przeze mnie, zatytuowany: Tylna półka Cordoba 99`. Tam jest parę ciekawych rzeczy, których się dowiedziałem od pewnego specjalisty ( i do tego przedstawiciela płci pięknej o imieniu ANIA), która to odradziła mi całkowicie zakładanie głośników na tył samochodu.
Po drugie w tym szalonym aucie jest z przodu mnóstwo miejsca na głośniki, które potrafią już porządnie zagrać, a nie jak w innych autach , gdzie przewidziane jest miejsce na 100 i nic poza tym. W drzwiach masz miejsce na woofery 165mm, do tego jakieś tweetery, lub 100mm można założyć w podszybie. Ja bym polecał założenie tweeterów nie w pobszybiu, pod tymi maskownicami, ponieważ wtedy gubi się trochę ładny dzwięk syków. W tym tygodniu zaczynam pracę nad zamontowaniem tweeterów w maskownicach bocznych lusterek ( trójkątach), ponieważ w słupkach nie da rady i szkoda mi je ciąć. Uwierz mi, że dobrze zrobiony przód zagra o niebo lepiej niż jakieś 130 na tyle i jeszcze pod półką, szczególnie, że ona nie jest z papieru, tylko ze sklejki, więc napewno sporo wytłumi. Proponuje zrób sobie tak jak ja opisałem w tamtym temacie, lub coś w tym stylu.
  
 
z tymze u mnie jest troszeczke inaczej bo ja nie mam miejsca na glosniki w drzwiach.Mam wersje podstawową tej ibizy.Mam glosniki z tylu tam gdzie jest ich miejsce po bokach ale cholera wie co to jest i czy wogole gra no i miejsce w desce ale nie sciagalem jeszcze maskownicy bo boje sie ze cos polamie ludzie mowia ze jest tam malo miejsca i ze tylko zmieszcza sie tam tweetery wiec tym sie zasugerowalem. wiec nie wiem czy pozostac przy opcji glosniki w tylniej polce czy na razie podlaczyc radio do tych glosnikow co sa z tylu po bokach i w miedzyczasie myslec jak zamontowac lepsze...
  
 
A to ciekawe, że nie ma miejsca w przednich drzwiach na głośniki, nie wiedziałem, że tak było w starszych modelach. A czy maskownice przednich głośników wdesce rozdzielczej są takie:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76420307
Jeśli tak, to spokojnie wchodzą tam 100mm głosniki, ale sa też spcjalnie robione, chyba przez philipsa wysokotonówki w obudowach, które pasują w te dziury, widziałem pare takich na allegro i nawet ciekawie grają jak na swoja cenę.
A czy wnętrze masz takie i panele drzwi przednich jak na tym zdjęciu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C724057
czy inne?
  
 
tak zaslepki sa dokladnie takie same. a czy mozna spotrac jakies dobre glosniki ktore beda "dawac" dobry bass 6''X9''? bo to chyba takie wchodza po dwoch bokach od tylniej polki...
  
 
Pewnie Alpine, Pioneer, Blaupunkt, do którego ja się osobiście przekonałem, no i oczywiście już lepsze marki Rockford, JBL, INFINITY, i sprzęty polecane przez wspomnianą już wcześniej panią profesjonalistkę o dzwięcznie brzmiącym imieniu ANIA : proa-simplexy, vify, hertze, ale to są już spore wydatki, które napewno jednak odwdzięczą się pięknym brzmieniem.NIe polecam oczywiście wszystkiego co ma popisane na opakowaniach 600W i tym podobne firmy: buszmeny, czy jak im tam jest i cała reszta spółki.
Widze, że ciężko cię odwieść od pomysłu tylnych głośników, ale poczekaj do jutra, gdy zapewne przyjdzie do pracy ANNA, ona Ci to wytłumaczy fachowo i w magiczny sposób sprawi, że zrezygnujesz z tylnych grajków.
A ile chcesz przeznaczyć na głośniki na tył? Może lepiej suba do bagażnika, jeśli interesuje Cię tylko bas, bo tuby nie polecam (niestety sam mam JBL GTO 1200T i żałuje strasznie że to kupiłem )
  
 
Witam!
Ja nie posiadam seata tylko VW ale pozwole dorzucic pare słów od siebie

Co do tych głosników na tyle to pomysł nie jest tak do końca chybiony...ja wiem ze teraz naraże sie wszystkim opetanym przez Anię ale trudno, wszyscy wielcy tego swiata byli przesladowani...żartuje oczywiscie, przejdźmu do konkretow nie każdy ma mozliwośc , zaplecze a czasami potrzebe aby koniecznie dbac o scene muzyczną. Osobiście nie mam nic na półce ale powaznie zastanawiam sie nad zakupem uzywanego zestawu Canton PULLMAN RS 3.28, mój kuzyn miał taki w soim Audi B-4 ( opis w auto hi-fi z 2000 roku ) oczywiście oprócz pożądnego przodu - JBL GTi 408 i suba JBL GTi 1800. Szczerze mówiąc to zastanawiam sie po co był mu sub...powaznie, basu było pod dostatkiem, może nie tego najnizszego, kopiącego po płucach, ale bylo go naprawde sporo...zapewne przyczynił sie do tego wzmak HiFONICS Goliath ( 4 x 125watt RMS, przy 12v i 4Ohm ). Chodzi mi o to że jesli nie jestes dźwiekowym purystą to dobry tył specjalnie nie skrzywdzi twoich uszu
Pozdrówka
  
 
Cytat:
2005-12-18 21:12:46, Rookie1984 pisze:
ja wiem ze teraz naraże sie wszystkim opetanym przez Anię ale trudno



N/c
Rozumiem, ze mam sobie pojsc do domu?
  
 
Ok.To może sprowadze was na ziemei troszeczke i napisze czego bym oczekiwał po zamontowaniu radia i glosnikow. Radio Sony CDX2020.Teraz czego oczekuje po glosnikach?Przede wszystkim zeby bass był słyszalny nie walił po płucach ale żeby był słyszalny.Dla przykladu podam ze moj ojciec jezdzi Peugotem 1007 i jest tam zamontowane fabrycznie radio z glosnikami i dla mnie jest to bomba.Tak samo jak moj brat ma w Fiacie Bravo tez wszystko montowane fabrycznie.Chodzi mi oto ze gdy dam troszke głośniej(no ale bez przesady)zeby ten bass nie tracił na swojej mocy.W moim poprzednim aucie mialem zamontowane głośniki 120W 100mm i ten bass to był taki kapeć bardziej i tyle.Średnie i wysokie były ok a bas po prostu kupa...