Punts

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie!
Jestem nowym uzytkownikiem Lady 2105 + gaz, martwi mnie w niej zuzycie gazu ... wydaje mi sie ze samochod spala go za duzo byc moze przyczyna sa wysokie obroty silnika podczas jazdy na tzw. luzie ... chcialbym sie tez dowiedziec jakie jest lub powinno byc srednie spalanie gazu w ladzie mojego typu i czy zna ktos dobrego fachowca od regulacji gaznika a takze mieszanki gaz+powietrze. mieszkam w Tarnowskich Gorach i chodzi mi o fachowca z mojego rejonu .
Kolejny problem jest taki ze gdy jade szybko i nacisne pedal gazu do konca nagle odczuwa sie spadek mocy ( uwaga nie naciskam gazu do konca odrazu lecz stopniowo )... no i jeszcze jedno biegi!!! raz wchodza dobrze a raz strasznie ciezko czy to moj defekt czy standart w ladzie !
... wczoraj poznalem scorpiona doonilem go w Chorzowie na dwupasmowce on dal mi adres Clubu Lady!Bardzo mile uczucie gdy dwie biale Lady jada obok siebie torujac ( choc przez chwile ) droge innym uzytkownikom ...
Pozdrawiam wszystkich
narazie
kristoph
 
 
Witaj, jesli masz problemy z biegami, szczegolnie jak jest zimno zmien olej, w skrzyni biegów. mam to samo w Ładzie i w Cytrynie, , musze sprawdzic jaki kiedys wlalem ojej do starej Łady, wtedy pomogło., Hipole niestety w niskiej temp sa jak smoła
co do zyzucia gazu, nie podales ile Ci spala?, ani jaki masz motor 1,3? czy 1,5?.. gaz mam w Cytrynie i miałem podobny objaw, kiedy dodawałem gwałtownie gazu, ale po regulacji jest lepiej, a nie zauwazyłem zbyt wielkiego wzrostu zuzucia paliwa..
Pozdr Mirek Jankowski
  
 
Ciekawe co by się stało jakby do skrzyni i tylnego mostu wlać olej przekładniowy syntetyczny.Najgorszy problem to rozszczelnienie,a cena to drugorzędnyU mnie na mrozie biegi też ciezko wchodzą,aldtaeog jak uruchamiam auto na dworze pry sporym mrozie to czekam moment i powoli wajchuję po kilka razy każdy bieg.
  
 
Cześć Kristoph
O gazownika zapytaj najlepiej Scorpio - on polecał mi kiedyś warsztat w Chorzowie, w którym zakładał instalację.
W mojej Samarze 1.3 spalanie gazu jest poniżej 10l/100km.
Witamy na forum i gratulujemy samochodu!
  
 
no i najlepiej zarejestruj się na forum wtedy nie bedziesz wyświetlany jako anonim
Pozdrawiam
  
 
Hej!

U mnie problemy z biegami a dokladnie z jednym ujawniły sie stosunkowo niedawno, bo moze z 3 lata temu.

A mianowicie czasami nie wchodzi mi jedynka, ale mam patent. Wystarczy, ze wrzuce dwojke i potem jedynka wchodzi jak w maslo. Jest to denerwujace jak chce ruszyc spod swiatel, a ja zamiast jechac na zielonym wahluje skrzynia, ale sie przyzwyczailem do takiego stannu rzeczy.
  
 
Znam ten patent czasem mam cos podobnego .Grzesiu ja tez jak uruchamiam na duzym mrozie czekam az chwile silnik popracuje i wajchuje lewarkiem.Po jakims czasie olej sie rozrzedza troche.Aha i po odpaleniu trzymam chwile wcisniete sprzeglo .A jesli chodzi o spalanie to u mnie na przyklad sytuacja wyglada tak
miasto 11-12l
trasa (90-100km/h) 8,5-9l
trasa (powyzej 120km/h) 10,5-11,5l
ostre warunki zimowe(zaspy itd.) ok 14l
Tak to orientacyjnie wyglada u mnie.Oczywiscie w zaleznosci od warunkow wyniki moga byc inne .I jeszcze jedno :mam raczej dosyc zwawy styl jazdy (nie jestem zawalidroga .Pozdrawiam
  
 
Jasio ty naturalnie mowisz o benzynie???

Bo u mnie spalanie wyglada tak samo.

Pozdrawiam
  
 
Mowie o LPG
  
 
U mnie na benzynie:

miasto 10-11l
trasa (90-100km/h) 7,5-10l
trasa (powyzej 120km/h) 11-13l
ostre warunki zimowe(zaspy itd.) ok 14l i wiecej

ciekawe dlaczego tak zre???

hamulce, jakies opory, gaznik zle wyregulowany?
  
 
Witam...
chyba troche za duzo wam pala Ładne,
na gazie to jeszce rozumien, zime rozumiem. ale na trasie , czy latem w miescie?..
warto chyba czasem spojrzeć na wakuometr, ja sam jeżdżę dosyć szybko, także na trasie, i nie mam takowch przepałów
warto też sprawdzic zapłon, gaxnik, i czy hamulce nie blokuja sie...
Pozdr Mirek Jankowski