Napiecie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie powinno byc napiecie na sondzie Lambda?
  
 
Prawidowe napiecie powinno sie szybko i czesto(pi razy oko, co sekunde albo krocej) wachac od +0.4V do +0.9V . Miernikiem elektronicznym uchwycisz tylko, ze jakos tam sie wacha (zbyt duza bezwladnosc miernika), ale ... to wystarcza do prawidlowej oceny .

Niestety, stracilem nadzieje, ze modul elektroniki LPG potrafi prawidlowo dbac o dobra mieszanke i , tym samym, o dobre napiecie na sondzie L. .

Pozdrowka
  
 
Jak się wpiąć w Lambdę w 2,0 (miernikiem)??? sory za klapsiarskie pytanie......
  
 
Cytat:
Niestety, stracilem nadzieje, ze modul elektroniki LPG potrafi prawidlowo dbac o dobra mieszanke i , tym samym, o dobre napiecie na sondzie L.



Jak bedziesz przejezdzal przez wawe wstap do warsztatu ALGAZ -- ŁOMIANKI UL KOSCIUSZKI 6
tel (22)7512389 ;0501921236 ;0501949550

Uzyskasz tam naprawde fachowa porade i pomoc (wlasciciel nie wlozy glowy w piasek i nie rozlozy rak ze slowami na ustach "noo... nie wiem co jest grane " lub "pali 17 litrow na 100? --- to widocznie ten typ tak ma!!! " --- trafilem do takiego warsztatu z brata samochodem.


Ps. Lasombra proponuje wpisac ten warsztat w zakladce warsztaty, poniewaz zostal mi polecony przez JACA, montowal tam gaz znajomy ze stacji benzynowej obok mojej firmy, byl na regulacji QBAJ i z mojego juz polecenia bylo tam dwoch znajomych z mojej firmy i wszyscy raczej chwala sobie to miejsce a ja swoja droga postaram sie wpasc tam w tym miesiacu (przeglad po 10tys.) i zalatwic jakoas znizke dla klubowiczow.

Pycel

[ wiadomość edytowana przez: Pycel dnia 2003-03-24 10:55:32 ]
  
 
Cytat:
-JACO- pisze:
Jak się wpiąć w Lambdę w 2,0 (miernikiem)??? sory za klapsiarskie pytanie......



Gdy na starej sondzie miałem rozwaloną złączkę elektryczna, podpinałem kabel bezpośrednio tam i zawijałem izolacją jak najmocniej (dla styku) . Przy dobym wtyku-gnieździe łączącym sondę L., dość trudno byłoby tam prowadzić jakiś drucik do środka, ale nie jest to niemożliwe .
Ja mam, przy module elektroniki LPG, taki luźno wiszący wtyk o pięciu wyjściach . Czarny kabelek z tego wtyku ma połączenie z sondą Lambda . Włożyłem tam agrafkę, w agrafkę na wcisk kabelek, zawinąłem wszystko izolacją 10razy i wystarczy kabel pod klapą przez drzwi kierowcy i do miernika .

Uważaj na masę . Ta w zapalniczce , przy włączonych światłach mijania, ma podbity potencjał o +0.3V .