Wasze opinie o c(z)ipie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co o tym sądzicie kochani ?
  
 
Kurde ma chip nawet do lotusa!!! A do 2.6 nie. Widac jeszcze rodzynkiem a do okolaa full nudnyych lotusow. O czesci ciezko do lotusa, aale zdobyc mape pamieci krzywek mocy,momentu itd. to juz jest to chyybaa zadanie alaa ageentura kGB.Doslownie. Czyms mi to smierdzi.Bo w wiekszosci tych silnikow,zwlaaszcza benzynowych nie sadze abyy mozna bylo liczyc naa przyrost do 20%. Za pomoca tego chipa.
  
 
"...Chiptuning nie wpływa na trwałość silnika...spalanie benzyny..itp.."
po takich tekstach odrazu wiadomo z kim się ma do czynienia,
nawet profesjonalna wymiana pamięci na hamowni przez ludzi którzy wiedzą co robią skraca "życie" silnika, po to są kute np. tłoki żeby wytrzymały nowe parametry pracy silnika. Sama wymaina chipa bez np. wtrysków,pompy.. jest do niczego, za duze ryzyko dla przyrostu 5KM, więcej da wywalenie katów i przelotowy układ chociażby niż to, choć też ma swoje złe strony. Jak się takie coś robi to trzeba odrazu przebudować układ dolotowy i wylotowy z "rozumem" a nie np. jeździć bez filtra powietrza lub z najtańszym badziewiem i zmieniać co roku przepływomierz bo pada od brudu lub za dużej ilości oleju do filtra. Nie zastanawia cię że np. v-tech,godula,autronik znają się na żeczy biorą około 1800zł za delikatnie ustawionego chipa do mv6 i ostrzegają przed skutkami a tu jest za 60zł z boskim opisem że potem to ci omega chyba tylko po piwo sama nie pojedzie a tak to super plusy
  
 
Tak naprawdę mnie nic nie dziwi - nie zmaierzam tuningowac auta w zaden sposób a pytanie było li tylko ze zwykłej ciekawości i chęci poznania waszej opinii.
Pozdrówka
  
 
Cytat:
PAMIĘTAJ przed kupnem CHIPu sprawdź :
--czy twój samochód to OPEL



ppfffffffffffffffffffffffffffff
  
 
Cytat:
PAMIĘTAJ przed kupnem CHIPu sprawdź :
--czy twój samochód to OPEL


Proponuję w dziale PORADY zamieścić tekst pod tytułem "10 sposobów na sprawdzenie czy masz Opla"


[ wiadomość edytowana przez: draakhul dnia 2005-09-05 15:10:37 ]
  
 
A Olej za 12 zl za 5 l??? Nawet w hipermarketach nie znalazlem. Ale kto wie... Moz e po jakas szanowana marka typu "Leader Price" pojawi sie takie cudo
  
 
Olej jak olej ale ja kupiłem filtry oleju do benzyniaka po 5 pln..i o dziwo działają ))
  
 
Cytat:
2005-09-05 20:22:12, zupper pisze:
Olej jak olej ale ja kupiłem filtry oleju do benzyniaka po 5 pln..i o dziwo działają ))



działają to za dużo powiedziane.
one tylko pasują w miejsce filtra oleju i są tylko atrapą

rozumiem oszczędności ale nie aż tak drastyczne
  
 
gosc jest dobry daje nawet chipy do skrzyn automatycznych jako do silnika no niesamowity POLECAM ALLEGROWICZA
  
 
Bo jak wiadomo czipy są bardzo porzywne i mają dórzo witamin
  
 
yyy, ja dzisiaj jadlem "chipsy" z marchewki
o chipach do ASB nic tam napisanego nie znalazlem, ale oprogramowanie skrzyn sie zmienia - tiptroniki AUDI, podobne badziewia w Mercedesach...
Sama aukcja nie zasluguje na komentarz
ciekawe czy facet wysle odpowiednio zaprogramowana kosc skoro ma problemy z odmiana wyrazow (rodzina [u]OPEL-a[/u])
  
 
no do asb nie bylo ale na koncu listy jest senator 24V i oma 2.0
I napisane Ar 25 i Ar35 a to sa skrzynie
  
 
dla mnie wsadzanie chip-a do silnika bez turbiny jest bez sensu,przerost formy nad treścią i tyle.