Skład mieszanki, jaki ma wpływ........

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy niewyregulowany gaźnik(chodzi mi oczywiście o skład mieszanki paliwowo-pietrznej )ma duży wpływ na pracę silnika,na jego obroty,moc,szarpanie itp.
Dzieki
Jarek-Szczecin
  
 
bardzo duży wpływ,
to jak z praniem, jak dasz za dużo proszku, to pierze ale się pieni, a jak za mało, to nie pierze...
gdyby nie było różnicy, to po co byliby gaźnikowcy?
  
 
Myśle,ze tak - za uboga mieszanka może powodować ,że autko b edzie szarpać, nie bedzie się wkręcać na obroty itp. Z kolei zbyt bogata bedzie miała duzy wpływ na trwałość silnika.na dłuższą metę konczy sie to nagromadzeniem sie dużej ilosci nagaru w komrze spalania.

Nie wiem co jeszcze , ale myśłe,żkoledzy sie wypowiedza :)
 
 
Dzięki panowie, tez tak myślałem.Mam jeszcze jedno pytanko,czy po każdym czyszczeniu gaźnika, musze robić analizę spalin(tzn.regulawac gaźnik-mieszankę)
  
 
Jeśłi juz regulowałes skład mieszanki to prawdopodobnie nie masz juz zaslepki na dyszy składu mieszanki(jest ustawiana fabrycznie)więc powinieneś to zrobić:(
no chyba,ze ją masz:)
 
 
dobra , za tp ja mam może strasznie głupie pytanie:
na jakiej benzynie jeździcie? Ołów bezołów, może na super.

Jacke
  
 
Ja na U95.

Ale jestem niezwykle ciekaw, czy pojechałaby bez uszcerbku dla silnika na NoPb95 czy 98?

ŁADA2107 z 1985r, 1300ccm.
  
 
kumpel jeździł samarką (1991 rok) na bezołowiówce i nie narzekał.
Mi mechanik powiedzieł żeby lepiej się trzymac U95.
Ale strasznie mnie korci na przerzucenie się na bezołowiówkę, zwłaszcza że na stacji, gdzie tankuję jest taka sama cena na U95, zwykłą bezołowiówkę i na super.

Jacek
  
 
Mnie koledzy z klubu przekonali i jakis czas jezdzilem na bezolowiowej, ale ze cena jest taka sama to dalej tankuje U95 - w sumie ona tez jest bezolowiowa.
  
 
Ja jeździłem na PB95 dośc długo,U 95 nawet nie tankowałem.Często też jeździłem na V-Power 95 z shella i widoczna była poprawa dynamiki po kilku przegonieniach na trasie.
  
 
Pb 98 i Pb95 Vpower
  
 
ja zwykle na bezołowiowej , ale czasem leje cos innego
 
 
czyli generalnie silnik Ładnej nie gniotsa nie łamiootsa jesli chodzi o rodzaj benzyny?

Jacek