Jak posadzić "staruszkę"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie skończyłem buszować przy zawieszeniu mojej "staruszki". Ma nowe sprężynki i amortyzatory, ale na zakrętach dupsko jej lata jak jakiejś małolacie, aprzecież to starsza pani. Myśle by jej troszkę podciąć sprężynki, tylko nie wiem o ile i jak później się będzi sprawować Pomóżcie BuBu
  
 
Myślę ze obciecie spręzyn nic nie da.Jedynym wyjściem był zakup spręzyn utwardzonych(może sportowych)oraz amorków gazowych.
Z tego co wiem spręzyn do 2107 sportowych nie ma do kupienia(a moze są??,to pozostaje tylko kupic polskie oryginał,zahartowac i dołozyc te gazówki(np billsteiny).
Pzdr Grzesiek
  
 
Rzuć okiem na wątek "Sprężyny-Katowice" który z nadzieją na
sukces zacząłem i jak do tej pory zakończyłem 10 marca...
Mam obcięte o 35-40 mm i to nie jest najlepsze wyjście, chociaż z całą pewnością lepsze niż bujanie sie na seryjnym zawieszeniu.
  
 
W odpowiedzi na maila powiem publicznie, że obcięcie musi iść w parze z utwardzeniem amorków. Nie jeżdżę w rajdach ani zbyt ostro nie wchodzę w zakręty ( nigdy chyba nie straciłem na suchym przyczepności, poza ostrym ruszaniem) jednak zdecydowanie polecam nawet w codziennym użytku. Nie czuję pogorszenia resorowania, mam szczęście do dobrych dróg ( w miarę ) a ludzie wożeni na tylnym siedzeniu nie narzekają , wręcz dziwią się , że tak wygodnie. Pewnie zanim wsiądą to się trochę boją) a potem kiedy nic złego się nie dzieje zauważają , że to normalne auto...
Koniecznością było tylko zrobienie porządku z chlapaczami ( ocierały o asfalt na nierównościach). Chciałem je skrócić a stanęło na ich zupełnym usunięciu. Oczywiście z powodów ambicjonalnych chciałbym mieć zawieszenie renomowanej firmy, wiedząc , że to tylko dalsza część zabawy w robienie z łady mercedesa.
  
 
Widziałem katalogi różnych firm , które robia spręzyny i amortyzatory i na pewno mozna coś z gazówek znaleźc do klasycznej łady. na pewno są sportowe bilsteiny ale...cena za sztukę na przód ni schodzi poniżej 250 pln. Jasiu ma takie załozone do 2107 i są super.Sprubuj czegoś poszukac - może sie udać
Paweł
 
 
Ja nie znam się kompletnie, ale pamiętam, że swojego czasu mówiło się o sprężynach od 2104.