Uszczelka miski olejowej - koszty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
prosze o orientacyjne koszty wymiany uszczelki miski olejowej czy co to tam jest "pod" silnikiem - kapie mi

w archiwum wiecej rozpiski nt. przyczyn niz kosztow

mam nadzieje ze to nie droga sprawa
  
 
Że tak zapytam, a udało Ci się zakupić uszczelkę pod miskę olejową?
Ponoć pod michą jest jeszcze dodatkowa blacha chroniąca samą michę.


[ wiadomość edytowana przez: Kiniusia dnia 2005-09-07 08:51:40 ]
  
 
W 1.8 i 2.0 jest dodatkowa blacha ale w środku michy. I jest cholernie droga, ponad 150 zeta i ponoc trzeba ją wymieniać. Nie wiem dokładnie czy uszczelka jest osobno od tej blachy czy już jest mocowana do owej wkładki??? Z rysunków widze, że w 1.5 jest sama uszczelka a 1.8/2.0 jeszcze ta wkładka. W 1.5 powinno być więc taniej bo uszczelka około 35 zeta kosztuje.
  
 
Cytat:
2005-09-07 09:05:45, the_undertaker pisze:
W 1.8 i 2.0 jest dodatkowa blacha ale w środku michy. I jest cholernie droga, ponad 150 zeta i ponoc trzeba ją wymieniać. Nie wiem dokładnie czy uszczelka jest osobno od tej blachy czy już jest mocowana do owej wkładki??? Z rysunków widze, że w 1.5 jest sama uszczelka a 1.8/2.0 jeszcze ta wkładka. W 1.5 powinno być więc taniej bo uszczelka około 35 zeta kosztuje.


Koszt uszczelki do 1.5 to 15.30 netto, natomiast do 1.8 przeszło 180 PLN też netto.
  
 
Przepraszam ze ile ?

Komplet uszczelek do silnika 2.0 kosztuje dokladnie 225 PLN w Warszawie i jest w nim takze uszczelka pod miske.

Roznica w uszczelce jest taka ze:
- uszczelka jest GUMOWA
- nie jest "plaska" tylko posiada tak jakby dwie warstwy, pod ktore wsuwa sie ów obudowe (ochrona smoka od oleju) tak aby rant blachy znajdowal sie w srodku uszczelki i dopiero wtedy przykreca miske.
Poprostu to jest jeden kawalek ktory spelnia role dwoch uszczelek.
Widzialem ludzi ktorzy do opla ktory tez ma taka miske stosuja patent z dwoch uszczelek zakladanych osobno.

Kinia skad Ty wzielas cene 180 PLN za uszczelke pod miche ?




[ wiadomość edytowana przez: KeyJey dnia 2005-09-07 09:42:31 ]
  
 
Cytat:
2005-09-07 09:39:59, KeyJey pisze:
Kinia skad Ty wzielas cene 180 PLN za uszczelke pod miche ? [ wiadomość edytowana przez: KeyJey dnia 2005-09-07 09:42:31 ]


Jest gośc w Łodzi, który prowadzi hurtownię części do Dajjjjjjewa i taką ma cenę uszczelki.
Natomiast w Kraku nie udało mi się znaleźć takowej uszczelki
  
 
USZCZELKA MISKI OLEJOWEJ
OPEL KADETT, OMEGA, ASTRA, VECTRA 1.8, 2.0 (C18NE, C18NZ, C20NE, C20SEH) 86-95
(ELW1042610)
27.30 zł
(brutto: 33.31 zł)


Link do strony sprzedawcy

Cos straszycie Cwikusia
  
 
Te 180 to chodziło chyba o komplet (do miski olejowej tylko) do 1.8/2.0 chili wkładka metalowa i uszczelka lub sama wkładka a tyle ona kosztuje. I teraz pytanie takie czy ta wkładka to rzeczywiście musi być wymieniana ponieważ stracznie podraża koszty wymiany!!! Pies wie czy ona się zużywa czy po rozebraniu ulega zniszczeniu i też trzeba wymieniać??? Ktoś gdzieś wrzucił zdjęcie tej wkładki na forum.
Wiec sama uszczelka nie jest droga tylko ta zakichana wkładka...
A ćwikus nie ma problemu bo ma 1.5 i zostanie mu trochę grosza w kieszeni.


O prosze tu jest wątek i zdjęcie tej (drogiej) wkładki - przegrody miski olejowej przy silniku 1.8/2.0

Uszczelka miski


W 1.5 tego badziewia nie ma i koszty są niewielkie.

I tu pytanie do KeyJey'a czy ta właśnie wkładkę wkłada się do stricte uszczelki miski olejowej jak piszesz?? Czy uszczelkę podkłada się pod wkładkę gdyż widać że wkładka ma już jakąś warstwę od góry chyba że to zwykły plastik.

[ wiadomość edytowana przez: the_undertaker dnia 2005-09-07 10:07:49 ]
  
 
A ile razy bylo mowione zeby nie szukac w Daewoo tylko w Oplu ?
Czesci od silnika C18NE lub C20NE

Zadzwon do pierwszego lepszego zakladu Opla badz do firmy Elit i zapytaj sie o uszczelke do tych silnikow. Na 100% beda bo to popularne silniki w oplu. Oczywiscie przed zakupem obejzyj czy jest taka jak opisalem.

Gumowa ( z tego co pamietam to miala chyba jakis metalowy kort w srodku ), dwu warstwowa tak ze mozna wcisnac ta obudowe smoka pomiedzy obie warstwy
  
 
I jeszcze jedno...
Silniki opla mialy miske dwu czesciowa.
Ta dolna wystajaca czesc miski, w ktorej jest korek w Oplu jest w wiekszosci silnikow odkrecana.
Musicie dokladnie opisac, o ktora uszczelke wam chodzi.
  
 
Uszczelka do 1,5 trzeszczy około 25 zeta w Łodzi.
Za wymianę zapłaciłem 40 zeta.
Robiłem to 3 miechy temu
  
 
tej metalowej wkładki nie trzeba wymieniać. Tylko uszczelkę dobrej firmy uszczelka ok 60-70 zeta do tego silikon czerwony na rogach lub lekko na całości.
  
 
właśmie w poniedziałek wymieniałem . Uszczelka 39 zł na Gersona + czerwony silikon ale najpierw wszystko ładnie benzynką przemyte. Teraz już tylko cieknie uszczelniaczem wału korbowego ale to już dużo grubsza robota
  
 
właśmie w poniedziałek wymieniałem . Uszczelka 39 zł na Gersona + czerwony silikon ale najpierw wszystko ładnie benzynką przemyte. Teraz już tylko cieknie uszczelniaczem wału korbowego ale to już dużo grubsza robota