Luzna zwrotnica [126]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
yo!

dzis, po spedzeniu kolejnego dnia w garazu, chcialem zapytac o temat luzow w zwrotnicy. czy zestaw naprawczy tulejek zalatwi sprawe? jakie macie doswiadczenie w tej sprawie? stracilem dzis duzo czasu na wymontowaniu wszystkiego i w sumie nic nie zrobilem:) i nastepnym razem chcialbym zakonczyc sprawe.

ps: zeby nie bylo tak pesymistycznie - wymienilem dzis pedal gazu (okazalo sie, ze sie blokowal, bo pekla ta plastikowa podstawa, ktora sie przykreca do podlogi), wiec w weekend dalej jezdzimy.

  
 
ja moge załatwić po regeneracji za około 100zł tyle ja dałem mam prawą taką bo zmieniłem tylko lewa oddajesz stare daje gośc nowe samemu chuj nie robota moim zdaniem
  
 
mnie regeneracja jednej wyszla kolo 5zl za czesci + 80 za robocizne... kolesie w zakladzie z odpowiednimi narzedziami bawili sie z tym chyba 2 godziny jak nie dluzej...

z tego co sie naogladalem to odradzam robienie samemu.. mozna sobie paluchy poubijac
  
 
Cytat:
mam prawą taką bo zmieniłem tylko lewa



yyy... 100zl jest za komplet czy jedna? (zestaw naprawczy kosztuje 8zl do jednej). mam rozumiec, ze miales komplet i zmieniales tylko lewa. w takim razie zostala ci prawa - dokladnie taka jaka ja potrzebuje:D. czy zle mysle?

Cytat:
mnie regeneracja jednej wyszla kolo 5zl za czesci + 80 za robocizne...


no i wlasnie zastanawiam sie czy nie zaoszczedzic tych 80zl:)
Cytat:
mozna sobie paluchy poubijac


po dzisiejszym dniu juz gorzej nie bedzie
  
 
Jeśli nigdy tego nie robiłeś, odradzam.
No chyba że masz dostęp do prasy, bo młotek to rozwiązanie dla samobujców.
Jeśli ktoś ci to zrobi za parę zeta, a masz gwarancję że dobrze to rób, jeśli nie to regenerowana.
  
 
100zł dałem za komplet ale wykorzystałem tylko lewą bo prawa jest jeszcze w miare także za 50 ciaków + twoja zuzta zwrotnica będziesz miał regenerowaną
  
 
Na złomie można trafić czasem na dwie nówki (bez luzów)

Ja kupiłem całe zwrotnice..... w sumie to całą przednią zawieszke bez amortyzatorów i wachaczy za jedyne 50zł (szczeki, łożyska jak nowe) i jestem cholernie zadowolony bo na gieldzie z pierońskim luzem chcieli 150 za komplet

może źle mówie ale odradzam regenerowanie, szkoda zachodu. Lepiej sie troszke po szrotach poszwędać i na pewno ćoś extra znajdziesz
  
 
Cytat:
2003-03-13 08:24:34, Peeryt pisze:
Na złomie można trafić czasem na dwie nówki (bez luzów)

Ja kupiłem całe zwrotnice..... w sumie to całą przednią zawieszke bez amortyzatorów i wachaczy za jedyne 50zł (szczeki, łożyska jak nowe) i jestem cholernie zadowolony bo na gieldzie z pierońskim luzem chcieli 150 za komplet

może źle mówie ale odradzam regenerowanie, szkoda zachodu. Lepiej sie troszke po szrotach poszwędać i na pewno ćoś extra znajdziesz




a gdzie masz taki tani szrot w krakowie , bo osobiście nie znam takiego
  
 
A ja powiem tak. Sam robiłem i to pierwszy raz i zrobiłem. Fakt że troche wq robota ale da sie zrobić. Wystarczy młotek 1kg, jakiś palnik (ja miałem taki do lutowania miedzianych rurek) i coś do wybijania, no i druga osoba do pomocy. Dzień roboty. Robiłem na tulejkach już rozwierconych i do tej pory nie ma luzów, a jeżdze na tym już jakieś dobre 4 miechy.
  
 
Ja u siebie sam robiłem zwrotnice Duży młotek i ok 5 godzin tylko trzeba mieć rozwiertak odpowiedni żeby przed wbiciem nowych swożni wyrównać powieszchnie wtedy nowe swożnie pienknie sie wbijają Z tego co wiem u nas mechanik bieże za strone 40zł +8zł komplet części potem tylko trzeba co miesiąc przesmarowac to kilka lat pochodzi
  
 
No ale jestem blacharzem samochodowym wienc dla mnie to prosta żecz a jak ktoś nie ma o tym pojęcia lepiej niech jedzie do machanika bo samemu można tylko pogorszyć sprawe
I zwiększyć koszty bo jak wbije sie nowe swożnie bez rozwiercenia rozwiertakiem to moze cieżej chodzić układ niż przed naprawą
  
 
Tani szrot w KRAKOWIE

Polecam przy ulicy Tishnera
nieopodal zakopiańskiej
Jak jedziesz Tishnera to przed światłami na zakopiańską są jeszcze inne światła - na nich w lewo i jest stacja benzynowa shell chyba no i jak w lewo skrecisz to dosłownie 10 metrow i w prawo no i szrot
kupowałem też rozrusznik 20 pln zapłaciłem (na innym chcieli 60)
co ważne działa do dziś, mieli jeszcze wyprzedaż nówek po 100pln - chyba rozsądna cena jak na fabryczną nóweczke
ps a wy jakich szrotów kombinujecie części, jak macie cos ciekawego to prosze na priv bo 903ccm szukam
  
 
[QUOTE]ps a wy jakich szrotów kombinujecie części, [/QUOTE]
glownie na ul. zablocie i maxiszrot na hucie. po drodze tez jest jakis maly (ale tam jeszcze nigdy nic nie kupilem). jeszcze jest maly szrot jadac od "makro" w kierunku "nico", ale nie polecam - daleko i malo czesci, choc dostalem tam kiedys rure, ktora ciezko bylo zdobyc:)
  
 
mountez jak coś to daj znać zwrotnica przesmarowana leży w garażu
  
 
Cytat:
jak coś to daj znać zwrotnica przesmarowana leży w garażu


ok, dzieki. pomysle jeszcze czy robic samemu czy wymienic.