Co sądzicie o filtrach.............

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Zamierzam sobie kupić ten filtr sportowy rodzimej produkcji firmy FILTROMEX. Co sądzicie o tych filtrach ?

Ja jeżdżę na gazie i mam źle dobrany mikser - co się wiąże z dławikiem na dolocie powietrza, wogóle jest wtedy sens wkładać taki filtr ?

Czy w takim przypadku to coś da ?

pozdrawiam

Andy

P.S

Zlot już tuż tuż.............
  
 
hm w takim przypadku zakładanie takiego filtra chyba mija się z celem ponieważ przepuszcza on więcej powietrza niż standartowy wiec będziesz musiał jeszcze bardziej przytkać dolot podczas kożystania z gazu
ale może się mylę
  
 
Wiem że Filtromexa ma Janusz z Krakowa w 2107 i nie narzekał sobie ale On ma na benzynke. Ja wypowiedziałem się na ten temat w temacie-ZIMNY DOLOT a LPG.
  
 
Witam

Ja też mam założoną wkładkę Filtromexa i nie narzekam , ale jeżdżę na benzynie.
Jednak z tego co wiem na ten temat to sam filtr niewiele da do tego warto zmienić wydech na taki o większym przelocie. Jak chcesz się zabawiać w przeróbki to trzeba pomyśleć o innych gadżetach co wiąże się z wydatkami

Ale cóż się nie robi dla naszej pięknej

Pozdrawiam
Tomek
 
 
Cytat:
2003-03-18 12:17:41, Konriii pisze:
hm w takim przypadku zakładanie takiego filtra chyba mija się z celem ponieważ przepuszcza on więcej powietrza niż standartowy wiec będziesz musiał jeszcze bardziej przytkać dolot podczas kożystania z gazu



niekoniecznie. zamontowaliśmy z kumplem w jego poldasie (1.6 z wtryskiem abimexa), który bryka na gazie; power rurę wykonaną metodami garażowymi z pcv i filtra-walca ze skody. Początkowo była kupa śmiechu, że montujemy rurę od sracza do chwili odpalenia silnika i kilku przejazdach na prostej. Efekt porównywalny do stożka. oprócz dźwięku wyczówlna poprawa przyśpieszenia i V-max. mieliśmy jednak problem z "dziurą" w okolicy 2000obr. znajomy gazownik powiedział nam że powstaje zbyt małe podciśnienie żeby odciągnąć membrane. Można jednak pokombinować ze sprężynką lub regulacją. Chociaż nie wiem jak rozluźnienie dolotu wpłynie na gaz na gaźniku. trzeba by popróbować.